Sayfa 194/773 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon
Arama sonucu : 6182 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. icimdeki his buyuk bir donum noktasi oldugunu soyluyor.nedeni ise hic bir gun bu kadar rezil bir hacim yapmamisti

2. demek ki elimdeki lotlarla 4 dun ust uste TABAN yaptirirmisim

3. Seyahat öncesi sanırım yaklaşık 2 ay öncesinde son yapılan hisse analizinde Eylül Ekim aylarını hisse en kötü 1.60 seviyesinin üzerinde tamamlayabilirse bunun hisse için başarı olacağı belirtilmişti. O günden bu güne hisse beklenti doğrultusunda hareketini yapmakta. Hisse 1.83 zirve fiyatı ile ya iv ncü dalgayı tamamladı ya da 1.87 seviyelerine kadar bir atak daha yaparak v nci dalga için 1.67 ,1.60 seviyeleri arasında v nci dalgayı tamamlayacaktır. Daha önce yapılan analizde B (kırmızı renk) dalgası için satış hedefi olarak 2.04 , 2.14 aralığı verilmişti. (hisse 2.07 zirve ile tamamladı.) Eğer B dalgasında satış yapmış ve yeni alım için bu günlere kadar bekleme sabrı gösteren var ise ya da yeni alım için, 2.10 , 2.20 aralığı satış hedefi olarak 1.67, 1.60 seviyeleri arasında bir yerden alım düşünülebilir. (gibi görünüyor) YTD.
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

4. Daha önceki forum sayfalarında BİST için yaptığım analizlerin hala arkasındayım. Bu yükseliş daha önce olmasını belirttiğim ilk düşüş dalgasına tepki 2 nci düzeltme dalgası olduğu düşüncesindeyim. Geçen aylarda yaşadıklarımızın geçici bir ara dönem olduğunu sanmıyorum. 5 dalgalık C (kırmızı renk) dalgasının 107.000-108.000 seviyelerinde sonlanacağını öngörüyordum. Ancak iii ncü dalganın 100.647 zirve seviyesinde sonlanması ve iv ncü dalganın 93.169 dip seviyesinde sonlanmış olması kuvvetle muhtemel olduğu varsayılırsa v nci dalganın zirve fiyatı 102.972 (hadi diyelim 103.000) seviyesine geçemeyecektir. iii ncü dalganın zirve seviyesi olan 100.647 seviyesine görmeden dahi v nci dalganın tamamlanması söz konusu olabilir. (NEDEN geçilemeyecek sorusuna verilecek yanıt; Daha önce forum sayfalarında bahsetmiştim. 5 dalgalık harekette 3 ncü dalga, 1 ve 5 nci dalganın dalga boylarından en küçük dalga boyu olamaz. iii ncü dalga en azından 101.474 seviyelerine görmeliydi.) YTD.
    NOT: Bazı Elliott analisti arkadaşlar (dalga sayımı farklılığından) C dalgasının 113.000, 115.000 seviyeleri arasında bir yerde sonlanacağı öngörüyor. Bu bilgiyi de belirtmeliyim.
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

5. Resimdeki kişi 1982 yılında Elliott Dalga Teorisiyle tanışmama vesile olan ve hayatımda, yaşama bakış açımda önemli etkileri olan güzel insan, tanıdığım en naif ve sıfır egolu sevgili hocam W.Rüppell. Ne yazık ki ABD ziyaretim esnasında vefatını öğrendim. Maceralı bir yolculuktan sonra önce Frankfurt da cenaze törenine daha sonra Karlsruhe Üniversite de gerek yurt içinden gerek dünyanın çeşitli ülkelerinden eski öğrencilerinin de katıldığı adına yakışır anma töreni düzenlendi. Her iyi insan gibi gidenin yeri asla dolmayacak. Resim 2010 yılında TR ye ziyaretinde çekilmişti.

Sayın Srius_B için birkaç söz de Dolar için; dalganın ara hedefi 5.60 , 5.50 asıl hedefi ise 5.00 TL. 7.21 olan zirve fiyatı uzun yıllar görülebileceğini düşünmüyorum. Artık dolar ya da Euro dan uzak durmakta yarar olduğunu düşünüyorum.

Daha önce forumda yazdığım gibi 2018 yılı dahası 2019 yılı içerisinde (bir ihtimal 3 ncü dalganın şiddeti ve yapısının gelişimine göre) hisse senedi almayı düşünmüyorum. Dolayısıyla Sevgili Srius_B seyahat masraflarını kendim karşılamak zorunda kalacağım Bu vesileyle belirtmemde bir sakınca yok diye düşünüyorum. Hisse senedi alım satımında kazanabilirsem ya da ne kadar kazanabilirsem kişisel yani ailem için harcama yapmıyorum. Mütevazi miktarda da olsa orta öğrenimden itibaren 3 başarılı öğrenciye öğrenim bursu vermeye çalışıyorum. Özellikle yaz sömestreler de çocukların sosyal gelişimine (seyahat, kurs v.s) katkıda bulunmak için harcıyorum.
    SYG.

6. hos geldiniz Sayin Emilgudea.yorumlariniz icin tesekkur ederiz.

7. Boş yorumlar yapmayın, Elliott Muş, Urfa ,Antep.. boş iş bunlar..adam götürmüyor.var birini beklediği..anlamiyirsunuz hâlâ,,

8. 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

Sayfa 194/773 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •