Sayfa 230/321 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280 ... SonSon
Arama sonucu : 2564 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Degerleme ler bir kaç şekilde oluyor

Mevcut rezerv diye bi değer belirler

Sadece Kömür satışı ile bi değer belirler

Elektriğe çevrilmesi ile elde edilecek değeri belirler

Alıntı Originally Posted by boombeach Yazıyı Oku
    Hocam Ben bu değerleme işlerinin ortasındayım

Ne istersek onu yazıyorlar bize az yazılması işimize geliyor tabi uzmanin da

Burada zaten 1 tane değerlemesi var vaktinde yapılmış 165 milyon dolar demişler

Simdi ne çıkar ve bu çıkan değeri nasil fiyatlar tahta inan hiç öngörüm yok

Birileri ne isterse o oluyor

Ama gelişmeleri olumlu görüyorum

Kömür zenginleştirme kurdu Maden yasası odas- can komur halka arzı
    sn boombeach evet 2017 yılında degerleme raporu var 168 milyon usd diye alış fiyatımız 150 milyon usd idi son bilançoda holding 26 milyon usd ödeme yaptı parkme ye fiyat revize edildi diye.
    bilançoda şuan konya ılgın ne kadar gözüküyor ona bakmak lazım.
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Alıntı Originally Posted by boombeach Yazıyı Oku
    sn boombeach pzts şirketi arayıp mevcut bilançoda konya ılgının tam olarak nasıl gösterildiği ve deger olarak kaçtan gösterildiğini ögreniriz.yapılacak degerlemede satın alınırken yapılan tarzda bir degerleme yapılırsa özkaynaklarda ciddi bir sıçrama olabilirmi bunu netleştrmek lazım.
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

4. Haklısınız ben bundan ziyade ne amaçla yapılıyor bu degerleme

İnşallah yatırım içindir

Ayrıca odas-Çan mukayesesi içinde iyi olacak

5.  Alıntı Originally Posted by karadereli53 Yazıyı Oku
    sn boombeach pzts şirketi arayıp mevcut bilançoda konya ılgının tam olarak nasıl gösterildiği ve deger olarak kaçtan gösterildiğini ögreniriz.yapılacak degerlemede satın alınırken yapılan tarzda bir degerleme yapılırsa özkaynaklarda ciddi bir sıçrama olabilirmi bunu netleştrmek lazım.
    Ben şirkete geçen hafta bir mail attım ama geri dönüş olmadı malesef

Alıntı Originally Posted by ispinoza Yazıyı Oku
    Ben şirkete geçen hafta bir mail attım ama geri dönüş olmadı malesef
    şahsen aramanın daha etkili oldugu kanısındayım galiba yatırımcı ilişkileri bölümü başkanı ayrıca şirketin finans müdürü .tüm konulara hakim ve spk mevzuatlarının elverdiği ölçüde yardımcı olacak kadar yetkili biridir diye düşünüyorum.
    zaten soruda gayet normal

7.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Bu şirketin ederine göre fiyatlanmış olduğunu düşünüyor musunuz?
    Mevcut faliyet ve karlılıktan bakıldığında pek ucuz bir hisse değil, ama Ilgın santral yatırımları ike ilgili lisans değeri katılırsa değeri daha yüksek. Ama bir lisansın şimdilik pek anlamı yok. Uzun dönemli yatırım ce büyük maliyetler ve özkaynaklardan mümkün olamayacağı için büyük bedelliler sermaye artışları veya finans borçları vede yıllar sonra aktif olacak bir varlık.

Patron yönetim gücünü kullanarak şirketin büyük miktar nakitini uzun bir lisansa yatırıdı, hemde kendine ait şirketten satın aldırarak, yaninprkme nin nakitini kendi şirketine aktardı, ve halka açık prkme şirketini de pasif ve edilgen hale getirdi. Oysa prkme ni bu paralarıyla, grubun aktif faliyet gösteren bir santralini veya başka bir varlığınıda prkme aldırabilirdi, ve prkme ortaklığı bundan direk gelir sağlayabilseydi durum farklı yorumlanabilirdi. Ve bütün mesele burda!!

Eğer çok büyük yatırım maliyeti gerektiren pasif bir varlık olan ılgın ın lisansı halka açık bir şirketinde olsaydı, bu kadar para yatırıp halka açık olmayan kendi şirketine aldırır mıydı?

Hisee fiyatlanmadına gelince; yukarı aşağı her hareket olabilşr, o başka durum, artık ülke borsasında şirket hangi nitelikte olutsa olsun her hisseye her hareketi yaptırıyorlar..

Sayfa 230/321 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •