Sayfa 6/79 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon
Arama sonucu : 629 madde; 41 - 48 arası.

Konu: GSDDE - GSD Denizcilik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,758
    Yazmış olmak için yazalım.Hep buradayız. Arkamıza yaslandık seyrediyoruz. Tahtada ne dümenler dönüyor diye

2. 4 gemi var ama hiç kar edemiyorlar. Kaç yıldır gsdho ya bir katkı yapmayan şirket. 4 -5 gemiyle pek hacim yakalanamaz. büyük gemi filosu olan birilerine satılır be birleşme olursa faliyet potansiyeli yakalar ancak

3.  Alıntı Originally Posted by bence Yazıyı Oku
    50 milyon dolarlık gemisi bulunan şirket neredeyse üçdebir fiyatına 19 küsur milyon dolara işlem görüyor.
    Çok çok ucuz kaldı tabiki.
    Şirketin 200 milyondan fazla finans borcunu hesaba katmadan sadece şirket maddi duran varlıklarıyla hesaplama yapmam harika!

4.  Alıntı Originally Posted by cesur Yazıyı Oku
    Bende de 2011 den beri taşıdığım kendime göre yüklü sayılacak miktarda mal var, bir kişide de 600 bin civarı mal olduğunu onu tanıyan birinden duymuştum bunlar sadece benim bildiklerim sanırım dışarıda oldukça mal var
    O kadar süre bu malı taşımak büyük sabır. Aslında gsdho her bakımdan daha iyi ve özsermayeye göre hissesi fiyatında çok daha cazip. gsdde finans olarak pek iyi olmazsada daha sığ olduğu için volite yüksek olabiliyor. Bir spek toplarsa gsdde ye kolay hareket verir elbette. Tabi patronlar karşı hamle yapmazsa.

Aslında gsdho tercihim ama buda gsdho nun iştlraki olduğu için takip ediyorum. Şuan gsdho ya da yük olan bir yapıda. Borçları eritip önemli oranda karlılık vermedikçe reel olarak yükselmesini beklemek zor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    54
     Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    O kadar süre bu malı taşımak büyük sabır. Aslında gsdho her bakımdan daha iyi ve özsermayeye göre hissesi fiyatında çok daha cazip. gsdde finans olarak pek iyi olmazsada daha sığ olduğu için volite yüksek olabiliyor. Bir spek toplarsa gsdde ye kolay hareket verir elbette. Tabi patronlar karşı hamle yapmazsa.

Aslında gsdho tercihim ama buda gsdho nun iştlraki olduğu için takip ediyorum. Şuan gsdho ya da yük olan bir yapıda. Borçları eritip önemli oranda karlılık vermedikçe reel olarak yükselmesini beklemek zor.
    Görüşlerinize genel olarak katılıyorum. Şirketin mali durumu iyi görünmüyor, iki şirket karşılaştırıldığında GSD Holding çok daha iyi durumda. Ben ise 2011 yılında almış bulundum, (aslında çok eskiden beri alıp sattığım bir hisseydi) 2011 de ise 7 seans daha açılışta taban olunca satamadım, sonra kaldı. Tek hisseye yatırım yapmadığım için sorun olmuyor, bir 6-10 yıl daha beklerim. Hele ki acemi biri spekin/patronun kağıdını aldıysa, mecbur bekleyeceğiz yıllarca
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
    Borsaya Giriş:1989 Çıkış:Çıkamadı...

6.  Alıntı Originally Posted by cesur Yazıyı Oku
    Görüşlerinize genel olarak katılıyorum. Şirketin mali durumu iyi görünmüyor, iki şirket karşılaştırıldığında GSD Holding çok daha iyi durumda. Ben ise 2011 yılında almış bulundum, (aslında çok eskiden beri alıp sattığım bir hisseydi) 2011 de ise 7 seans daha açılışta taban olunca satamadım, sonra kaldı. Tek hisseye yatırım yapmadığım için sorun olmuyor, bir 6-10 yıl daha beklerim. Hele ki acemi biri spekin/patronun kağıdını aldıysa, mecbur bekleyeceğiz yıllarca
    Çok Zaman önce CİNER grubuna satılacak ve Cinerler gemi filosunu bu şirket bünyesine alacak diye söylentiler olmuştu ama öyle birsey olmadı.

Ama Gsdho elinde Gsdde var iken, Hollanda'da aynı nitelikte olan bir şirket ( Gsd Shipping) kurmasının bir stratejisi olmalı

GSDDE Konsolide 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -5.981.000

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    GSDDE Konsolide 2017/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -5.981.000
    Külüstür kore gemileri yine mi zarar etmiş. Borçlanarak alınan bu 4 gemi yaptıkları kırıntı ciroyla şirketin 290 milyonluk finans borcunu ödemelerine ömürleri yetmez gibi görünüyor

Sayfa 6/79 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •