Sayfa 588/650 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638 ... SonSon
Arama sonucu : 5198 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Bence bu olumsuz haberler bilinçli yayılıyor piyasaya. Büyük balıklar en diplerden şahlandırmak istiyor olabilir. Elinde eregli olmayan arkadaşların da işine geliyor Kağıt bana göre krizde toplanır her şey yolundayken satılır. Bunlar benim fikirlerim yatırım tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tam bunları yazacaktım bende...Kesinlikle katılıyorum kasti negatif haberler piyasaya verilip insanlara sattıracaklar..
    Yıl 2012..
    Ereğli 2,1'dan işlem görüyor ve bir sabah Deutsche bank raporu geldi. Ereğli hedef fiyatımızı 1,4 olarak revize ediyoruz sat tavsiyesi veriyoruz.. Olağanüstü bir hacim net düşüş var. Tabi o zamanlar borsada toyuz neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Mal böyle negatif haberlerle düşürülüyor. Yine aynı günler Mittal yaklaşık %30 hisseye sahip ve her gün sattı satıyor haberi geliyor.
    Tabi insanları hep böyle haberlerle düşürdüler aynı yıl içinde 4,78 oldu..Sonrası malum 12'lere kadar yolculuk 3,5 lira 7 yılda temettü vs.
    Şu an piyasaya çok mal verildi. Buradan düştükçe herkes alacaktır. Adam bu malları kolay toplayamaz mutlaka yukarı sürmesi gerekir. Ama istediği mallar da bu fiyatlarda
    E o zaman ne yapacak? SÜrekli negatif verecek ki insanlar uyuyamasın.
    Geçen hafta da yazdım. Mal yiyen kağıtlarda düşükten almak kolay değildir. Endeks 10 bin puan gider ama bu gitmez. Kudurursun, çıldırırsın ve sana mutlaka sattırmak zorundalardır baskıyla.
    Sözün özü Kulaklarını, gözlerini dış dünyaya kapatıp bu seviyeler ve altından alanlar çok net para kazanacaklardır. Tabi psikolojisi de güçlü olanlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Piyasaya yayılan olumsuz haber nedir ?
    Mesela sadece bir tanesi şu ingiliz şirketinin alım haberi. 2 kere yalanlanmasına rağmen hala daha diller de dönüyor mevzusu.

3.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Mesela sadece bir tanesi şu ingiliz şirketinin alım haberi. 2 kere yalanlanmasına rağmen hala daha diller de dönüyor mevzusu.

Bu haber Financial Times da İngilizce yayınlandı.

Ben gördüm, okudum.

Koyan arkadaş, koymasamıydı ?

4.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Tam bunları yazacaktım bende...Kesinlikle katılıyorum kasti negatif haberler piyasaya verilip insanlara sattıracaklar..
    Yıl 2012..
    Ereğli 2,1'dan işlem görüyor ve bir sabah Deutsche bank raporu geldi. Ereğli hedef fiyatımızı 1,4 olarak revize ediyoruz sat tavsiyesi veriyoruz.. Olağanüstü bir hacim net düşüş var. Tabi o zamanlar borsada toyuz neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Mal böyle negatif haberlerle düşürülüyor. Yine aynı günler Mittal yaklaşık %30 hisseye sahip ve her gün sattı satıyor haberi geliyor.
    Tabi insanları hep böyle haberlerle düşürdüler aynı yıl içinde 4,78 oldu..Sonrası malum 12'lere kadar yolculuk 3,5 lira 7 yılda temettü vs.
    Şu an piyasaya çok mal verildi. Buradan düştükçe herkes alacaktır. Adam bu malları kolay toplayamaz mutlaka yukarı sürmesi gerekir. Ama istediği mallar da bu fiyatlarda
    Geçen hafta da yazdım. Mal yiyen kağıtlarda düşükten almak kolay değildir. Endeks 10 bin puan gider ama bu gitmez. Kudurursun, çıldırırsın ve sana mutlaka sattırmak zorundalardır baskıyla.
    Sözün özü Kulaklarını, gözlerini dış dünyaya kapatıp bu seviyeler ve altından alanlar çok net para kazanacaklardır. Tabi psikolojisi de güçlü olanlar.
    Piskoloji konusu gerçekten önemli. Şu borsa denilen mevzu tamamen insanların sinir sistemi ile ilgili çelikten sinirleri olmayan her yatırımcı maalesef burada kaybeder

5.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Piskoloji konusu gerçekten önemli. Şu borsa denilen mevzu tamamen insanların sinir sistemi ile ilgili çelikten sinirleri olmayan her yatırımcı maalesef burada kaybeder

Sinirlerimiz çelikten diye erdemirdeyiz Saygılar..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

6. Ereğli yi bugün vurmasalar bari...Bayram sonrası borsaya tokat gelecek gibi.Sabırlı davranmalıyızHerkese bol kazançlar. YTD...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul / Montreal
    Gönderi
    8,215
     Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Yıl 2012..
    O gunleri dun gibi hatirliyorum.
    2010-2014 arasi ben de yuklu tasidim.
    Benim mali alamazlardi ama Tuprs icin verdim.
    Mali alabilmek icin Mittal'i bile kullandilar.
    Yazi gonderttiler.
    Ama ben satmazsam sen satmazsan o satmazsa buyukler mali toplayamazsa bu hisse nasil gidecek?
    Syg,
    “All the benefits in life come from compound interest — money, relationships, habits — anything of importance.”

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul / Montreal
    Gönderi
    8,215
     Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku

Bunu yapmak icin de mali alip ekrani kapatip gitmek baska is yapmak lazim.
    Syg,
    “All the benefits in life come from compound interest — money, relationships, habits — anything of importance.”

Sayfa 588/650 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •