Sayfa 202/925 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 7393 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. 2014 yılı-----2018 yılı tahmini kıyaslama yaparsak......

2014 yılı ciro.....2,85 milyar
    2018 yılı ciro.....4,2 milyar..........% 47 artış

2014 yılı dolar/tl ortalama.......2,2 tl
    2018 yılı dolar/tl tahmini ortalama.......3,75 tl

2014 yılı ortalama üre fiyatı ......325 dolar/ton
    2018 yılı ortalama üre fiyatı tahmini......275 dolar/ ton

2014 yılı ortalama tl bazlı üre fiyatı........715 tl /ton
    2018 yılı tahmini tl bazlı ortalama üre fiyatı......1031 tl/ton......% 44 artış

bu rakamlardan konsolide karın 200 milyon altı gelmemesi lazım ama çakallar gider kalemlerinde çok hesap edilmeyen oynamalar yapıyor o yüzden net kar tahmini yapmak zor....

2. üre fiyatları grafiğine bakınca 2017 yılı 2016 yılına göre kısmen iyi ama çok çok iyi değil.....bu demek oluyor ki bilançonun zarar yazma olasılığı hala var...ama bu zaten fiyatlanmış önemli olan 2018 yılı....2018 yılı rekor kar rakamı gelen 2014 rakamlarına nispeten yakın....o zamandan artı olan ciro artışı dolar/tl nin artması bilançoya katkı edecek görünüyor....2017 bilançosuna bakıp satan bence dipte mal satmış olur bu net görünüyor bugün ki koşullarda.....

3. Tekfenciler de zil 🔔 takıp oynamaya başlamış ya... Vay beee

4.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Tekfenciler de zil �� takıp oynamaya başlamış ya... Vay beee
    ortak inan 2017 yılında 10-12 tane kumar hissesi aldım 6-7 tanesi % 100 ve üzeri yaptı sattıklarım gidiyor bir satmadığım bu buda yerinde sayıyor....hepsinin analiz şekli aynı ama gel gör ki hepsi gitti bir bu kudumsüz gitmedi...bizde ki şans bu kadar.....kumar hisselerinden % 100 aldın mı dersen almadım forex de batırdım ama sonuçta o potansiyelleri tespit ettim....en basiti euhol 2 gündür % 40 yükseldi......13-14 hisse içinde bir alakasız hareket eden bu oldu....hele thyao geçmedik ya zamanında kafama tükürüyorum....2 kere son tuşa kadar geldim satamadım gubrf yi....normal şartlarda grafik analizi gubrf için uçuk rakamları gösteriyor o yüzden satamıyorum....bir satsam amacıma ulaşıp al sat ile para basacağım ama çıkamadık...

5. tunus derken cezayirde acaba fosfat yatırımı olabilir mi.....cb tarımsal endüstirisi yatırımı için uygun demiş pay çıkar mı acaba....cezayirle adanada petrokimya tesisi kurulacak......

6.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ortak inan 2017 yılında 10-12 tane kumar hissesi aldım 6-7 tanesi % 100 ve üzeri yaptı sattıklarım gidiyor bir satmadığım bu buda yerinde sayıyor....hepsinin analiz şekli aynı ama gel gör ki hepsi gitti bir bu kudumsüz gitmedi...bizde ki şans bu kadar.....kumar hisselerinden % 100 aldın mı dersen almadım forex de batırdım ama sonuçta o potansiyelleri tespit ettim....en basiti euhol 2 gündür % 40 yükseldi......13-14 hisse içinde bir alakasız hareket eden bu oldu....hele thyao geçmedik ya zamanında kafama tükürüyorum....2 kere son tuşa kadar geldim satamadım gubrf yi....normal şartlarda grafik analizi gubrf için uçuk rakamları gösteriyor o yüzden satamıyorum....bir satsam amacıma ulaşıp al sat ile para basacağım ama çıkamadık...
    Şu 2 yılda gubrf in bize çektirdiklerini hiçbirşey çektirmedi doğrusu... kafayı yedirtti bize...
    piyasada tamamen profosyonel katı kuralcı ve rasyonel haraket etmek gerekiyor bunu anladım.
    asla yorumlara haberlere kapılma tekniğe bak temettüye bak... umut yoksa 5 dakka düşünme ver gitsin... diyemedik...

Bir gün buna da sıra gelecek ama o zaman biz burda olur muyuz bilmiyorum... sabır mabır kalmadı...

7.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Şu 2 yılda gubrf in bize çektirdiklerini hiçbirşey çektirmedi doğrusu... kafayı yedirtti bize...
    piyasada tamamen profosyonel katı kuralcı ve rasyonel haraket etmek gerekiyor bunu anladım.
    asla yorumlara haberlere kapılma tekniğe bak temettüye bak... umut yoksa 5 dakka düşünme ver gitsin... diyemedik...

Bir gün buna da sıra gelecek ama o zaman biz burda olur muyuz bilmiyorum... sabır mabır kalmadı...
    ortak gubrf herşeyi takip ettim ama dediğim kumar kağıtların sadece grafiğine baktım aldım....bilanço vs. baksan yüzüne bakmazsın...ne temettü ne bedelsiz hiçbirşey yok....tek grafik analizi ile işlem yaptım gerçekten kazanılıyor.....ne zaman ki duygusal lık giriyor işin içine kaybediliyor.....gubrf de kaybetmenin en büyük sebebi duygusallık....hissede hikaye çok ama gerçekleşmedi ha bugün ha yarın derken yıllar geçti hisse 2010 seviyesinde şaka gibi.....

8. Yine uyuza bağladı pislik. İki gün üst üste yükseldiği nadir. Birgün %3-4 yapsa ertesi 4-5 gün iyice uyuzlaşır. Yahu Allahtan korkun yeter artık şu hissenin yakasını bırakın. Nasıl bir kansızlık bu şirketin yöneticileri. Aslında belki yöneticilerde de suç yok. Sonuçta hükümetin siyasi iradenin emir erleri. Bütün kurumlar baştan aşağı siyasileşti. Nitelik, hukuk, liyakat ne varsa rafa kalktı. Vallahi de billahi de bu ülkeye yazık. Birkaç tane küçük yatırımcının lotlarına göz diktiler. Kime peşkeş çekiyorsunuz bu lotları. Dayanma gücü olmayan ky zaten çekti gitti. Kalan küçük yatırımcıya da mı göz diktiniz. Gözünüz çıksın

Sayfa 202/925 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •