Sayfa 60/230 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 473 - 480 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. ---------------------

An itibari ile Arjantin Merval kriz öncesi seviyesine ulaştı. Arjantin'de ne olmuştu? Sene başında 1 dolar 20 peso civarındayken sekiz ayda 40 seviyesine ulaştı, gelişmekte olan ülkeler içinde krizi en derin hisseden ülke olarak Arjantin MB faizleri %60'a kadar çıkardı ve ancak kurun ateşini söndürdü, sonrası bildiğiniz gibi IMF. Bu kadar hazin bir tablonun ardından borsanın hiç bir şey yokmuş gibi 3-4 hafta gibi kısa bir sürede kriz öncesi seviyeye dönmesi sn. Devir' in şu sozlerini daha doğrusu klasik bir Elliot prensibini hatırlamamızı sağlıyor; "trendler olaylardan bağımsızdır" Gerçekten de dünyada ABD öncülüğünde çok kuvvetli bir boğa piyasası var ve gelişmekte olan ülkeler de olsa yaşanan derin krizler borsalara ancak 8-10 ay belki bir sene zaman kaybettiriyor sonra kaldıkları yerden devam. sn. Devir'in önceden de uyardığı gibi Türkiye de dahil olmak üzere borsalar hızlı yükselişlerine kaldıkları yerden devam edecekler, şimdi bunu daha net görüyorum.
    Son düzenleme : leemorgan; 21-09-2018 saat: 18:09.

2. piyasanın düşüşü yavaşlar ve eylülde bitecek bir alçalan takoz oluşur ihtimali daha önce konuşuldu. acaba bu son yükselişle takozdan çıkıldımı ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    takoz falan kalmadı o görüntü bozuldu...başka bir kalıp ileriyor olmalı...

Alıntı Originally Posted by sctkrk Yazıyı Oku
    piyasanın düşüşü yavaşlar ve eylülde bitecek bir alçalan takoz oluşur ihtimali daha önce konuşuldu. acaba bu son yükselişle takozdan çıkıldımı ?

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    takoz falan kalmadı o görüntü bozuldu...başka bir kalıp ileriyor olmalı...
    İlerleyen diyagonal bozuldu mu yani.. 😁

5. Portföyü yeniden %100'e çıkardım bugün.
    --

6. Sayın Devir 92000 görülme ihtimaline ne dersiniz

SM-C5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sn.DEVİR,

19.06.2018 tarihinden itibaren o dibi 3. dalga dibi kabul ediyorum bir expanding flat düzeltme yapılıyor olamaz mı? şu anda onun yukarı 5 dalgalık c si içinde olma ihtimali yok mu? bu dalga bitince buna 4 diyeceğiz bir üst derecede...c nin sonlarındayız gibi sanki c.4 yapılıyor gibi yukarı bir atak daha ve c.5 bitirip sonra yeni bir DİP 84.000 lerde veya biraz altı buna da 5 diyeceğiz...tüm devasa 5 dalga bitince de yani muhtemel bir yeni diple zirveden aşağı inen expanding flat düzeltmenin C dalgası tamamlanmış olacak ve yeni zirve için yolculuk başlayacak falan filan...ne dersiniz?

aksi takdirde dipte oluşan bu çarpık çurpuk yapıyı saymak pek mümkün olmuyor...muhtemel bir ED görüntüsü çoktan bozuldu...

bir ihtimal genişleyen yassı düzeltme birkaç gün önceki yükselişte sonlanmışta olabilir bu durumda şu an son 5. dalga dibi için 84.000 lere yolculuk başlamışta olabilir...

Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Portföyü yeniden %100'e çıkardım bugün.
    --
    Son düzenleme : TÜRKOĞLU; 04-10-2018 saat: 17:33.

8.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sn.DEVİR,

19.06.2018 tarihinden itibaren o dibi 3. dalga dibi kabul ediyorum bir expanding flat düzeltme yapılıyor olamaz mı? şu anda onun yukarı 5 dalgalık c si içinde olma ihtimali yok mu? bu dalga bitince buna 4 diyeceğiz bir üst derecede...c nin sonlarındayız gibi sanki c.4 yapılıyor gibi yukarı bir atak daha ve c.5 bitirip sonra yeni bir DİP 84.000 lerde veya biraz altı buna da 5 diyeceğiz...tüm devasa 5 dalga bitince de yani muhtemel bir yeni diple zirveden aşağı inen expanding flat düzeltmenin C dalgası tamamlanmış olacak ve yeni zirve için yolculuk başlayacak falan filan...ne dersiniz?

aksi takdirde dipte oluşan bu çarpık çurpuk yapıyı saymak pek mümkün olmuyor...muhtemel bir ED görüntüsü çoktan bozuldu...

bir ihtimal genişleyen yassı düzeltme birkaç gün önceki yükselişte sonlanmışta olabilir bu durumda şu an son 5. dalga dibi için 84.000 lere yolculuk başlamışta olabilir...
    Benim tahminim biraz farklı. Yeni uzun vadeli trendin 84600'lerde başlamış olması en yüksek olasılık. 91200 dibinin ihlali kötü olur. Orada stoplarım. Yarın piyasanın dönmesi gerekiyor. Dönmezse de korkmak gerekiyor.
    --

Sayfa 60/230 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •