Sayfa 223/230 İlkİlk ... 123173213221222223224225 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Çok başarılı analizlere imzasını atmış DEVİR hocanın yokluğunda aleyhine atmak tutmak yorum yapmak saygısızlıktan öte ilkesizliktir paradigma defosudur.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    konun başlığı niye öyle ya ? ana trendler ne ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Çok başarılı analizlere imzasını atmış DEVİR hocanın yokluğunda aleyhine atmak tutmak yorum yapmak saygısızlıktan öte ilkesizliktir paradigma defosudur.
    Sayın JAKO hoşgeldiniz

4. Üstadım düşüş bitti mi sizce?Ya da dip nereler olabilir?
    Bakış açınıza bağlı. Dow Jones muhtemelen yukarı döndü ve %15-20 yükselecek. Yani 18200 dip. Grafiğin ölçeğini büyütürseniz henüz fragmanı seyrettiğimizi söyleyebilirim. Bu yılın son çeyreğinden itibaren zihnimizin alışık olmadığı şeyler konuşmaya başlayacağız. Ne gibi şeyler derseniz şöyle bir örnek vereyim. Kendinizi bundan 1 ay öncesinde gibi düşünün, biri size geliyor ve NBA artık oynanmayacak diyor.
    --
    Hocam kusura bakmayın anlamaya çalışıyorum.Henüz fragman dediğiniz ,düşüş anlamında mı ,yükseliş başlaması anlamında mı?Cahilliğimi mazur görün.
    Estafurullah. Düşüş anlamında. Sefalet çemberi epey genişleyecek.
    --
    3 nesil büyük bir kapitalist çöküş görmediği için fantastik gibi görünebilir ama daha geriye bakarsanız bunun kaçınılmaz olduğuna ikna olabilirsiniz.Belki de olmazsınız. Burada 2001 veya 2008'den daha büyük bir şeyden sözediyoruz ki o gün artık geldi. Herşey 2-3 yıl içinde olup bitecektir. Birkaç haftalık yukarı hareketler her seferinde kabusun bittiği gibi algılanacak ama her uykuya daldığımızda aynı rüyaya döneceğiz.
    Efendim benim bu düşüşten haberim vardı ben önlemimi aldım kısa pozisyona geçtim, güvenli limana parkettim vs. kurtuluş değil. Siz, ben, hepimiz, en isabetli trade edenle, en terste kalan hep birlikte batacağız.
    --
    Şuna kıyamet geldi diyelimde olsun bitsin sn Devir.
    Kıyamet değil de bir süre sefalet diyelim. Kapitalizmin ortadan kalkacağını sanmıyorum. Yeni sürümü gelecek.
    --
    Borsa da çöküş (üçüncü çeyrekten itibaren) , Altın'da 1000 dolar altı gidişat beklediğinize göre bizlerin sermayesini bir nebze de olsa koruyabilmesi için alternatif bir enstrüman öngörünüz var mı ?

Mesela siz sermayenizi nasıl korumayı ya da nasıl mümkün oldukça yok olmasını engellemeye çalışacaksınız ?
    Onu şöyle diyelim herkes anlasın. Benim beklentim yukarı tepkinin son çeyreğe kadar sürmesi. Yani çatırtıyı biz yine 2021'de duyarız.
    --
    YTD

Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Çok başarılı analizlere imzasını atmış DEVİR hocanın yokluğunda aleyhine atmak tutmak yorum yapmak saygısızlıktan öte ilkesizliktir paradigma defosudur.
    Cok ciddi suclamalar bunlar.
    31 Ekim 2008 de ben Altin Vurus basligi actigimda endeks 20 binde idi. Ve 3 tane kitap yazmis EWci Sn Tuncer Sengoz 'asagiya covduruyordu' 5 bin li rakamlari gorecegiz diyordu. Ve endeksimiz ben basligi actiktan sonra 60 bin'e gitti!

Simdi ise 27 Ekim 2021 de tekrar bir 'Altin vurus' basligi actim.

Ve o tarihte xu30 1730 da idi.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=51518

Bu defa Sn Tuncer Sengoz'un de benimle ayni fikirde olarak 'yukselis' yonunde covdurdugunu okumaktayim.

Sn Devir'in ozel ve ucretli bir web sitesi actigini okumustum.
    Ve oradaki analizlerinden dolayi da cok kisinin treste kaldigini ve cok ciddi zararlar yazdigini sagdan soldan okudum.

Eski Grafiklerim de buradadir; https://www.hisse.net/topluluk/showt...t=51518&page=6

Gelmek istedigim nokta sudur;
    Kimse bu piyasalard iLAH degildir.

Sayima yanlis yerden baslayan EW ci yanlis sonuclara ulasacaktir.
    Bu kadar basit.

Sn Devir bu baslikta ne yone covduruyordu?
    Soru bu.
    Ve bugun neredeyiz??
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

6. Sn. bikmisbroker, yazdıklarım sizinle ilgili değil, bizi batırdın bizi bitirdin diyenlere.

Bu konuyu Mr.Sun açtı, sn. DEVİR forumu bırakmıştı, gelmesini isteyen ve paylaşımlarını seven forum üyeleri için foruma gelmesi için açtılar.

Kısa sürede çok kazanmak isteyen, vobcu, varantçı, açıkçı, günlükçü kaybedince yaptığı işlemlerin sorumluluğunu taşıyamadıklarını gösterenler için yazdım.

Yatırımcı olmanın gerektirdiği donanım, bilgisayar sistemi değil, explorer formülü değil, düşünsel yapıda bir donanım olmalı öncelik bu olmalı.

7.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Sn. bikmisbroker, yazdıklarım sizinle ilgili değil, bizi batırdın bizi bitirdin diyenlere.

Bu konuyu Mr.Sun açtı, sn. DEVİR forumu bırakmıştı, gelmesini isteyen ve paylaşımlarını seven forum üyeleri için foruma gelmesi için açtılar.

Kısa sürede çok kazanmak isteyen, vobcu, varantçı, açıkçı, günlükçü kaybedince yaptığı işlemlerin sorumluluğunu taşıyamadıklarını gösterenler için yazdım.

Yatırımcı olmanın gerektirdiği donanım, bilgisayar sistemi değil, explorer formülü değil, düşünsel yapıda bir donanım olmalı öncelik bu olmalı.
    Sayın DEVİR, 2008 dönüşünü 1,78 liradan garanti bankası alarak ve yazarak nokta atışı ile yakalamıştı, ilerleyen zamanda parasal hareketler işin dna sını bozdu. Sayın BABO da son altın vuruşu erken kapattı ama oda tam gününde yakaladı, 1500 altında yazdı, 2406 rakamı görüldü. Sayın JAKO twiterde izliyoruz sizi, buradaki topiğinizde de yazmanız dileği ile.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Sayın DEVİR, 2008 dönüşünü 1,78 liradan garanti bankası alarak ve yazarak nokta atışı ile yakalamıştı, ilerleyen zamanda parasal hareketler işin dna sını bozdu. Sayın BABO da son altın vuruşu erken kapattı ama oda tam gününde yakaladı, 1500 altında yazdı, 2406 rakamı görüldü. Sayın JAKO twiterde izliyoruz sizi, buradaki topiğinizde de yazmanız dileği ile.
    Ben de 2008 donusunu Garanti bankasini 1.67 den yakalayarak baslatmistim.
    Bunu yazarak 'sidik yarisina' girmek gibi bir dusuncem yoktur.
    DOGRU bakis acisiyla yapilan 'analizlerin' bizleri AYNI SONUCA goturdugunu vurgulamak amaciyla yazdim.

Ozellikle belirteyim bu detayi.
    Forumda bu yazilarima sahit olanlar vardir.
    YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

Sayfa 223/230 İlkİlk ... 123173213221222223224225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •