Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 78 madde; 17 - 24 arası.

Konu: En Az On Kez Seyredilecek Filmler.........

1. "En az on kez seyredilecek" diğer film : COLLATERAL

Seyredip seyredip iyi vakit geçirdiklerimden.
    Filmin nesini öveyim şaşırdım. Yardımcı oyuncularından birkaçını yazayım, kaliteyi siz hesaplayın: Jason Statham-Javier Bardem-Mark Raffulo.
    Yönetmen, Michael Mann.
    Çok sevdiğim yönetmenlerden. Al Pacino-R. De Niro yu bir araya getirdiği HEAT filmi daha çok bilinir. Ve tema bu iki filmde benzerdir. Los Angeles yaşamı-başrol diyalogları iki filmde de ön plandadır. Film Los Angeles ın gece yaşam akışına çok güzel odaklanıyor ve tek gecede başlayıp bitiyor. Her ne kadar aksiyon filmi görüntüsü verse de, "insanın yaşamdaki değerine ilişkin" efsane diyaloglara dikkat derim.

Detay; Bu film Tom Cruise' un kötü adamı oynadığı bir yapım. Filmin soundtrack albümü o kadar başarılı ki, ayrıca temin etmenizi tavsiye ederim.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

2. "En Az On Kez Seyredilecek" sıradaki filmimiz; The Game

Nasıl biteceğini filmin sonuna kadar bilemeyeceğiniz, heyecan dolu bir macera. Defalarca izlenir (ben izledim) İki dev oynuyor; M. Douglas-Sean Penn.
    Yine çok sevdiğim yönetmenlerden biri, David Fincher.
    Christopher Nolan-David Fincher ikilisinin tarzlarını benzer buluyorum ve çok beğeniyorum.

Detay; David Fincher, "Film Noir" diye tabir edilen "Kara Film" tarzında yönetmen. Sahnelerde ışığı öyle ustalıkla kullanıyor ki, film ilerlerken bir ara siyah beyaz film izliyor gibi hisseder ama bundan rahatsız olmazsiniz.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

Sleepers...oyuncular guzel konu yaşanmış bir olay televizyonda çok defa yayınlandı fakat arşivde durması gereken bir sinema bence...

Kardeş Gibiydiler, 1996 yapımı dram türündeki ABD filmi. Barry Levinson'ın yönetmenliğini üstlendiği film, Lorenzo Carcaterra'nın 1995 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Türkiye'de yayınlanan Suskunlar dizisi de bu konuyu içerir.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Kendimce iyi bir film izleyicisi ve koleksiyoncusuyum.
    Yıllar içinde beğendiğim filmlerden oluşturduğum bir arşivim de var.
    Vizyonu takip etmeye gayret ederim. Bazen beklediğim bir filmde harika zaman geçirirken, bazen de ciddi hayal kırıklığı yaşıyorum. Bunun yanında defalarca izlesem de keyif aldığım filmler var.
    Sinemaya ilişkin çeşitli platformlardaki film tavsiyeleri dikkat çekici şekilde genellikle vizyona bağımlı oluyor. Biraz bu nedenle bu başlığı açıyorum. Vizyondan bağımsız, kaliteli ve defalarca seyredilesi yapıt var.
    Başlığı açmamın ikinci nedeni; kendime bu konuda yazılı bir arşiv biriktirmek.
    Üçüncü nedeni ise, konuya ilgili kişilerden dikkatimden kaçanlar konusunda film tavsiyesi almak.

Paylaşımlarımda dikkat edeceğim hususlar:
    1. Vizyondan bağımsız,
    2. Kendimin mutlaka izleyip çok beğendiği,
    3. Tür/format/dil/ülke v.b. ayırımı gözetilmeyen,
    4. Sanatsal kaygıların taşınmadığı, (ana fikrim eğlence çünkü)
    5. IMDB v.s. derecelendirmelerinin, izleyici puanlarının (manipülatif) dikkate alınmadığı paylaşımlar olacak.

Umarım konu ile ilgilenenlere (bana da) faydalı olur, her türlü katkıya açığız

Vira Bismillah diyerek başlayalım.
     Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    https://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/...-0y_n_rNWg316g

Mesela ben bu listeye de hiç katılmıyorum.
    Fortune dergisi açıklamış, "ölmeden önce izlenmesi gereken filmler" imiş. Yalan, dolan...

Çoğunu izledim, bazılarını izlerken o kadar sıkıldım ki yarım bıraktım. Ya vizyon (yani satış), ya da sanat kaygıları var. Benim böyle beklentilerim yok sinemadan.

Bana güzel film de lazım değil
    "En az 10 kez izlenebilecek film" lazım.
    İddialıyım bu konuda. Temel argüman eğlence olmalı, ben filmleri eğlenmek için izliyorum, hele para verip sinemada izliyor isem hakikatten eğlenmeliyim. Sonra tekrar izleyip iyi vakit geçirmeliyim. Ben paylaşimlarimi hakikatten en az 10 kez izledim
    Paylaşımlara devam.....
    Sayın sevgili TeTRa

Benim sinema kültürüm biraz kıt ,nazik davetiniz üzerine biraz paylaşayım fakat sonra dalga geçmeyin haa
    Hayat hoş gerisi boş

5. Gladyatör ve yeşil yol 100 defada izlesem sıkılmayacağım filmlerdir.

ytd

6. Sinema tarihinin en önemli oyuncusu olarak gösterilen, Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu,Marlon Brando'nun ...neredeyse figuranlarının bile Oscar ödüllü olan bu filmi 10 kereden bile fazla izledim.

https://www.youtube.com/watch?v=sY1S34973zA

Hayat hoş gerisi boş

7.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Sinema tarihinin en önemli oyuncusu olarak gösterilen, Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu,Marlon Brando'nun ...neredeyse figuranlarının bile Oscar ödüllü olan bu filmi 10 kereden bile fazla izledim.

https://www.youtube.com/watch?v=sY1S34973zA

Birinci bu iken ,dalga geçenin ne hale geleceği belli zatii

Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Sayın sevgili TeTRa

Benim sinema kültürüm biraz kıt ,nazik davetiniz üzerine biraz paylaşayım fakat sonra dalga geçmeyin haa
    Hayat hoş gerisi boş

8. Gene ,hemen hemen tüm oyuncuları Oscar ödülü sahibi olan süper bir eser.

Judgment at Nuremberg

https://www.youtube.com/watch?v=RfOgZXIQ6fo
    Hayat hoş gerisi boş

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •