Sayfa 748/1001 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by mathmax Yazıyı Oku
    Benim açıkçası çevremde iş yapan dostlarimin önemli bir kısmı sıkıntıda. İklimlendirme , gıda , okuldisi eğitim gibi sektörlerde sorunun çok derin olduğunu ve sıkıntının devrevi olmadığını görüyorum. Kötüsü bu insanların bir çıkış senaryosu yok. İşe ve piyasaya guvenmekten başka çareleri yok. Sermayeleri eriyor, kullandıkları krediler artıyor, ödeme kalitesi yüksek talep bulamiyorlar. Bu yüzden kendilerini korumak amacı ile müşteri konusunda çok titiz davranmaya çalışıyorlar fakat bu da volumu düşürüyor. Ve bu insanlar çok yetenekli insanlar olmasına rağmen oyun dışı kalıyorlar. Uyku filan yok açıkçası. Derin bir depresyon.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    teşekkür ederim...piayasanın nabzını tutmakta fayda var herzaman.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mathmax Yazıyı Oku
    Benim bugünler için 4.32 hedefim vardı. Tutmadı. Büyük yanılgı oldu. Büyük zarar oluşturdu. Bana Dolar aldiran sebepler hala canlı. Dolayısıyla ben Pivot pozisyonlarımi %4 faiz ile korumakta kalacağım. Çünkü ana senaryom Türkiye'deki büyük kırılma. Ben büyük bir reel sektör krizi bekliyorum. Ben bunu zaten çevremdeki firmalarda yaşıyorum. Çok derinden. Bunun ciddi bir şekilde yayilacagini öngörüyorum.Bu da bence zaten Usdtry likiditesini kurutup kuru çok yukarı atacaktir. Ne zaman bilinmez. Ama bence çok uzakta değil.

Selam Sn. mathmax, %4 faiz sanırım hoş geldin faizidir; hangi banka veriyor paylaşabilir misiniz? Şu ana dek en fazla %3’e denk geldim. Ben de sizin gib düşünüyorum; dolarımı ellemem en kötü faize park ederim. Bir de temettüsü yüksek, yılda 4 kez hatta 12 kez temettü ödeyen abd şirketlerinin hisselerinden almayı planlıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by gakgun Yazıyı Oku
    Selam Sn. mathmax, %4 faiz sanırım hoş geldin faizidir; hangi banka veriyor paylaşabilir misiniz? Şu ana dek en fazla %3’e denk geldim. Ben de sizin gib düşünüyorum; dolarımı ellemem en kötü faize park ederim. Bir de temettüsü yüksek, yılda 4 kez hatta 12 kez temettü ödeyen abd şirketlerinin hisselerinden almayı planlıyorum.
    ing turuncu ilk yıl o faizi veriyor
    burgan ve odeo da veriyor..

4.  Alıntı Originally Posted by gakgun Yazıyı Oku
    Finansbank 180 gün üzerine veriyor 4.05 brüt ve İng Overnight ta veriyor 4ü.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ABD liderliğinde koalisyonun Suriye'de terör örgütü YPG öncülüğünde kurulan SDG komutası altında 30 bin kişilik bir sınır koruma gücü kurmak için çalıştığını açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Peki uzmanlar ne diyor?

http://www.hurriyet.com.tr/abdnin-yp...diyor-40709801

Sadece bu konu bile önümüzdeki günlerde dolar kurunu diken üstünde tutmaya yeter.

Bu başlık altında ABD ile oluşabilecek belalar hepimizi etkileyecek bir boyut içeriyor.

Buna Rusya'nın katacağı derinlik de cabası.

Ama ABD ile dostluk artık ciddi olarak tehlikede.

Ekonomik ve finans boyutunun dışında siyasi bir boyut bekliyorduk ya...

İşte size nur topu gibi bir dosya.

6.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    büyük ihtimal yahudi lobisi bunu flynn ile indirecekti.
    anlaşarak, karşılığında kudüsü tanıyacaksın dediler ise diyet ödüyor diye düşünüyorum
    flynn olayı soruşturmasının üstü kapanırsa...
    bakalım göreceğiz
    hakkaten noldu flynn davasına?
    kudüs çıkışı faydalı olmuş anlaşılan

Yeni Haftada Kritik 2 Gün;

Bu hafta içerde;

18 Ocak TCMB PPK Faiz Kararı
    19 Ocak Fitch Türkiye Değerlemesi oldukça önemli ve kritik öneme sahip gelişmeler.

Özellikle geçtiğimiz yıl son artış eğilimini devam ettiren enflasyon ve beraberinde yaşanan kur faiz sarmalındaki yükselişler TCMB’nin örtülü ve örtüsüz yaptığı 25 ve 50 baz puanlık GLP faiz artışları ve sonrasında kurda kısmen gerileme ancak enflasyon ve faizde yükseliş eğiliminin devam etmesi sonrası bu toplantıyı daha önemli hale getiriyor.

Piyasada PPK Kararı hakkında beklentilere baktığımızda ise ;

TCMB’nin faiz artırmasının önümüzdeki aylar için başta gelen zamlar ve çekirdek enflasyonda yükselişin dikkat çekici noktaya gelmesinin yarattığı baskı için faiz artışının bu durumu ortadan kaldırmayacağı, ancak kısmen önüne geçebileceği görüşü diğeri ise bu adımı atmama ihtimalinin daha yüksek olduğu yönünde.

19 Ocak Fitch Türkiye Değerlemesinde ise;

Herhangi bir not ve görünümde değişim beklenmemekle birlikte, Fitch’in 3. çeyrekteki %11.1 büyüme verisi sonrası büyümeden enflasyona TCMB politikasından jeopolitik risklere kadar değerlemeleri yakın takip edilecek.

Dışarıda ise;

ABD’de sanayi üretimi,
    Euro Bölgesi’nde enflasyon verisi.

1.22 seviyesine çıkan Euro dolar paritesi sonrası Euro Bölgesi veri akışı ve Almanya’da Hükümet Kurulma aşamasında yaşanan gelişmelerin de yakın takibimizde olduğunu hatırlatalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dolar kurunu etkileyecek en önemli olgu Kuzey Suriye'de ABD destekli Kürt Ordusu oluşumudur...

"Kapalı oturum yapıldığında da tabii bilgi sızdırmaya çalışacağız ama şu anda gördüğüm, "Kuzey Suriye"den başlayarak bölgenin ilerde hayli tehlikeli karışıklıklara gebe olduğu'dur.

http://www.haberturk.com/yazarlar/se...riye-konusuldu

Bu konuya dikkat.

Sayfa 748/1001 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •