Sayfa 64/628 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 505 - 512 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. Güzel kapanış aşığıya doğru hızlı bir satış bugün 1.29 gördükten sonra yavaş yavaş satış hızı durdu ve yataya girdi ve gün sonu satış yiyen borsa da 1.31 1.32 kapandı son yarım saat istese yine vurabilirdi altlar zayıfdı ama gayet güzel tutundu.Fizik kuralıdır hareketli bir cisim önce yavaşlar sonra durur sonra öteki yöne hareketlenir.Ayrıca hissenin 1.32 desteği oldukça önemliydi iyi kapanış yaptı.Bence pazartesi piyasa normal olursa yavaş yavaş yukarı doğru hareketlenicektir.İlk direnç 1.38 orda sağlam savaş oldu oraya kadar rahat hareket eder bence.saygılar

yatırım tavsiyesi değildir

2. Çok ilginç
    geçen hafta citi ve deutsche takaslarına yaklaşık 500 k mal gitti. Dün bugün satmadılarsa ilginç olacak...
    Yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by mescil Yazıyı Oku
    Çok ilginç
    geçen hafta citi ve deutsche takaslarına yaklaşık 500 k mal gitti. Dün bugün satmadılarsa ilginç olacak...
    Bu şirket geçen sene 1.çeyrek satışları 15.1 milyon iken 1.1 milyon kar ediyor..Bu yıl satışları 16,955 mil na yükseliyor ama zarar acıklıyor..Geçen sene satış maliyetinin satışlara oranına bakarsak %70 iken bu yıl satış maliyetlerinin satışlara oranı %83.9 a yükseliyor ve bu da karı eritiyor..Brüt kar marjı eriyince net kar da düşüyor...Oysa bu sene de satış maliyetleri %83.9 değil de geçen sene ki gibi %70 olmuş olsaydı ..brüt kar 2.7 mil. değil de 5.08 mil. kar olurdu .bu da net kara yansırdı ve şirket en az 2 milyon kar açıklardı...

USAK seramikte de Emkel gibi kimse bilançoyu beğenmedi ve 2.50 gören hisse 2.19 a kadar saldılar.
    Kimsenin beğenmediği bilançoyu ben beğenmiştim. Herkes satarken aldım doğal olarak. Aynı gün tepki verip 2.41 gördü, bugün 2.57 gördü.

EMKEL ise henüz tepki vermedi. Çünkü emkel bilançosu beklentilerin altında kaldı. Ancak detaylarda umut veren işaretlerde yok değil. Bu durumun 6 aylıkta düzeleceğini umuyoruz. Eğer 6 aylık ve sonrasında bilanço düzelecekse, çok bekleyeceklerini sanmıyorum. Emkel i de gördüğü zirvelerin üzerine çıkaracaklarına inanıyorum.

19 Milyon euro sözleşmesi yapılmış sipariş boru değil, yıl sonuna kalmadan yeniden hava düzelecektir. Bu rakam 12 Aylık bilancoda 15 milyon euro civarındaydı.
    Sanki siparişlere çalışıldı ama teslimatlar henüz yapılmadı görüntüsünde.

Satan arkadaşlara bol kazançlar dilerim. Keşke onlara daha yukarıdan satma imkanı verse idi. Birileri de ucuz mal alma imkanına kavuştu.
    Borsa böyle bir yer işte.

5. Kalem puştun elinde; patron bilançoyu istediği gibi şekillendiriyor. Şirket batak olsaydı emin olun şuan tavan tavan gidiyordu.... patron ne zaman isterse o zaman gider bu hisse.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by accuracy Yazıyı Oku
    Kalem puştun elinde; patron bilançoyu istediği gibi şekillendiriyor. Şirket batak olsaydı emin olun şuan tavan tavan gidiyordu.... patron ne zaman isterse o zaman gider bu hisse.

Bu şirket 16955 milyon satış yapmış...Satış maliyetlerine geriye gidin ve dört dönem bakın hepsi %70-%72 civarında iken bu son bilançoda %83.9 a çıkmış ve bu da brüt satış karı 5.08 milyon olması gerekirken 2.7 mile inmiş...bilançolarda üzerinde en çok oynadıkları kalem satış maliyetleridir..Hele 3 ve 9 aylıklarda denetim olmadıgından bunlar maalesef oluyor ve ispatlama şansımız da olmuyor..Benimki de sadece şüphe etmekten ibarettir..Şayet 2. dönem de bu maliyet geçmiş dönemdeki seviyeye inerse şirketin kar etmemesi imkansızdır..Arkadaşlar kafayı stoğa takmış...bu şirket az satış yapmamış ki...16 mil 995 bin ciro ama satış maliyeti böyle %83.9 giderse brüt kar erir..Brüt kar eriyince geriye kalan kardan yönetim giderleridir,finansal giderlerdir,vb.diğer giderleri de çıkınca net kar da böyle erir....Biraz bilanço bilgisi olan bu şirketin geçmiş dönemlerdeki gibi satışların maliyeti %70 de kalsaydı 2 milyon kar edeceğini görürdü..Geçen seneye göre satışları arttığı halde geçen yıl 1.1 mil kar ediyor 1. çeyrekte bu yıl satışlar arttığı halde karı düşüyor...tek nedeni satış maliyetilerinin artmasıdır...Şayet şirket neden zarar etti bunu tatrışırsak satış maliyetlerinin neden arttığını açıklayabilirsek neden zarar ettiğini öğrenmiş oluruz...

7.  Alıntı Originally Posted by accuracy Yazıyı Oku
    Kalem puştun elinde; patron bilançoyu istediği gibi şekillendiriyor. Şirket batak olsaydı emin olun şuan tavan tavan gidiyordu.... patron ne zaman isterse o zaman gider bu hisse.

Cok dogru soyluyorsun arkadas.Bu kagtta bilanco,teknik vs hepsi yalan.6 yillik emkelzede olarak soyluyorum.Dua edelim de patron imana gelsin start versin.500 bin tl zarardan % 20 dusermi kagit.zaten hic prim yapmadi kii.adiler hemen basiyorlar kagidin kafasina...

8. Birde unutmamamız gereken patron tekniği var.... şöyle ki, bu şirket zarar ederken 4 lü 5 li fiyatları görmüş, millete malı kakalamış ve uzamış... şimdi ise durum tam tersi bence. Şirket Kar etmeye başladı ( son bilançoya takılmayın ) patron ne zaman istediği malı toplarsa o zaman start verilir bence. YTD

Sayfa 64/628 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •