Sayfa 373/555 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Büyüme hızı yavaşladığı zaman fk da düşer şu an ceyreklik 25m kar getirme ihtimali olan ve bunu artırması da son derece olası olan bir şirket olarak yüksek fk ile fiyatlandırma doğal.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elbette ki.Info muhtemelen Ismen'den daha fazla büyüme oranlarına sahip olacak.Çünkü daha küçük bir firma sonuçta.Büyümesi daha kolay ve daha yüksek olması normal olur diye düşünüyorum.Bu durumda Ismen'in fk oranlarına inmesi beklenmemeli diye düşünüyorum.Şahsen 10 un altında bir fk beklemem 2021 için.Normali 11-12 olur diye düşünüyorum.

2. Ben tahmin etmemeye gayret ediyorum, hatta tahmin üzerine de işlem yapmamaya gayret ediyorum. Mesela info da hesabım var çok beğeniyorum sirketi de incelemiştim büyüyeceğini biliyordum, ama 2 3 liralardan ( 7 - 10 ) almadım, bilanco gelsin göreyim istedim sonrasinda aldim şu an maliyetim 4.4...

Demem o ki büyüme/ bilancolar devam ettiği sürece buradayım bozana kadar devam insallah hic bozmaz bence daha ciddi büyüme potansiyeli var sektörde. Hacimler surekli artıyor borsa artıyor insanlar akın akın geliyorlar önemli olan burada insanlari doğru yönlendirmek, borsa iki günde zengin olunacak bir yer değil hele hele bilgisiz, başkasının lafıyla işlem yapanlara göre bir yer hiç değil, info akademi ve genel olarak info kadrosunu bu anlamda başarılı buluyorum bilinçli yatırımcı çektikçe büyüme de sürdürülebilir olacaktır.
     Alıntı Originally Posted by Odikaya Yazıyı Oku
    Elbette ki.Info muhtemelen Ismen'den daha fazla büyüme oranlarına sahip olacak.Çünkü daha küçük bir firma sonuçta.Büyümesi daha kolay ve daha yüksek olması normal olur diye düşünüyorum.Bu durumda Ismen'in fk oranlarına inmesi beklenmemeli diye düşünüyorum.Şahsen 10 un altında bir fk beklemem 2021 için.Normali 11-12 olur diye düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Büyüme beklentisi düştükçe fk da düşecek. Bu sektör icin 8 çok bence. Rakip çok, bi firmanın digerine göre rekabet avantajı yok, fiyatlar(komisyon) enflasyon ustu bile artmaz. 6 ideal o yüzen tercihim en dusuk fk ile fiyatlanan ismen’den yana.Buraya kısa vadeli yüzde 3 ve ustu düştüğü günler uğruyorum.

Doğru mu değil mi bu kişiden kişiye göre değişir. Sizin risk algınız farklıdır benim farklı.

Büyüme beklentisi ne zaman düşecek? onun icin günlük yayınlanan hacimleri ve oranları takip etmek gerekli.
    Ülkemizde şirket birleşmeleri çok az görülen bir durum, ama keşke bu tip durumlar yaşasak. Dediğiniz gibi rakip çok ve rekabet fazla. Mesela Gedik(ve iştiraki Marbaş) ve Info şirket birleşmesine gitseler keşke, bu sayede hem maliyetleri azalır, hem pazar payını yüzde 10'nun üstüne çıkarıp, pazar liderliğine oynayabilir. Benimki biraz sesli düşünme oldu. Neyse hepimize bol kazançlar

4. Ben büyük şirketlerin 6-12 fk ile daha fazla büyüyen küçük şirketlerin ise 12-20 fk arasında fiyatlanmasını beklerim tabiki bu benim beklentim ama buna piyasa karar veriyor. infoda son zamanda bu aralıkta geziyor gördüğüm kadarıyla. Borsada 3 fkyada 100 fkyada hisse bulabilirsiniz.Hisse senedi yatırımı yapan insanların Toplam tasarrufa oranının %5-6 sını oluşturuyor diye biliyorum bu oran Avrupa ve abd de çok yüksek değerlerde.Burada daha çok yol kat etmemiz lazım. Son zamanda borsaya gelen yeni yatırımcılar ve halka arz edilen şirketlerde hep garanti getiri elde edilmesi insanların borsaya ilgisini devam ettirdi. Ayrıca borsa hafta içi hergün 09:55 - 18:10 arası takip edilerek al sat yapılarakta bir heyecan da yaratıyor bu yüzden gençlerin ilgisi her geçen gün artıyor diye düşünüyorum.
    Diğer önemli bir konuda bist arttıkça hacimlerde artıyor. Örneğin A hissesi 10 tl ve 1000 lotun olsun. Kişi sattığında 10*1000=10000 TL hacim yaparken hisse fiyatı 12 tlye çıktığında satarsa 12*1000=12000 TL hacim yapıyor. Bistte dolar bazlı epey ucuzdu ve son zamanda çıkıyor buda hacimlere pozitif katkı yapıyor.İnfo son zamanda atılım içinde pazar payı epey yükseldi eurobond opsiyon işlemlerine de başladılar genel müdürün söylediği yurtdışı hisse alımı uygulama güncellenmesi yüksek frekans işlemler gerçekleşirse bunlarda bilançoya katkı sunacaktır Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Maliyet 4.3 bilançoyu göreyim de gireyim dedim uzun vade.clostabar gibi. Tabi önce vur kaç yaptım. Ama 3.q. 18m görünce tamam dedim, enişte adamlar yapmış!
    Peter lynch der ki bir şirketin fk sı yüksekse bu şunu gösterebilir, bu şirkette işler açılacak yada büyüyecek, aslında düşücek fk nın habercisidir yüksek dk der. Yatırımcı genelde kaçar ama alınmalıdır der. Yüksek fk diye diye yıllarca bime baktık durduk hepimiz yalan mı? Tabiki fk sı 8 lere düşecek bir gün. Ama bilmem artık 10 tl demi olur 15 mi 20 mi bilemem. Olaya böyle bakıyorum. İşmenlerimde var. Kült durur. Şirket birleşmesi olmasın ama borsanın %15 hacim yapan total, 2 şirketinde payım var. Ben şirker birleştirmesini kendi adıma gerçekleştirmişim..
    İnfonun qbasic yazılımı olsa dahi, alım satımlarımı portföy büyütmemi infoya kaydırdım. Karınca kararınca desteklerim. Elimi taşın altına bedelli ile koydum, şimdi de 3 5 demeden koymaya devam edeceğim. Pazar payıda artacak bence, zaten borsa hacmide artacak.nasip.

Alıntı Originally Posted by coltra Yazıyı Oku
    Ülkemizde şirket birleşmeleri çok az görülen bir durum, ama keşke bu tip durumlar yaşasak. Dediğiniz gibi rakip çok ve rekabet fazla. Mesela Gedik(ve iştiraki Marbaş) ve Info şirket birleşmesine gitseler keşke, bu sayede hem maliyetleri azalır, hem pazar payını yüzde 10'nun üstüne çıkarıp, pazar liderliğine oynayabilir. Benimki biraz sesli düşünme oldu. Neyse hepimize bol kazançlar
    Gedikle niye birleşsin? İşmen gitsin satın alsın infoyu. Büyük düşünürüm, hayalse böyle olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Gedikle niye birleşsin? İşmen gitsin satın alsın infoyu. Büyük düşünürüm, hayalse böyle olsun.
    İnfo gibi bir şirketin biri tarafından satın alınması kolay değil artık. Bir de İsmen gibi bir devin içine girip kaybolmasındansa, denk bir şirket ile güçlerini birleştirip sinerji yaratması ortaklara daha faydalı olur bence. Dediğim gibi bunlar sesli düşünme. Pek olası durumlar değil günümüzün ticaret ortamında. Ben sadece bir fikir atma maksatlı yazdım. İşin bir de bu yönünden düşünelim diye.

8. Aslında ismen için en güzel yatirim olur kurumsal kimliğini koruyarak infoyu alması- çünkü geçmişte de analiz etmiştim çok farklı musteri kitleleri var iki kurumun. Zaten o nedenle ikisini de taşımakta beis görmemiştim, ama bugün itibari ile ismen de pozumu kapattım teknik olarak çok şişmiş gibi geldi, tabi yanılmak da son derece mümkün ama bi soluklansin dinlensin tekrar girerim diye düşündüm. Zaten maliyetim sıfır idi daha aşağıdan alırsam maliyet eksi olacak keyifle taşırız olmazsa da sağlık olsun alan da kazansın.
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku

Sayfa 373/555 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •