Sayfa 196/555 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Bu sermaye artırımı güncelleme haberinin ayrıntısı nedir.
    Bu konuyu detaylı bir şekilde açıklayacak arkadaş varmı?
    Daha önce açıklanan sermaye artırımında şimdi ne değişti. Bu konunun ky için olumsuz bir tarafı var mı?

Redmi 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by eos Yazıyı Oku
    Bu sermaye artırımı güncelleme haberinin ayrıntısı nedir.
    Bu konuyu detaylı bir şekilde açıklayacak arkadaş varmı?
    Daha önce açıklanan sermaye artırımında şimdi ne değişti. Bu konunun ky için olumsuz bir tarafı var mı?

Büyük ihtimalle başvuru spk tarafından incelendi ve şirketten güncelleme istendi , aslında değişen birşey yok 100 milyon TL ye sermaye çıkarken artırılan kısmın tamamı nakden ifadesi geçiyordu şimdi ise 48 milyon tl nakden 18 milyon ise Sibel denilen ortağın şirketteki alacağına mahsup edilecek , aksayan veya değişen bir durum yok , ekim 2.haftaya kadar onay çıkabilir ,

3.  Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Büyük ihtimalle başvuru spk tarafından incelendi ve şirketten güncelleme istendi , aslında değişen birşey yok 100 milyon TL ye sermaye çıkarken artırılan kısmın tamamı nakden ifadesi geçiyordu şimdi ise 48 milyon tl nakden 18 milyon ise Sibel denilen ortağın şirketteki alacağına mahsup edilecek , aksayan veya değişen bir durum yok , ekim 2.haftaya kadar onay çıkabilir ,
    Teşekkürler..

4. Olumsuzu geçtim olumlu bu haber. Ortaklardan biri verdiği borcu nakit olarak almaktansa bedelliye mahsup ediyor yani ortaklar ortaklık oranları yükselsin istiyorlar anlamı çıkarıyorum ben. bu durumda şirketten gelecek beklentilerinin yüksek olduğunu anlıyorum. Bu karar alındıysa bence patronlar kullanılmayan rüçhan falan bırakmazlar hepsini alırlar. Demek ki gelecek beklentileri oldukça kuvvetli.

Yani şirket düzgün bir bedelli basvurusu yapamadığı için bugün onaylanmasi gereken bedelli yerine 2 hafta daha bekleyecek bizi aferim

6.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Yani şirket düzgün bir bedelli basvurusu yapamadığı için bugün onaylanmasi gereken bedelli yerine 2 hafta daha bekleyecek bizi aferim
    Klasik nilkiz hareketleri, elindeki hisseleri dün sattığını biliyorum hemen manipülasyona başlamışsın yine , sonrada edebiyat yap , 4.000 lot ile tahtacılığa mı soyundun , hoşşşşşt seni

7. Dün bedelli bugünde onaylanmaz diye ciddi satış oldu , bütün satış karşılandı , cuma düşüş olur diye geçen haftaki gibi millet sattı , kapanıştada 11.00 dan yüklü alım ile kapandı , şirketin ben bedelliyi daha fiyatladığını sanmıyorum 3.çeyrek muhtemel karına göre şirketin şu an ederi zaten 13-14 arası geçen hafta yazmıştım önümüzdeki hafta 13 görür diye dün 11,60 gördü , bedelliye giriş fiyatı bunun çok üzerinde olması lazım , çünkü tahta yapıcı rüçhanları çok iyi fiyattan satmanın peşinde olacaktır , zaten adamların niyeti rüçhan olayı , bu sene rüçhanlarda kayış kopuyor , infonun hacimler çok iyi , 2.çeyreğe komisyon oranları 1 ile başladı 2.çeyreği 1,5 ile kapattı , 3.çeyrek komisyon oran artışının tam etkisi görülecek ben çok iyi bir komisyon oranı bekliyorum 2 ye yakın , halka arzdan iyi gelir yazacak , monaroza nın da dediği gibi çok iyi bir kar gelecek tahminim , 2.çeyrekte kaldıraçlı işlem karı törpülemişti bu sefer o olmayacak , diğer aracı kurumlar ise eurobond menkul kıymet vb 1.çeyrekteki ciddi değer düşüklüğünü 2.çeyrekte telefi ederek ciddi kar yazmıştı bu sefer 3.çeyrekte bunlar olmayacak ismenin fiyatının gitmemeside bu galiba, tahtacılar hesabını kitabını yapmıştır hisseyi bedelliye kaçla sokalım ,rüçhanları hangi fiyattan satalım emin olun bunun hepsi belli , tahtada bakıldığında bu görünüyor zaten , piyasada bedelli olayı ile ilgilide öyle bir algı oluştuki rüçhanlara millet hücum ediyor onun için infonun rüçhanlarıda çok iyi fiyat görecek veya tahta sahibi agalar ona göre operasyon dizayn etmişlerdir , Benim bütün hesaplamam ise 2021 üzerine bu şirket 2021 de tahminen 80 milyon TL kar yazacak 80*11 fk = 880 milyon. / 33.8 sermaye = 26 tl fiyat şu anki duruma göre % 136 kar marjı , şu anki duruma göre hesapladım hacim ve komisyon oranı daha artacaktır , sermaye artırımı ve her çeyrek karı ile artan nakitin üreteceği ilave faiz geliri 48 bedelliden gelecek 40 milyon 3 ve 4 . çeyrek karı 88 milyon , bunu % 15 ile kullandırsa desek 13 milyonda burdan daha 2021 deki çeyrek karlarını dikkate almadık onlarda üretildiğinde faiz vb gelir yazmaya başlayacak , yani infoda işler yolunda , tahta her zaman manipülatif bir yer olduğu için bugün taban yaparsada çok tık yani 😂😂😂, hedef fiyatları beklemeye devam

8. İnfo üstünede bir temettü verirse varya , dokunma keyfime

Sayfa 196/555 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •