Sayfa 7/79 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 630 madde; 49 - 56 arası.

Konu: GSDDE - GSD Denizcilik

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    54
    Şirket yetkililerinin genel kurul sonrası KAP'a gönderdiği bildirime göre:
    3 - Şirketimiz'in yasal kayıtlarında yer alan, 4.555.581,07 TL 2016 yılı net karının 227.779,05 TL kadarının birinci tertip yasal yedeklere ve 2016 yılı içinde yapılan pay satışlarına ilişkin vergi mevzuatına göre hesaplanan kazancın %75'lik 1.315.425,32 TL kısmının, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 5/1-e bendi uyarınca kurumlar vergisi istisnasından yararlanması için, satışın yapıldığı yılı izleyen beşinci yılın sonuna kadar sermayeye ilave dışında başka bir hesaba aktarılmadan ve işletmeden çekilmeden tutulmak üzere, özkaynaklardaki Özel Fonlar Hesabı'na aktarılmasından sonra kalan 3.012.376,70 TL kadarının olağanüstü yedeklere ayrılması ve Şirketimiz'in konsolide TFRS mali tablolarındaki 28.345 Bin TL 2016 yılı net zararının geçmiş yıl zararlarına aktarılması ve Şirketimiz'in konsolide TFRS mali tablolarında tamamı geçmiş yıl zararlarından karşılanmak üzere birinci tertip yasal yedeğe 228 Bin TL ayrılması kararlaştırılmıştır.
    4 - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin her birinin ücretinin aylık net 8.500,00 TL ve diğer Yönetim Kurulu Üyelerinin her birinin ücretinin aylık net 3.000,00 TL olması kararlaştırılmıştır.
    5 - Şirket'in 2017 yılı için bağımsız denetimini yapmak üzere Yönetim Kurulu tarafından Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak seçilen (KPMG) Akis Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.bağımsız denetim kuruluşu olarak onaylanmıştır.
    6 - 2016 yılı içerisinde 50,00 TL Türk Eğitim Vakfı'na bağış yaptığı pay sahiplerinin bilgisine sunuldu ve Şirket'çe bir hesap döneminde yapılabilecek bağış sınırının 60.000,00 TL olarak kabulüne oybirliği ile karar verilmiştir. 7- Şirket'in 2017 ve izleyen yıllara ilişkin kar dağıtım politikasının kabulüne oybirliği ile karar verilmiştir.

Benim anladığım şu:
    1) 52 Milyon TL sermayesi olup, 2016 yılında 28 milyon zarar ettirdikleri şirket için yönetim kurulu üyelerine bundan sonra aylık 8.500 TL ve 3.000 TL ödenecek (İyi zarar ettirdiniz diye sanırım)
    2)Şirketin yönetim kurulu üyelerine ödenecek ücretler, sermayesi bu şirketin 5 katı civarında olan ve döviz pozisyonu nedeniyle bilançosunda yüklü sayılabilecek kar açıklayan ana şirket GSD holding yönetim kurulu üyeleri için hemen hemen aynı (sanırım çoğu da aynı kişilerdir)
    3) Borsaya açıldıktan sonra yatırımcısına 1 kez dahi nakit temettü ödememiş olan şirkette, bu kadar zararın üzerine neyin bağışını yapıyorlarsa, ayrılan bağış limiti da yine GSD holding'de ayrılan kadar (60 Bin TL)

HARAM OLSUN
    Bu zamana kadar bu şirket bir çok bakımdan bilinçli olarak kötü yönetildi: önce şirketin eski hali olan Rant Leasing'e zarar eden grup şirketi Tekstil Leasing defter değeri üzerinden aldırıldı, sonraki yıllarda da fiilen faaliyeti kalmayan grup şirketi GSD Dış Ticarete önce 2 gemi aldırılıp sonra iyi bir değer üzerinden GSD Denizcilikle birleştirildi.
    Şirketin Küçük yatırımcısı olarak ne kadar hakkımız çalınmışsa kendi adıma Allah nazarında haram ediyorum.
    Son düzenleme : cesur; 25-05-2017 saat: 23:11.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
    Borsaya Giriş:1989 Çıkış:Çıkamadı...

2. Cesur arkadaş, bu şirketin temel yapısına göre bu hissenin gitmesini destekleyen hiç bir şey yok. Gemiler tamamen flnans borçla alınmış. Şirketin yükle flnans borcu var ve devekuşu gibi finans borçların yanında gemilerin cirosu ciro civciv kalıyor. (karlılık ise civcivin gözü kadar) neyle ödeyecek bu borçları ve ne zaman kar dağıtabilecek duruma gelecek? Nasrettin hocanın fıkrası gibi "ölme eşeğim yaz gelecek, gonca bitecek... " olayı.

Ama sığ hlsse, forası güçlü bir spek Turgutun gemileri biraz hareket etmiş görünsün diye şu hisselerine dümeninş biraz yukarı çevireyim derse gider elbet.

Yada biraz hareket etmesi için şirket satışı, nitelikli bir şirketle birleşme gibi özel bir durumların oluşması gerek

Yılbaşından 16 haziran cuma gününe kadar hisse performansları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 7/79 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •