Sayfa 719/1001 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,745 - 5,752 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. ben bunun dünyanın en büyük manupulasyonu/spekulasyonu olduğunu dilim döndüğünce anlatayım. kendisi hakkındaki bir çok yalan, internette bir iki aramayla dil bilen , iktisada meraklı birinin ciddi bir aramayla rahatlıkla bulabileceği şeyler olmasına rağmen, insanların kendini kandırmak, başkalarını kandırmak, cehalet, aptallık gibi nedenlerle ulaşmak istememesinden dolayı ortalıkta pek dolaşmıyor. hissenette bile aldığı hisse yükselsin diye yalan söyleyen, göz göre göre manupulasyon yapan bir sürü insan yok mu? var.

gelelim neden balon/manupulasyon/yalan:

1- bitcoin takip edilemez! nah edilemez yazacaktım ama ayıp olmasın diye yazmıyorum. edilebilir. merak eden bulur. university of california şimdiden 1 milyon coinin sahiplerini bulduğu 1-2 yıl içinde hepsini bulacaklar tahminen. bunlardan 295 bin küsur uyuşturucu dağıtıcısı şimdiden cia kayıtlarında

And by making just four deposits and seven withdrawals into accounts held on Silk Road, Meiklejohn says the researchers identified 295,435 addresses as belonging to that drug market.

2- adı para olması onu para yapmaz bu bile manupulatif bir "şey" olduğunu gösterir. bu bir bilgisayar programıdır

3- bu bir bilgisayar programıdır. çok devrimci, esrarengiz, kapitalizmi çökertecek asi isyankar falan değil, yenilikçi bir eft/swift-bir nevi kredi kartı sistemidir. parayı aktarmakta kullanılır. aksine kapitalizmi güçlendirecektir.

4- saat başı yenisi türetilen bir bilgisayar programı paranın yerine falan geçemez. geçer diyenler ne olacağını tecrübe edecek.

5- hele aracı yok komisyon yok çok hızlı vs lafları tamamen yalan. btc transaction hızı çok düşük, komisyonlar swiftten eftden çok daha pahalı. aracısı var zaten aracı olmadan nasıl paraya çevirip alacaksın? asla da hızlanamayacak, quantum bilgisayarla belki.

6- sürekli forklama zart zurt gibi şeylerle miktarı sabit olduğu söylenen şey türevleriyle çoğaltılacak ve saftorikler bunu abi sadece 21 milyon adet varmış diye almaya devam edecek

7- kredi kartıyla anında herşeyi alabilirken, btcnin gelip parayı yok edeceğini, paraya gerek olmadan bunla alım satım yapacağını düşünmek en ahlaklı tabirle aptallık. çünkü coinler de bil fiil zaten parayla satın alınan bir şey.

8- alım satımı bu kadar masraflı, transferi bu kadar pahalı ve yavaş olan bir ürünle, heleki değeri 10 dakikada %50 değişen birşeyle alım satım yapacağını sanmak da aptallık.

9- hala mı anlamadınız? migrosta para yuklenen kartlar satılıyor, kredi kartı kullanmak istemeyenlere. kasada parayı yukluyorsun, 500 tl 100 tl, 10000 tl, sonra onunla istediğini alıyorsun. wow! süper parayı yok ettik kahrolsun kapitalizm oh yeah...

10- 2-3 coder, bilgisayar programcısı yarın bir araya gelip cock coin çıkarabilir, yarın pussy coin çıkarır, pazartesi asshole coin çıkarır. çıkar da çıkar. neyse...

neyse yoruldum siz almaya devam edin alın alın daha 5-10 madde var yoruldum.

2.  Alıntı Originally Posted by banucann Yazıyı Oku
    ... olmamış, kısaca crypto coin sudur. iki nokta ust, uste).. adem-i merkeziyet kontrolunden bagimsiz. din, dil, irk, mezhep, siyasi gorus, farkliliklarini , ayni pota icinde eriterek. kisiler arasindaki her turlu, mal, hizmet degis tokusuna aracilik edenlerdir. cogul kullandim. yolun henuz basindayiz. yakin, orta, uzak gelecek, crypto coinler uzerinde yukseliyooor.!.. for example. benim 6 adet bitcoin'im satin alma gücü su anda cevrim ici, cevrim dışı dunyadaki tüm bilgisayarlarda. .. banka kasa nedir ya..!.. bankalarda tarihin tozlu ekonomik sayfalarındaki yerini alacaaaak!
    niye? doları altını; sarı ırk, budistler, zenciler kullanamıyor mu? bayılıyorum saf naif insanlara o coini bozdurunca nereye aktarmayı düşünüyorsun? ya da hesapların hacklenirse?

şiiler euro kullanamz, solcular asla brezilya reali kullanmayacaklar!! zinhar o çekik gözlüler frank kullansın kellelerini urun tez zamanda. o arrablar hele bir altın alsın!!!...

3. Banucan insallah zarar etmezsin, bitcoin vs. Digerleri belki daha yillarca surecek belki fiyati milyon dolarlarada ulasabilir ama degeri her zaman 0 kalmaya devam edecektir. Bitcoini ilk alisinda sert dususe yakalanmistiniz o zamanzaman burada yazilanlar hala aklimda insallah boyle seyler yada Allah korusun daha beteri basiniza gelmez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Yatırım unsuru olarak başlığa uygun konuları yazın...

Ezcümle bitcoinciler bitcoin başlığına...

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Bora bey bence konu usd ile ilgili zira en son fed in dünya ekonomisini allak bullak edeceğiyle ilgili bir rapor hazırlamakta olduğu haberleri dolaşıyordu, dot-com balonu benzerliği sebebiyle. bu da usd yi ilgilendirir dolayısıyla.

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

... bora amca bak bu son gel 3-5 alt coin al. hem yeni mesgale olur size, dolar, dolar fani dunya dolar, dolmaz hem de yasar amcalara ornek olursunuz. azicik ucundan BTC, bir tutam ETH.. ellerinden operim. ben kactim.. coinlerim beni wait liyor

7. Banu hocam . emmin gelmeden diyim. koyinlerin. Düşüşe gecmeden de aniden her an puff olabilir eti puf. Siz duserkene satarim dersiniz. Bakmisiniz mavi ekran #. Aha bu erır dimek in ingliŞ. Emmin zekidir almaz öyle şeyler . Yani okuduğum kadanlan ele

8. neyse madem kızıyorlar asıl konuya dönelim yerli dth'lar bu hafta 293 milyon usd artmış. yabancı ise dolar bozdurup hisse almaya devam etmiş.

Sayfa 719/1001 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •