Sayfa 218/623 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon
Arama sonucu : 4983 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: IHEVA - İhlas Ev Aletleri

1.  Alıntı Originally Posted by Suat4276 Yazıyı Oku
    İyi kasaya 8 milyon girdi. Arsa satışı olsa tavan yaptırırdı.
    Milleti salak yerine koyuyorlar, bu resmi satis, 2 liranin uzerinde ne kadar satislari oldu? Bunu aciklamazlar tabi...neyse azicik ta olsa iyi sayilir kasaya biraz nakit girdi, bunla da artik iheva ihgzt ihlas ihyay dan birine akacak bakalim hangisi ...operasyon olacak gibi nisan ayinda...ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Suat4276 Yazıyı Oku
    İyi kasaya 8 milyon girdi. Arsa satışı olsa tavan yaptırırdı.
    Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 36.360.000 nerede bu gayrimenkul ya da arsa?

3. IHEVA 'nın Kasım 2017 Öncesi, İştirak IHLGM 'deki Pozisyonu
    79,5 Milyon adet IHLGM sermayesinin %16 'sına karşılık gelen 12,7 Milyon adet hissenin sahibi,

Bedelli Bölünme Sonrası IHLGM 'deki Pozisyonu
    Sahip olduğu 12,7 Milyon hisseye karşılık %76 bedelliye tam katılım sağladı ve 9,6 Milyon TL para çıkışı yaptı,
    Toplam hisse sayısı 12,7 + 9,6 = 22,4 Milyon adede yükseldi ve tam katılım sağladığı için sermayedeki payı %16 ile korundu.

Mart 2018 Sonu İtibariye 3,9 Milyon hisseyi 6,8 Milyon TL 'ye Satınca Son Durum;
    İştirakteki kalan sahip olduğu hisse sayısı : 22,4 -3,9 = 18,5 Milyon adet ile %13,7 'sine sahip,

IHEVA Kasasındaki Son Durum:
    Bedelli için kasadan çıkan para : 9,6 Milyon TL
    Mart 2018 'deki iştirak hisse satışından giren para : 6,8 Milyon TL
    NETte hali hazırda 2,8 Milyon TL kasadan para çıkışı var.

Yani henüz kasa; Kasım 2017 öncesine göre + 'ya geçemedi...!
    GK 'da sorgulayacağım, şahsi gündem maddelerimin 1. sırasındaki konudur bu;
    Yılın her çeyreğinde açıkladıkları mali tablolara göre, kasada para yok iken nasıl oluyor da bedelli için 9,6 Milyon TL para birden bire yaratılıverdi?
    Gerçi soracağım her sorunun cevabını zaten biliyorum bilmesine de zat-ı muhteremlerin sıfatlarına bakarak onların ne cevap vereceklerini gözlemleyeceğim...!
    Çalışmalarım; düşüncelerimdir, hayallerimdir. Eğitseldir, deneyseldir, gözlemseldir.
    YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ...! YÜKSEK RİSK İÇERİR...!

4.  Alıntı Originally Posted by RızkOfRisk Yazıyı Oku
    IHEVA 'nın Kasım 2017 Öncesi, İştirak IHLGM 'deki Pozisyonu
    79,5 Milyon adet IHLGM sermayesinin %16 'sına karşılık gelen 12,7 Milyon adet hissenin sahibi,

Bedelli Bölünme Sonrası IHLGM 'deki Pozisyonu
    Sahip olduğu 12,7 Milyon hisseye karşılık %76 bedelliye tam katılım sağladı ve 9,6 Milyon TL para çıkışı yaptı,
    Toplam hisse sayısı 12,7 + 9,6 = 22,4 Milyon adede yükseldi ve tam katılım sağladığı için sermayedeki payı %16 ile korundu.

Mart 2018 Sonu İtibariye 3,9 Milyon hisseyi 6,8 Milyon TL 'ye Satınca Son Durum;
    İştirakteki kalan sahip olduğu hisse sayısı : 22,4 -3,9 = 18,5 Milyon adet ile %13,7 'sine sahip,

IHEVA Kasasındaki Son Durum:
    Bedelli için kasadan çıkan para : 9,6 Milyon TL
    Mart 2018 'deki iştirak hisse satışından giren para : 6,8 Milyon TL
    NETte hali hazırda 2,8 Milyon TL kasadan para çıkışı var.

Yani henüz kasa; Kasım 2017 öncesine göre + 'ya geçemedi...!
    GK 'da sorgulayacağım, şahsi gündem maddelerimin 1. sırasındaki konudur bu;
    Yılın her çeyreğinde açıkladıkları mali tablolara göre, kasada para yok iken nasıl oluyor da bedelli için 9,6 Milyon TL para birden bire yaratılıverdi?
    Gerçi soracağım her sorunun cevabını zaten biliyorum bilmesine de zat-ı muhteremlerin sıfatlarına bakarak onların ne cevap vereceklerini gözlemleyeceğim...!
    Tesekkurler sayin Rizkofrisk, ihlas pazarlama yatirim holding isin icinde, birseyler donuyor , masak bir el atsa bu ise...

5.  Alıntı Originally Posted by mamoste85 Yazıyı Oku
    Tesekkurler sayin Rizkofrisk, ihlas pazarlama yatirim holding isin icinde, birseyler donuyor , masak bir el atsa bu ise...
    Alengirli işlerine grubun halka açık olan/olmayan ne kadar şirketi varsa sonuna kadar kullanıyorlar Sn. mamoste85,
    Zira bahsettiğiniz İhlas Pazarlama ile geçen yıl yapılan alavere dalavere GK gündem maddelerimin 4. sırasındaydı...!

Adamlar GK tarihi belirlemede bile KAÇAK GÜREŞİYOR...! Yine bu yıl ilk toplantı için, 3 günlük 23 Nisan tatilini yokuş olarak kullanmışlar. Zaten ilk toplantıda nisap sağlanamaz, 2. toplantıya kalır. Şimdiden ben söyleyeyim adamların 2. GK tarihini. Ramazan bayramı arefesi...! Burayı okuduklarına eminim ve çağrı yapıyorum. Bırakın tatil öncesi arefe günlerine ya da KY 'nin tatilini yok etmeye dönük hamleleri. Bir kez olsun aslanlar gibi vuruşun. Gündem maddelerimi güncelleyip geleceğim 2. toplantıya...!

Alıntı Originally Posted by RızkOfRisk Yazıyı Oku
    Genel Kurul katılımına tüm caydırıcı önlemleri almalarına rağmen toplantıya katılmaya kararlıydım. Zira geçen yılın Genel Kurul 'undan bu yıla ötelenen özel bir gündem maddem de vardı. Geleneksel olarak kendi gündem maddelerimi bile hazırlamıştım. Ancak bugün meydana gelen bir başka gelişme nedeni ile yarınki planım değişti. Her ne kadar katılaMAsam da yine de hazırlamış olduğum IHEVA KY GÜNDEMİNİ yayınlamış olayım. Katılmaya niyeti olanlar varsa ve de arzu ederlerse aşağıdaki sorulardan seçmece yapıp zat-ı muhteremlere diledikleri gibi soru sorabilirler...

Bir küçük yatırımcının IHEVA Genel Kurul Gündemi;

1- Toplantı tarihi SARP BİR YOKUŞ!
    Öncelikle bir tebrik ile başlayalım; Genel Kurul için belirlenen tarih tam da BEKLENTİLERİ karşılamış. Ne de olsa hisseleri yıllardır taşıyan yatırımcılar, her türlü psikolojik yıkımla mücadele ediyor, her türlü zorluğa göğüs geriyor, DİRENİYOR. Hal böyle iken senede bir de olsa yatırım yaptığı şirketin Genel Kurul 'una gidişin kolay olmasını bekleMİyorduk zaten. GK 'a katılım ancak bu kadar CAYDIRICI hale getirilebilirdi. GK yolları, bayram tatilinin CAZİBESİ ve İstanbul trafiğinin ÇİLESİ arasında, EN SARP YOKUŞA bağlanmış. Tebrikler!

2- Tüm kurumlar 15 Temmuz sonrasında üzerine düşen vazifeyi yerine getirirken böylesine önemli bir döneme BU GRUP NASIL BU KADAR DUYARSIZ KALABİLDİ?
    Geçen yılın şüphesiz en önemli olayı HAİN DARBE GİRİŞİMİDİR. Bu kadim ülke felaketin eşiğinden döndü. Amaçlarına ulaşamayan mihrakların, sıradaki hamleyi EKONOMİ üzerinden vurma ihtimaline ÖNLEM olarak SPK hiç zaman kaybetmeden 21 Temmuz 'da hisse geri alımında düzenlemeye gitti. BIST şirketleri gücü nispetinde, hisse geri alımı için adeta yarışa girdiler. NASIL OLUR DA BU GRUP BÜNYESİNDE TEK BİR ŞİRKET BİLE ÇIKIP SEMBOLİK BİLE OLSA HİSSE GERİ ALIMI YAPMAZ?

3- Öz kaynak verimliliği SIFIR olan bir şirketin, kar üretemeyen bir başka şirketi öz sermayesinin 20 katı üzerinde satın almasının bir diğer adı HORTUMLAMADIR!
    2016 yılına 204 milyon TL ile başlayan IHEVA 'nın öz kaynakları, yıl içerisinde şirket yönetiminin (herhalde kendilerince basiretli) yönetim becerileri ile 185 milyon TL 'ye kadar eridi/ERİTİLDİ...! Bunun sebepleri de hepimizin malumu;
    Haziran 2016 'da Ihlas Pazarlama 'daki alacaklara mahsuben 2 adet şirket devri yapıldı. Şifa Yemek ve KPT Lojistik. Sırası ile satın alma maliyetleri, 18 milyon ve 5 milyon. Küsuratları bile attım, toplam 23 milyon değerinde şirket satın alma işlemi.
    Buraya kadar iyi güzel...
    İlk kez olarak 2016 üçüncü çeyrek bilançolarda gösterildi bu 2 satın alınan şirket. Bilançoya katkısı ne kadar bu 2 şirketin?
    Şimdi buraya DİKKAT!
    Şifa Yemek 6 milyon, KPT Lojistik 275 bin...
    Yemek şirketi defter değerinin 3 katına, Lojistik şirketi ise 20 katına satın alınıyor. IHEVA 'nın toplam öz kaynakları 17 milyon TL aşağı çekiliyor...!!!
    Senelerdir zaten öz kaynak verimliliği sıfır olan (yerinde sayan) bir şirketi, büyüyecek diye beklerken bir DARBE de buradan vuruluyor ve KÜÇÜLTÜLÜYOR, 17 milyon TL BUHAR EDİLİYOR...!!!
    Şimdi bu mantığa göre IHEVA bugün satılacak olsa defter değerinin 3 katı ile 20 katı arasında bir fiyata mı satılacak? Defter değeri 1 TL civarlarında olduğuna göre hisse başına 3 TL ile 20 TL arasında bir fiyata alıcı bulabilecek misiniz?
    Cevabınız EVET ise; Hisselerin, geçek değerinin 10 'da biri ile 70 'te biri arasında bir piyasa değerinde yıllarca SÜRÜNMESİNİ nasıl izah edersiniz?
    Cevabınız HAYIR ise; Eee o zaman sizler de öz sermayesinin 20 katı üzerinde bir şirketi satın aldınız. Senelerdir sermayesi eriyen yatırımcıların gözünde AÇIK VE NET HORTUMLAMA olan bu hamlenizin sizin gözünüzden nasıl görünmektedir?

4- Kendi ürettiği bir markayı, kendi pazarlama şirketinden, markayı yaygınlaştırmak bahanesi ile satın almak tüm denetim organlarını ve yatırımcılarını AYAKTA UYUTMAKTIR!
    2016 'daki bir diğer satın alma hamlesi, "Aura Roboclean" markası ile geliyor. İhlas Pazarlama 'dan 6.5 milyon TL bedel ile satın alınıyor. İhracatta markanın yaygınlaştırılması için illaki satın alınması mı gerekiyordu? Nihayetinde İhlas Pazarlama da zaten grup şirketi. Aynı yıl içerisinde üst üste gelen bu satın alma hamleleri ile öz kaynaklar, zaten yıllardır yerinde sayması yetmezmiş gibi bir de bunun üzerine %20 ERİTİLDİ...!!! Yıllardır hisselerinizi taşıyan biz yatırımcılar gözünden bu hamlenin nasıl görüleceğini hiç düşündünüz mü? HAK, HAKKANİYET açısından baktığınızda ADİL mi bu, yoksa TAM BİR VİCDANSIZLIK mı?

5- Faaliyet alanı enerji olan bir iştirak gayrı faal durumda iken Ihlas Madenciliğin faaliyet değişikliğindeki ENERJİ AÇILIMLARI NEYİN KAFASI?
    Detes Enerji konusunu geçen yılın Genel Kurul toplantısında konuşmuş ve kapatmıştık. Bu GK 'da bu konuyu açmayacaktım lakin; 2016 sonunda IHMAD ile ilgili bir gelişme yaşandı, gayrimenkul alanında faaliyet değişikliğine gidildi ve faaliyet detaylarında da ENERJİ alanında faal olacağına dair bildirimler KAP 'a yapıldı. Hal böyle olunca bu ENERJİ konusunda bu GK 'da da bir söylenecek bir şeyler çıktı;
    Bir küçük yatırımcı olarak 7 sene önce yatırım kararı verirken; bağlı ortaklık Detes Enerji 'nin kömür zengini ülkemizden BGL Reaktörü ile doğal gaz üretme teknolojisi, geleceğe dair umut veren ciddi hikayesi olan bir konu görünmüştü ve IHEVA seçimimde çok etkisi olmuştu. 2015 senesi boyunca bu iştirak, tarafımdan sürekli kurcalandı. Yatırımcı ilişkileri bölümünü ve bizzat şirket üst yönetimine konu ile ilgili direkt maillerim olmuştu. 2016 GK 'da da bu konuyu gündeme taşımıştım. Bütün bu kurcalamalarım sonucunda bu iştirakin sebep olduğu TRİ 2016 yılı itibariyle mali tablolardan kaldırıldı, şirket gayrı faal gösterilerek KONU kapandı/KAPATILDI.
    Grubun yıllardır zaten var olan enerji şirketi Detes Enerji gayrı faal beklerken; IHMAD 'ın faaliyet değişikliğinde yeni bir ENERJİ başlığının açılması yerine mevcut olan enerji şirketini faal hale getirmek daha mantıklı değil mi? Buna umut bağlayarak, senelerdir hisselerinizi taşıyan, parasını işlettiğiniz yatırımcılar için de bir GÖNÜL ALMA olamaz mıydı? Bana göre, TAM BİR VEFASIZLIK olan bu hamle karşısında yatırımcılarınıza ne söylemek istersiniz?

6- Bir şirket usulsüz işlemler neticesinde ceza almasına rağmen, aynı usulsüz işlemlere devam ediyorsa ve aynı cezayı ikinci kez alıyorsa bunun adı KAZ GELECEK YERDEN, TAVUĞU ESİRGEMEMEKTİR!
    2016 GK 'da gündeme bizzat alınmasını istediğim SPK tarafından şirkete kesilen İPC 'lerin Yönetim Kurulu 'na rücu edilmesi ile ilgili talebim kayıtlara geçilmişti. Şirkete resmi tebliğin ulaşması ile 2017 GK 'da gündeme alınabileceği tutanak altına alınmıştı.
    Konuyu detayı ile hatırlamak gerekir ise;
    IHMAD hisselerinin usulsüz satışları ile ilgili Ağustos 2014 'te SPK cezası tebliğ edilmişken, bile isteye aynı usulsüzlüklere göz göre göre devam edilmiştir. Yönetim Kurulu 'nun bu sorumsuz, hesapsız tutumu sonucunda IHEVA 'ya gelen ceza 1.250.000 TL tutarında... Zaten çoğu yılı zararda kapatan bir şirket, (usülsüz/haksız/hukuksuz hisse satışlarında elde ettiği finansal karları saymazsak) faaliyetlerinde bu tutarda bir kar, çok zor yakalanıyor. Bu cezanın faturası kime kesilecek?

Şuna hiç bir şüphem yok ki, GK çoğunluğu YK 'nun kontrolündedir. Her ne kadar sonucun YK aleyhine çıkmayacağını bilmeme rağmen yine de bu cezanın YK 'na RÜCU EDİLMESİ için GK 'da oylanmasını talep ediyorum. Sembolik bile olsa bu usulsüz işlemlerin Genel Kurul 'da bir karşılığı olmalı...!

7- VE dilekler / kapanış :
    Şimdiden bayram sevincini paylaşalım,
    Her şeye rağmen bayram sevinciyle geçsin Genel Kurul 'lar...
    BİRLİK, BERABERLİK içinde olsun memleketimin bayramları, bu ülke benim memleket...
    Yawww bir de şu grup emeklerimizi gani gani geri döndürsün artık. Hani, taşı delen suyun şiddeti değil, sürekliliğiydi?
    Bi delemedik gitti şu taşı, tam 7 sene odu...!
    İYİLİK ve GÜZELLİKLERLE, şimdiden mutlu bayramlar...
    Çalışmalarım; düşüncelerimdir, hayallerimdir. Eğitseldir, deneyseldir, gözlemseldir.
    YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ...! YÜKSEK RİSK İÇERİR...!

6. aura roboclean singapore pte ltd bu şirket kimin bilen var mı ? http://aurasingapore.com toplantıda bunu da sorabilirsin tanıyorlar mı isim çok tanıdıkta..

7. Bu satış 3 aylık bilançoda gözükecek mi?

8.  Alıntı Originally Posted by Suat4276 Yazıyı Oku
    Bu satış 3 aylık bilançoda gözükecek mi?
    Evet görünmesi lazım çünkü 30 tarihli yapılan bir işlem.

Sayfa 218/623 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •