Sayfa 87/232 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 689 - 696 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

1.  Alıntı Originally Posted by ahmet4k Yazıyı Oku
    yaşın kaç bilmiyorum ancak
    bir buzdolabı televizyon almak
    büyük bir olaydı
    herkes alamazdı
    Sen ne üfürüyorsun öyle?

Dedem bisküvi fabrikasında işçiydi, ninemin evinde 1980'lerden kalma buzdolabı televizyon vardı.

Ben de bir işçi emeklisinin oğlu olarak 1998 yılında cep telefonu kullanıyordum, bırak televizyonu buzdolabını.

Ve yine sıradan işçi ailelerinin evinde playstation vardı playstation.

palavra sıkma yeri mi burası be?

Burada herkesin yaşı 40'tan yukarı (bazısı 50-60)
    Burada herkes 80'leri 90'ları (bazıları 70'leri) gayet iyi hatırlar. Yürü git başka yere üfür.

Dur bak tam sana göre bir parça var, onu kapak yapayım da öyle git.
    Bu bildiğin 12 kg'lık mutfak tüpü. FİYATI GÖRÜYOR MUSUN?

Biz 90'lı yıllarda oturma odamızda kömür yakardık, küçük odada da katalitik sobada bunlardan haftada 1 tane bitirirdik.
    Mutfakta da ayda 1 tane biterdi, ayda toplam 5 tüp alırdık.

Bugünkü fiyatla 93.50 x 5 = 467.50 TL sadece tüp masrafı.

Bir işçi ailesi olarak bu kadar tüp masrafını artı kömür masrafını karşılayabiliyorduk.

Şimdi rusyanın veya diğer komşu ülkelerin ucuz doğalgazı olmasa hangi işçi ailesi 467 lira tüp masrafının altından kalkabilir?

teknoloji gelişir ve ucuzlar, siz partinin başarısı sayarsınız,
    dünyada dolar bollaşır, siz partinin başarısı sayarsınız,
    dünyada faizler düşer, siz partinin başarısı sayarsınız,

ama tüm bunlar tersine döndüğünde partinin başarısızlığı değil dış güçler dersiniz,
    o da yetmez, eskiden şu yoktu bu yoktu diye gelip burada palavra sıkmaya başlarsınız.

eskiden her şey vardı, bir tek senin gibi nankörler yoktu.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

1978 yılında eviimizde teelvizyon buzdolabı vardı tv sap larenz diye bir marka idi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1978 yılında eviimizde teelvizyon buzdolabı vardı tv sap larenz diye bir marka idi
    Artırıyorum ve goruyorum, buzdolabı 1967 model Arçelik TV 1974 yili Radiola!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

1976 filan çamaşır makinesi Simtel, bulasik makinesi 1987 model Simtel, Video Betamax Toshiba 1985, ilk defa bu itleri sitme tarihim...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Artırıyorum ve goruyorum, buzdolabı 1967 model Arçelik TV 1974 yili Radiola!
    ben çocukkendi sen kendin almışsındır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bu rumenigge’nin ruhu olabilir , kendi de akşamları yazmazdı , gün içi de yazıp bir anda kayboluyordu .. Tam rahmetli ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben çocukkendi sen kendin almışsındır
    Biz Angara mahmureleri gibi büyümedik, dişimizlen götümüzlen tırmalayarak aldık!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 87/232 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •