Sayfa 5/178 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1424 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Şirketin iştirakleri ile ilgili bilgi bulamıyorum. Bir link verebilecek arkadaş var mı acaba? Peşinen teşekkürler.

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by bunuel Yazıyı Oku
    Şirketin iştirakleri ile ilgili bilgi bulamıyorum. Bir link verebilecek arkadaş var mı acaba? Peşinen teşekkürler.

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirket Anadolu Hayat Emeklilik'te %20 paya sahip bu da AHE nin borsaya kote olması sebebiyle bugün için yaklaşık 460 milyonluk bir değer tekabül ediyor İştirak açısından Güneş Sigorta kadar iştirak çeşitliliği olmasa da değer olarak azımsanamayacak bir bedel söz konusu ayrıca karlı bir iştirak ve temettüsünü alıyorlar.
    iştiraki düşsek şu an piyasa değer 850 milyon olan bir Şirket söz konusu bilmeyenler için Sompo Sigorta yıllar önce 500 milyona satıldı bugün Anadolu Sigorta satışa çıksa hisse değer misli ile artar ama gerek şu an sektör ve piyasanın kötü olması gerek İş Bankası grubunun gündeminde olmaması sebebi ile satış ihtimali yok denebilir.

Eğer Trafik Sigortasına ilişkin tavan fiyat düzenlemesi yapılmasa idi Şirket bu sene rekor kar elde edebilirdi.

Alıntı Originally Posted by gberksoy Yazıyı Oku
    Şirket Anadolu Hayat Emeklilik'te %20 paya sahip bu da AHE nin borsaya kote olması sebebiyle bugün için yaklaşık 460 milyonluk bir değer tekabül ediyor İştirak açısından Güneş Sigorta kadar iştirak çeşitliliği olmasa da değer olarak azımsanamayacak bir bedel söz konusu ayrıca karlı bir iştirak ve temettüsünü alıyorlar.
    iştiraki düşsek şu an piyasa değer 850 milyon olan bir Şirket söz konusu bilmeyenler için Sompo Sigorta yıllar önce 500 milyona satıldı bugün Anadolu Sigorta satışa çıksa hisse değer misli ile artar ama gerek şu an sektör ve piyasanın kötü olması gerek İş Bankası grubunun gündeminde olmaması sebebi ile satış ihtimali yok denebilir.

Eğer Trafik Sigortasına ilişkin tavan fiyat düzenlemesi yapılmasa idi Şirket bu sene rekor kar elde edebilirdi.
    Sayin gberksoy,

Peki ya trafik sigortasindaki bu gecici duzenleme (yil sonuna kadar dendi) gecici olmaktan cikartilip kalici hale getirilir ise elementer sigorta sirketlerinin hali ne olur sizce ?

Eski fiyata gore %25 indirim yaptirdigi soyleniyor reami kurumlarin...
    Bu kadar kar olmadigini zaten biliyoruz...

%25 daha az para alip zarar etmeme ihtimalleri var mi sizce ?

Bu sektor tekrar zarar etmeye baslayacak ise hisselerimizi satip cikmamiz gerekiyor bu sektorden...

Ne dersiniz ?

Ytd

Yatirim tavsiyesi degildir ve asla olmamalidir...
    ...
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

4. İş sürekli zarar boyutuna gelir ise şirketler verir trafik ruhsatını Hazine ye !
    Şu an bile çoğu şirket sistemlerde fiyatı gecikmeli veriyor acentesine kesme diyor vs yöntemlerle istemediği poliçe girişlerini engelliyor yavaşlatıyor Hazine de peşlerinden ceza yazacağım diye dolanıyor şirket genel müdürleri de yazılacak ceza edilecek zarardan daha az diye Hazineyi takmıyor kısacası siz piyasaya baskı uyguladığınız da piyasada ona elinden gelen tepkiyi veriyor

SM-T550 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu hisseye girilirmi arkadaslar

6. Anadolu Sigorta (ANSGR, Sınırlı Negatif): Şirketin 01.01.2017-31.05.2017 dönemine ait prim üretimi 1.970mn TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen sene aynı dönemde üretilen prim 2.018mn TL idi.
    http://borsaajans.com/Haber/bomba-si...uzman-yorumu-3

Yılbaşından 16 haziran cuma gününe kadar hisse performansları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

ANSGR Solo 2017/6 Aylık DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI: 85.984.806 Yıllık Değ%:85

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 5/178 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •