Sayfa 297/321 İlkİlk ... 197247287295296297298299307 ... SonSon
Arama sonucu : 2562 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Şirketimizin her çeyrek açıkladığı azami pay geri alım fiyatının Şirketimizin hisse fiyatına yönelik belirlediği hedef bir fiyat olarak değerlendirilmemesi gerekmektedir.
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Geçenlerde ben yazmıştım şirkete, azami fiyatı böyle açıklamayın yatırımcılar bu rakamı hedef fiyat gibi görüyor diye. Açıklama bu nedenle...Aynısını bana da göndermişler.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1081186

Pay geri alım açıklamasındaki "azami" yani en yüksek anlamında olduğu için çok yanıltıcı ve gereksiz.
    En üstteki notu artık her faaliyet raporunda yazıyorlar. Şirketin yatırımcılar ile ilişkileri gayet iyi; gelen görüş ve önerileri muhakkak dikkate alıyorlar. Biraz fırça yediler ama olsun olur arada böyle şeyler...

Geri alım için belirlenmiş son "azami" rakam yuvarlak hesap 35 Tl...Bunun şöyle bir avantajı var; olası major düşüşlerde bir çeşit supap...Endeksin geldiği rakam ortada ve defansif hisselerde durmakta fayda var diye portföyü buraya kaydırıyorum dostlarım. BRKSN ve diğer bazı hisselerimde azaltmaya gittim...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. İyi ki defansif dedik...Düşüşlerde bayrak elde en önde koşuyor...

3. Heybeyi dolduralım yavaş yavaş. 2022 yılı fiyatlarından bile geride, bu fiyatlamalar saçmalık bence...Sonra kimse ben almadım, alamadım, sen niye aldın demesin...

4. 9 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilen 2022 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul toplantısında onaylanan Pay Geri Alım Programı kapsamında; Şirketimizce 27.02.2024 tarihinde Borsa İstanbul'da 1 TL nominal değerli pay başına 25,20 TL - 25,28 TL fiyat aralığından toplam 20.000 TL nominal değerli PRKME payları geri alınmıştır. Bu işlemlerle birlikte, önceki pay geri alım programları kapsamında gerçekleştirilen alımlar da dahil olmak üzere geri alınan payların toplam nominal değeri 930.000 TL'ye, geri alınan payların sermayeye oranı ise %0,62'ye ulaşmıştır.
    20 bin lotcuk almış. Yetmez ama evet...

5. Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesi'nce, Ankara 21. İdare Mahkemesi tarafından verilmiş olan kararın ve dava konusu işlemin yürütülmesinin durdurulmasını gerektirecek nitelikte bulunmadığından, Konya Ilgın'ın yürütmenin durdurulması isteminin kesin olarak reddine karar verilmiştir. Davanın esasına ilişkin yargı süreci istinaf başvurusu kapsamında devam etmektedir.
    Şirket zaten kendi istemiyor bu santrali kurmayı, bu net, geride defalarca yazdım bunu. Esasen hiç bir değeri olmayan bir haber. Düşüş için kullanırlar mı, evet...

Pala, Elazığ dan Konya ya kadar bütün yollar senindir.. 24.52 ilk direncin..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

7.  Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    Pala, Elazığ dan Konya ya kadar bütün yollar senindir.. 24.52 ilk direncin..
    Bunlara yol, iz öğretmenin zamanı geldi üstadım...Heybe doldu taştı... Şu rezerv upgrade konusu gerçekleşip de özkaynaklardaki değişikliği görenler bu fiyatları nasıl anımsayacak acaba...YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Kasa ve alacaklardan hariç geçmiş yıllar kâr hesabında 950 milyon Tl var, sermaye yuvarlak hesap 150 milyon Tl. Yani, bu kadar bedelsiz potansiyeli...Ve bu fiyatlarda, bu piyasa değerinde...Çok ayıp...
    Unutmadan...Bir de bunlar var tabiki...

Sayfa 297/321 İlkİlk ... 197247287295296297298299307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •