Sayfa 19/320 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 2554 madde; 145 - 152 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Bu santralin tamamlanması şirketin elindeki nakşt varlığın çöm üstünde büyük bşr harcana gerektiriyor. Yüksek oranda bedelli olasılığı var herzanan. Finans borca dayalı olursa flnans gideri çok yüksek olur,

Adan uyanıklık yaptı. Prkme ye ait madeni sattı, bu inşaası devam ede varlığı alıp madenden gelen bütün nakiti Holdinge aktarmış oldu. Ayrıca pekme de bedelli koşulları oluşacağından, ileride bedelli yaparsa piyasadan ek nakitte toplamış olacak.

Neden üretimde olan şşrkete nakit akışı sağlayacak olan Silopi elektriği veya Çayırhan Termik santralini veya Kazan elektriği değilde, inşaatı devam eden santrali halka açık şirket kapsamına aldı, yani prkme nın bütün parası, şşrkete yüksek yatırım maliyeti çıkaracak uzun zaman kar dağıtamayacak grubun en pasif ve nştelşkslz varlığa yatırılması bir strateji mı?

Bari diğer grup santrallerinde şirket birleşimiyle prkme kapsamına alıp halka açık şşrkette nakit akışı da sağlansa
    şirketin % 68i holding ve cinerin..150milyon usd (570milyon) alınan ılgın sermayesi 126.250.000 tl ödenmemiş sermayesi 90.309.943 tl. nakit sermaye artışına giderse holding hisse satışından aldığı parayı geri vermiş olacak. böyle bişi yapmanın ona ne faydası var..alır krediyi kredi ile yapar. ticarette zaten başkasının parasını çevirip para kazanmak.. yatırım tavsiyesi içeremeyecek kadar küçük ve küçük yatırımcı düşüncesidir. yatırım tavsiyesi değildir..

2. Düş düş. Düşmezsen şaşarım zaten. Yeter bu kadar yükseldiğin. Süzül aşağılara doğru.

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Hakan atilla hakkında bu kararı veren amerikan adaletinin içine s.çayım. birileri mal mülk içinde aldıkları rüşvetle keyf yapsınlar devletin kadirşinas bürakratı ise ceza alsın.

var bi hikmet !!!!
    @İBİLOĞLU
    @TRADE_MANYAGI

5.  Alıntı Originally Posted by sorosormoz Yazıyı Oku
    şirketin % 68i holding ve cinerin..150milyon usd (570milyon) alınan ılgın sermayesi 126.250.000 tl ödenmemiş sermayesi 90.309.943 tl. nakit sermaye artışına giderse holding hisse satışından aldığı parayı geri vermiş olacak. böyle bişi yapmanın ona ne faydası var..alır krediyi kredi ile yapar. ticarette zaten başkasının parasını çevirip para kazanmak.. yatırım tavsiyesi içeremeyecek kadar küçük ve küçük yatırımcı düşüncesidir. yatırım tavsiyesi değildir..
    Zekana hayranım!

Projesi devam eden Santral holdingin elinde kalsaydı, Kredi ile tamalarsa Holdinge flnans maliyeti yüksek olurdu bedelli yapsaydı paranın tamamını Holding ödeyecekti

Şimdi bedeli olsada prkme den aldığı parayı koyacak,

Ayrıca prkme nakitsiz ve faliyetim ve karsız kalacak uzun süre, hisselerin değeri düşer en ucuza toplanır.

Para pekme kaksaydı hisse defter değeri yüksek kalacaktı, likitle durumu yüksek olduğu için talep yüksek olacaktı, hisse bu flyatjarda kalmazdı.

Ayrıca birde şurdan bak, halka açık şirketin parasını üretim yapan şşrkete kar ve nakit akılı sağlayan diğer santrallere değilde, inşaat halindeki sadece harcama gerektiren bşr santrale niye yatırdı...

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Zekana hayranım!

Projesi devam eden Santral holdingin elinde kalsaydı, Kredi ile tamalarsa Holdinge flnans maliyeti yüksek olurdu bedelli yapsaydı paranın tamamını Holding ödeyecekti

Şimdi bedeli olsada prkme den aldığı parayı koyacak,

Ayrıca prkme nakitsiz ve faliyetim ve karsız kalacak uzun süre, hisselerin değeri düşer en ucuza toplanır.

Para pekme kaksaydı hisse defter değeri yüksek kalacaktı, likitle durumu yüksek olduğu için talep yüksek olacaktı, hisse bu flyatjarda kalmazdı.

Ayrıca birde şurdan bak, halka açık şirketin parasını üretim yapan şşrkete kar ve nakit akılı sağlayan diğer santrallere değilde, inşaat halindeki sadece harcama gerektiren bşr santrale niye yatırdı...

birileri dahada düşecek diye sattı, daha düşmez yükselir diye aldık. yatırım döneminde düşen fiyatla yatırımcı olmak bence en iyisi. (zeka!) bol kazançlar..rüzgar bizden yana olur 2-3 ayda +%10 üstü görürsek satarız. kar-zarar için borsa oyuncusuna fırsat bitmez.. ky düşüncesi..

danışmanlık hizmeti değildir. yatırım tavsiyesi içermez.

7.  Alıntı Originally Posted by İBİLOĞLU Yazıyı Oku
    Hakan atilla hakkında bu kararı veren amerikan adaletinin içine s.çayım. birileri mal mülk içinde aldıkları rüşvetle keyf yapsınlar devletin kadirşinas bürakratı ise ceza alsın.

var bi hikmet !!!!
    Dostum aynen katılıyorum görüşme. Adama üzüldüm hakikaten yazık.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Adam çırpmanın bu kadar belli edenini de ilk defa gördüm. Gel sen gel, bi öpüşüp koklaşalım...

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 19/320 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •