Sayfa 607/924 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Migros, CarrefourSA, A101, Şok ve BİM Marketleri'nde tanzim satış koşullarıyla ürün satılacağını söyledi.
    Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Artık tanzim satış noktaları haricinde zincir mağazalara da mal tedarikini Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla yapmaya başlıyoruz. Migros, CarrefourSA, A101, Şok ve BİM'in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış koşullarıyla bu ürünler satışa sunuluyor olacak." dedi.

Bakan Pakdemirli ayrıca, "Bildiğiniz üzere zeytinyağında 80 kuruş bir primimiz vardı. Tane zeytine de prim vermeye başlıyor olacağız. Rakamlar 15 kuruş ile 25 kuruş arası olabilir. Onu henüz arkadaşlar çalışıyor." açıklamasında bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/b...tacak-41162250

Bu haber yarar mı gübreye...!?!? Market zincirleri için üreticiden temin edilecek ürün karşılığında gübre verilirse fena olmaz gibi geliyor..
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

2.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Migros, CarrefourSA, A101, Şok ve BİM Marketleri'nde tanzim satış koşullarıyla ürün satılacağını söyledi.
    Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Artık tanzim satış noktaları haricinde zincir mağazalara da mal tedarikini Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla yapmaya başlıyoruz. Migros, CarrefourSA, A101, Şok ve BİM'in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış koşullarıyla bu ürünler satışa sunuluyor olacak." dedi.

Bakan Pakdemirli ayrıca, "Bildiğiniz üzere zeytinyağında 80 kuruş bir primimiz vardı. Tane zeytine de prim vermeye başlıyor olacağız. Rakamlar 15 kuruş ile 25 kuruş arası olabilir. Onu henüz arkadaşlar çalışıyor." açıklamasında bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/b...tacak-41162250

Bu haber yarar mı gübreye...!?!? Market zincirleri için üreticiden temin edilecek ürün karşılığında gübre verilirse fena olmaz gibi geliyor..
    Ben herhangi bir haberin yıllardır gübreye yaradığını görmedim, hele böyle bir haberin yaramasını beklemek hayalciliğin de ötesinde bir durum ortak

3.  Alıntı Originally Posted by fobia Yazıyı Oku
    Ben herhangi bir haberin yıllardır gübreye yaradığını görmedim, hele böyle bir haberin yaramasını beklemek hayalciliğin de ötesinde bir durum ortak
    Aslına bakılırsa şirketin pazar ve ciro sıkıntısı da yok... Sorun kar üretememe.
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

4.  Alıntı Originally Posted by fobia Yazıyı Oku
    Hocam bu tip düşüşlerin dönüşü çok zor oluyor genelde, ben 2,30 cicarı düşen trend desteği görüyorum, eğer oralara getirip yatay harekete geçerse çok can yakar yine. Bu tip mal çıkışlar hep can yakarak bitiyor hisseler, bu 5-5,50 hareketine benziyor, 5,50 ye getirip malı boşaltıp sonrasında sakin sakin 3,20 lere kadar getirdiler hisseyi şimdi 3,40 civarı mal boşaltma yaptılar, bakalım ne zaman son bulacak bu işkenceci tutum, çünkü bu artık batık şirket fiyatlamasına doğru gidiyor... Hakkımızda hayırlısı olsun... Ytd.
    Grafik, bende de 2.25-2.30 görmeden dönmez hissi veriyor ama borsa bu tabii ki.. Olumlu veya olumsuz anlamda işler kısa sürede değişebiliyor..
    Bir de borsanın toptan düştüğü dönemler hisse değişim fırsatı veriyor. Bir sürü hisse çok düşmüş olduğundan, bazen daha çabuk toparlayacağını düşündüğüm takibimde olan hisselere ağırlık kaydırıyorum. Mesela şimdi kozaa veya petkm 4.30 lara gelse dönmek üzere bir kısmını geçebilirim gözüm keserse, ters teptiği de oluyor tabi.. Mesela 6.40 tan az vestel satıp 3.20 den buna geçirmiştim, 3.40 ta çıkıp geri dönmedim ve sonrası malum..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

5.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Grafik, bende de 2.25-2.30 görmeden dönmez hissi veriyor ama borsa bu tabii ki.. Olumlu veya olumsuz anlamda işler kısa sürede değişebiliyor..
    Bir de borsanın toptan düştüğü dönemler hisse değişim fırsatı veriyor. Bir sürü hisse çok düşmüş olduğundan, bazen daha çabuk toparlayacağını düşündüğüm takibimde olan hisselere ağırlık kaydırıyorum. Mesela şimdi kozaa veya petkm 4.30 lara gelse dönmek üzere bir kısmını geçebilirim gözüm keserse, ters teptiği de oluyor tabi.. Mesela 6.40 tan az vestel satıp 3.20 den buna geçirmiştim, 3.40 ta çıkıp geri dönmedim ve sonrası malum..

Geldik, gidiyoruz..
    Aynı şekilde gözüme kestirdiğim iki tane hisse var hedef fiyatıma gelirlerse kol kesip girecem burası bunalttı artık beni, bist 2 yükselir bu 1 yükselir bist 2 düşer bu 4 düşer gına geldi yıllardır. Aslında aynı hatalar hep yaptıklarımız, düşenler düşmeye çıkanlar çıkmaya bir şekilde devam ediyor, bu 4 yıldır düşüyor hiçbir umut vermiyor biz zarar uzadıkça dadandık belaya... Aslında bir üreten teknoloji şirketine (vestel-arçelik...) dalıp yıllarca sadece alım yapayım diyorum ama beceremedim bi türlü, kendimi kurtarırsam uğramayacam çünkü sektöre inancım kalmadı, bu şirket özelleşmedikçe ekgyo gibi daha çoook süründüreceğe benziyor. Devlet hissesinden uzak kalmak gerekiyor çünkü yönetimler hantal ve kar amacından ziyade siyasi amaçlarla yönetiliyorlar... Ytd.

Forumdaki bir arkadaşın blog yazısından alınıp tarafımca hisse başlıklarında paylaşılmıştır.. Kendisinin eline sağlık.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. sebastian dün gösterdiği 2.77 seviyesini yine göstermiş.
    şöyle bir analiz yaparsak ,
    biste göre daha diri duruyor gibi.
    bu iyiye işaret

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 607/924 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz