Sayfa 110/208 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon
Arama sonucu : 1661 madde; 873 - 880 arası.

Konu: ERSU - Ersu Gıda

1. SPK, Ali Akman'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında Ersu'daki usulsüz işlemler sebebiyle suç duyurusunda bulundu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ersu Meyve ve Gıda Sanayi'de yapılan incelemeler sonucu patron Ali Akman'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

SPK'nın incelemelerinde, Ersu Meyve'nin 2.509.616 TL tutarında malvarlığının ilişkili kişilere aktarıldığını belirlendi. Kurul ayrıca, gerçeğe aykırı olarak düzenlenen faturaların Ersu hesaplarında muhasebeleştirilerek kasıtlı olarak gerçeğe aykırı kayıtlara geçirildiğini, dolayısıyla şirketin finansal tablo ve raporlarının gerçeğe aykırı olarak düzenlendiğini tespit etti.

Söz konusu işlemlerle ilgili olarak Kurul, patron Ali Akman, Mehmet Eskioğlu, Mehmet Yurdal Kökbudak, Müfit Başak ve Ömer Nas isimli şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

SPK bülteninde ayrıca, Ersu'daki suç niteliği taşıyan işlemler sebebiyle zarara uğrayan yatırımcıların, işlemlerde sorumluluğu bulunan kişiler aleyhinde dava açabileceklerinin altı çizildi.

2.  Alıntı Originally Posted by veysel444 Yazıyı Oku
    SPK, Ali Akman'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında Ersu'daki usulsüz işlemler sebebiyle suç duyurusunda bulundu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ersu Meyve ve Gıda Sanayi'de yapılan incelemeler sonucu patron Ali Akman'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

SPK'nın incelemelerinde, Ersu Meyve'nin 2.509.616 TL tutarında malvarlığının ilişkili kişilere aktarıldığını belirlendi. Kurul ayrıca, gerçeğe aykırı olarak düzenlenen faturaların Ersu hesaplarında muhasebeleştirilerek kasıtlı olarak gerçeğe aykırı kayıtlara geçirildiğini, dolayısıyla şirketin finansal tablo ve raporlarının gerçeğe aykırı olarak düzenlendiğini tespit etti.

Söz konusu işlemlerle ilgili olarak Kurul, patron Ali Akman, Mehmet Eskioğlu, Mehmet Yurdal Kökbudak, Müfit Başak ve Ömer Nas isimli şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

SPK bülteninde ayrıca, Ersu'daki suç niteliği taşıyan işlemler sebebiyle zarara uğrayan yatırımcıların, işlemlerde sorumluluğu bulunan kişiler aleyhinde dava açabileceklerinin altı çizildi.
    Yarın yön aşağı mı diyorsunuz? 1.21 ciddi alım yerim aşağısı ballı kaymak olur

3. 2012 yılının olayı zaten şirkete tebliğ edilmiştir toplamak için verdiler demekki..

4.  Alıntı Originally Posted by Borsacim Yazıyı Oku
    Yarın yön aşağı mı diyorsunuz? 1.21 ciddi alım yerim aşağısı ballı kaymak olur
    sizin gibi insanlarla aynı yerde yaşadığımdan utanıyorum. başkası ağlarken gülenler.

5. Spk gerçeğe aykırı basiret ve dürüstlük ilkelerine aykırı olaylar var dava açın diyor nereye kime dava açacağız? Şirket ise öyle bir şey yok diyor parayı ödedik geri diyor zaten 6 yıl oldu birşey yapamazsınız diyor...

6.  Alıntı Originally Posted by icono Yazıyı Oku
    sizin gibi insanlarla aynı yerde yaşadığımdan utanıyorum. başkası ağlarken gülenler.
    Ömrü boyunca tek kuruş temettü ödememiş fırsatı buldumu bedelliyi yapıştırmış bir şirket eğer hırsızlık varsa haram zıkkım olsun...

7. Hisseyi toplamak için tezgah kurulmuş ta 2012'de yaşanmış bir olay şimdi kızdırılıp yatırımcının önüne konuyor şirket bu parayı maliyeye ödemiş zaten ben malınızı kaptırmayın derim gene de siz bilirsiniz ben satmadım satmayı düşünmüyorum ayrıca bu para şirketin kasasınada girmiştir

8.  Alıntı Originally Posted by veysel444 Yazıyı Oku
    Hisseyi toplamak için tezgah kurulmuş ta 2012'de yaşanmış bir olay şimdi kızdırılıp yatırımcının önüne konuyor şirket bu parayı maliyeye ödemiş zaten ben malınızı kaptırmayın derim gene de siz bilirsiniz ben satmadım satmayı düşünmüyorum ayrıca bu para şirketin kasasınada girmiştir
    Spk mı bilecek sen mi bileceksin?

Sayfa 110/208 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •