Sayfa 52/628 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 409 - 416 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

EMKEL Konsolide 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -588.302

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Bu zararın nedeni ne olabilir acaba

3. Beklentiler 1 sonraki dönem devam ediyor.Zaten ciddi bir kar açıklayacak olsa , şimdiden 2 leri geçmişti..son 4 aylık süreçde kağıtların buyuk bir bölümü nerdeyse 2 katına çıktı. Emkel aslında hiç bir beklentisi olmasa bile bu fiyatların üstüne çıkmalıydı. O yüzden zarar açıklaması bir şey ifade etmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    Beklentiler 1 sonraki dönem devam ediyor.Zaten ciddi bir kar açıklayacak olsa , şimdiden 2 leri geçmişti..
    bu durumun yarına ve kısa vadede hisseye etkisi sizce ne olur?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by gmisyon Yazıyı Oku

Bilançoyu komple incelersek sadece 3 ayda aldığı sipariş 19 milyon eur yani 80 milyon tl ,daha bunun 9 ayı var sene sonuna stoklar 3 katına çıkmış. yani ilk 3 ay malzeme üretmekle geçmiş , daha teslimat yapıp fatura kesmemiş. Dolayısı ile fatura girişi olup , çıkışı olmadığında bilanço üzerinde zarar etmesi normal. 6 ve 9 aylıkda stokları nakite döndüğü zaman ( zaten alınmış sipariş ) bu kara ciddi yansır. 3 ayda 80 milyon sipariş almışsa , toplam satış hasılatı sene sonunda 100 milyonu geçebilir. Şu ana kadar gördüğü en ciddi hasılat olur. Buda kara yansıması lazım..

6.  Alıntı Originally Posted by gmisyon Yazıyı Oku

yarın kesin düşecek ama 1,4 seviyesinin altına geleceğini düşünmüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    Bilançoyu komple incelersek sadece 3 ayda aldığı sipariş 19 milyon eur yani 80 milyon tl ,daha bunun 9 ayı var sene sonuna stoklar 3 katına çıkmış. yani ilk 3 ay malzeme üretmekle geçmiş , daha teslimat yapıp fatura kesmemiş. Dolayısı ile fatura girişi olup , çıkışı olmadığında bilanço üzerinde zarar etmesi normal. 6 ve 9 aylıkda stokları nakite döndüğü zaman ( zaten alınmış sipariş ) bu kara ciddi yansır. 3 ayda 80 milyon sipariş almışsa , toplam satış hasılatı sene sonunda 100 milyonu geçebilir. Şu ana kadar gördüğü en ciddi hasılat olur. Buda kara yansıması lazım..
    aynen katılıyorum.bunlar yıllardır faturaları işlerine geldiği bilanço döneminde kesiyorlar..

8. 1.33 acar yarin

Sayfa 52/628 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •