Sayfa 166/350 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by banqydamp Yazıyı Oku
    Bende son durum böyle arkadaşlar...Gerçi işlem fazla olduğundan komisyon can sıkıcı ama onada bir çare geliştiricem elbette...Ek 20841
    Bu kadar işlemle gerçek hesap artıya gidebiliyor mu ?

2.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    adamı perişan eder bu ya...her gün 8-10 trade gibi görünüyor....komisyona para dayanmaz...
    KA-TI-LI-YO-RUM

BU sistem %500 totalde zarar ettirir. "BENCE"

Şimdiden uyarayım trade ediyorsan bile 1 lot bagla bu sisteme.

Bizler hani benzer bir çok yöntem denedık herhalde şu sıralarda en çok işlem açan sistem bu sayfadakılere kıyasla benımkıdır.

ortalama bir günde 2 bilemedın 3 sinyal açar aylıkta ortalama 50 işlem açar.

yani bana göre oldukça yüksek aslında bu.

Ben bile ki sistem hem anlık hemde kademeye önceden emir göndermesıne ragmen bir sürü komısyon oduyorum ve bazan acaba işlem sayısını biraz indirsem dahamı karlı olurdu diye düşünmüyor değilim.

bizlerden nacizane bir tavsiye uyarsın uymazsın bilmem.

mesela bu sistemin bileşke getiri eğrisinde 0,035 yazıp gönderirmisin bakalım ne değişiyor.

veya dur 0,035 çok gelir sana kıyak geçelim 0,025 yaz ve resmi at bakalım eğri nasılmış ve toplam getiri ne olmuş görelim.

yanlış anlama sana bir fikir olsun zarar etme diye söylüyoruz yoksa tabiki karar senin.

grafiğie bakınca daha iyi anladım aslında sistemin çok verimli gibide gelmedi bana.

en büyük karı vade geçişindeki gapte yapmış halbukı orası gerçek kar değil.

yani orayı saymazsan getiri eğrisinde öyle ahım şahım yukarı gitmemiş. üstelik işlem maliyetleri dahil değil buna yani getiri eğrisinde işlem maliyetlerini düşsen ya 0 cıkartacak yada az eksi çıkartacakmış gibi görünüyor.

sankı aracı kuruma calısan robot gibi. yani en azından gönderdiğin resimden anladıgım bu.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. arkadaşlar, sistem FLAT olduğunda bar kapanışını beklemeyen kodu nasıl yazabilirim.

teşekkürler..

4.  Alıntı Originally Posted by B_E Yazıyı Oku
    arkadaşlar, sistem FLAT olduğunda bar kapanışını beklemeyen kodu nasıl yazabilirim.

teşekkürler..

flat olmaya nasıl karar verdıgıne göre yazıp yazamayacagın anlaşılır.

flat olmaya karar verırken hesaplamalar bar kapanısından hesaplanan bır matematık ıcerıyorsa durum normalden daha komplıke olacaktır. Ben üstesinden gelemem ama muhtemelen orhan hocanın bununla ılgılı bır düşüncesi vardır.

yani bu olayda mesele kullandıgınız indikatorun birşeylere onceden karar vermesıyle alakalı bar hareket ederken indikatorunuz bundan etkılenmemeli eğer etkılenıyorsa bar kapanısından once karar da vermez.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Merhabalar , bir sistem grafiğinde oluşan sinyalleri (mesela birleşik sistem) başka bir isimle sistem grafiğine işleyip bu sistemi tek satırlık robot olarak kullanabilirmiyiz?Mesela 1. grafikte sinyal oluştu diyelim.2 sistem bu sisteme bakıp mümkünse anlık mümkün değilse 1 dk.lik 1 bar sonra işlemi yapsın.

6.  Alıntı Originally Posted by banqydamp Yazıyı Oku
    Merhabalar , bir sistem grafiğinde oluşan sinyalleri (mesela birleşik sistem) başka bir isimle sistem grafiğine işleyip bu sistemi tek satırlık robot olarak kullanabilirmiyiz?Mesela 1. grafikte sinyal oluştu diyelim.2 sistem bu sisteme bakıp mümkünse anlık mümkün değilse 1 dk.lik 1 bar sonra işlemi yapsın.

Tam olarak ne anlatmak istediğini algılayamadım açıkcası.

1 sistem grafiğinde ? mesela bileşik sistem ? başka bir sistem grafiğinde işleyip ? neyse burayı anlamadık.

örnektende anlamadım 1. sistem long yaktı farzedelim 2. sistem 1. sistemin neyine bakacak da bir bar sonra işlem yapacak ?

salağa anlatır gibi anlatırmısınız.

7. Biz çarpılmaya devam ediyoruz

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Tam olarak ne anlatmak istediğini algılayamadım açıkcası.

1 sistem grafiğinde ? mesela bileşik sistem ? başka bir sistem grafiğinde işleyip ? neyse burayı anlamadık.

örnektende anlamadım 1. sistem long yaktı farzedelim 2. sistem 1. sistemin neyine bakacak da bir bar sonra işlem yapacak ?

salağa anlatır gibi anlatırmısınız.
    Merhabalar; evet çok açık olmadı,daha doğrusu ben yazamadım anlatamadım kusura bakmayınız.Bir üstad yardımıyla birkaç satır kodla halledilebiliyormuş çözdük işi.......
    Bu arada sistemlerin bazıları long bazıları short başımız döndü valla.Total olarak bir öyle dönüyor bir böyle ufak karlar dizisinin ardından ufak zararlar dizisi.Resmen pembe dizi gibiyiz.....

Sayfa 166/350 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •