Sayfa 349/570 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

1. dun ve bugun tepkı vermeye çalışıyor

2. bU ENDSKTE %5 MAŞALLAH

3. https://resmim.net/f/JZ9CFQ.png

LG-D682TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. https://resmim.net/f/ZsQRO6.png

LG-D682TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. İsmail bey takas analizleri için teşekkürler. Her zaman yazamasak da takip ediyoruz. Allah razı olsun

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,555
    YENİ YATIRIMCILARA

1- Mümkünse borsadan uzak durun
    2- Uzak durmayı Beceremediniz mi o zaman mutlaka yatırım danışmanı edinin
    3- Yatırım danışmanı edinemediniz mi ,temel teknik analiz mutlaka öğrenin
    4- Kısa zamanda ihtiyaç duymayacağınız parayla yatırım yapın
    5- Paranızın tamamını aynı hissede kullanmayın ,her zaman yedek akçeniz olsun
    6- Kendinizi tanıyın ,ne kadar kaybetmeye tahammülünüz var ,risk toleransınızın farkında olun
    7- Duygularınızı kontrol edin , Borsada para kazanmanın önündeki en büyük engel duyguları kontrol edip mantıklı kararlar verememektir.
    8- Trade yapmak sanıldığı kadar kolay değildir ,mümkün olduğunca gün içinde al-sat dan kaçının
    9- Rasyolarına ,verilerine inandığınız hissede sabretmeyi öğrenin
    10- Başkalarının tavsiye ve yönlendirmesiyle kesinlikle yatırım yapmayın.

Wall Street’in Yalnız Kurdu olarak da bilinen Bernard Baruch, 1910 yılında, henüz 30 yaşındayken New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) 30 yaşında bir koltuk sahibi ve ABD’nin en önemli finans adamlarından biri oldu. Baruch işinin ehli biri olmasına rağmen borsa yatırımlarını kesinlikle hafife alan biri değildi. Kendisinin şöyle bir sözü vardı:“Menkul kıymetler borsasının ana amacı olabildiğince çok insanı aptal durumuna düşürmektir.â€
    Özellikle form ve platformlardaki yazılan çizilenlere güvenmeyin ,kendi bilginizle yatırım yapın .unutmayın burada herkesin amacı kazanmak ,sizin için timsah gözyaşı döken küçük yatırımcıyı düşünüp uyarı yaptığını söyleyen ,kraldan çok kralcılık yapan ,Tatlısu kurnazlarına itibar etmeyin .unutmayın kimse sizi sizden fazla düşünmez, kimse size para kazandırma, veya zarardan kurtarma derdinde değildir.
    Yazdıklarım 15 yılı aşkın borsada olup hala her gün yeni bir şey öğrenmeğe çalışan
    Bir kardeşinizin veya ağabeyinizin naçizane tavsiyesidir.

“Biri genç, diğeri yaşlı iki borsacı parkta sohbet ederek yürürler. Yaşlı borsacı, genç olana püf noktaları verir. Yaşlı borsacı “bu meslekte başarılı olmak için yalnızca fırsatları değerlendirmek yetmez; kendi fırsatlarını da yaratman gerekir. Uyanık olmalı ve hiç beklenmedik zamanlarda çıkabilecek büyük fırsatları görebilmelisin. Bak mesela şu karşıda gördüğün taze köpek pisliği sana sadece iğrenç geliyor; ama bu pislikten bir lokma alırsan sana 1 milyar lira vereceğimi söylesem, bakış açın değişir. Yapar mısın?†der.
    Genç borsacı yaparım der ve parmağını pisliğe daldırıp bir lokmayı ağzına atar. Yaşlı borsacı da 1 milyar lirayı verir. Daha sonra genç olan yaşlı borsacıya söyler; ‘peki, ben size aynı teklifte bulunsam kabul eder miydiniz?’ Yaşlı borsacı kabul eder ve o da bir parmak pisliği ağzına atar. Bir süre sonra genç borsacı dayanamaz sorar; ‘Hocam ne sizin cebinizdeki para miktarı değişti, ne de benim cebime para girdi. Biz bu pisliği neden yedik?’ Yaşlı borsacı cevap verir ve ‘öyle deme evladım, 2 milyar liralık işlem hacmi yarattık,’ der.â€
    Bazen borsa böyle bir şeydir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    9,555
    1-Trabzon Limanı’nın halka arz fiyatının belirlenmesi için Deniz Yatırım Menkul
    Kıymetler A.Ş. tarafından hazırlanmış olan Fiyat Tespit Raporunda, Şirket
    yönetimi tarafından sağlanan varsayım ve öngörüler ile oluşturulan İndirgenmiş
    Nakit Akımları değerleme yönteminin şirketin 31.03.2018 finansal sonuçlarıyla
    karşılaştırılması sonucunda, değerlemede kullanılan varsayım ve
    projeksiyonların gerçekleşmeler ile uyumlu olduğu kanaatine varılmıştır.

yani 15,50 arz fiyatı normal diyorlar adalet geç de olsa elbet tecelli eder sabır

2-9000 lot aldım kenara kodum benim bundan yakında boy boy cocuklarım olur
    kar desen bunda temettü desen bunda istediğin kadar düşürebilirsin 9000 lot 13.60 maliyet sermayenin % 40 ı benim stratejim her 50krş düşüşte 2000 lot takviye yapmak ilk alım yerim 13 sonraki 12.50 sonraki 12 anca benim gibi laza mal kaptırırsın sıkıntı yok ben lazım alışığım sen kimsen bu ayaklar sökmez bir tarafına tıkarlar ona göre sabrıma öenek sana gsdde hissesinde 2 sene 80 krş maliyetle bekledim 1 haftada 1.45 sattım hedefim 1.40 dı an itibariyle seninl karı koca olduk ona göre sana 2 tane nur topu gibi coçuk doğurtmassam satmam bunu ona göre hadi şimdi kara kara sen düşün cavbella

3-guzel haber fonlar almaya baslamis yuksek temettu oranini duydular, cok olumlu bir durum arkadaslar onumuz acik bi kac ay icinde arz fiyatina ulaşır

4-Bass gaza artık tümosan dada aynını yaptın yemiyorz bekliyoruz sen beklettikçe 30 üstü satmaya hedefliyoruz kendimizi ytd hayal ürünü

Bazı arkadaşlar birkaç gün önce bunları paylaşmışlar..isimleri önemli değil ..buna benzer çok var ..bunlar bir kısmı ..
    ŞİMDİ BUNLAR NE DİYECEKSİNİZ..
    BAZI AKIL EROZYONUNA UĞRAMIŞLARA GÖRE HİSSE PAZARLAYAN ARKADAŞLAR..
    Bu arkadaşları böyle beklentiye sokan nedir diye soracak olursanız ..
    Veriler öyle söylüyor ,söyletiyor argümanları belli
    NET KAR

2014 / 22 235 760

2015 / 21 468 166

2016 / 20 309 455

2017 / 31 780 620
    ve her yıl karının %70-%100 ünü temettü olarak hissedarlara dağıtmış ,gelenek haline getirmiş.
    sirket projeksiyonunda öngörülen brüt kar beklentisi 2018 için 14.9 milyon dolar olan (bugünkü kurdan 65 milyon tl.) 63 milyona yakın ticari olmayan alacağı olan karlı bir işletme.

Tek çekincem şirket sahiplerinin niyetleri.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    9,555
    Gelelim zavallı takımı maniplatör tiplere .bunlardan her sayfada vardır.bunlar kendi aralarında organize olmayı iyi becerirler ,bazen tek bazen ortak hareket ederler..manüple
    Etmek istedikleri hisseyi düşüceğini ,batacağını vb , çok profesyonelce ince ince mesajlarla ,bazen aptalca aleni, hissedarları inandırmağa çalışırlar..algılarınızla-psikolojinizle oynarlar..3-5 kademe alttan almak için her türlü hokkabazlığı yaparlar..bazen birilerinin tetikçiliğini yapar ,bazen yalnız çalışırlar..neden düşecek ,batacak sorusuna cevapları yoktur ,ellerinde bilgi yoktur hiçbir veriye dayandıramazlar..hissesine güvenenleri hisse pazarlamacılığıyla suçlar ,..ar damarları çatlak utanmaz tiplerdir.. ..genel karakteristik özellikleridir..bunlara her topikde birkaçtane görebilirsiniz.
    Birkaç isimle dolaşırlar ,yanınıza gelse önünü ilikleyecek bu soytarılar ..nick lerinin arkasına saklanıp ona buna sallarlar..birbirlerine puan verir yeşillenirler ,farklı IP adreslerinden ,farklı isimlerde ,birkaç üyelik açarlar,farklı IP KULLANIRLAR Kİ yönetimini atlatsınlar.,bilmeyenler dikkat edin ,,örnek adam 5 mesaj atmış saçmasapan,, yandaşları puanlanmış yeşilleri artmış , bunlar birbirlerini destekleyip,puanlayıp yeşillenip inandırıcı olacaklarını zanneden zavallılara karşı ky i uyarıyorum dikkat edin ..GERÇEK BİLGİ PAYLAŞAN BİRÇOK SAYGIDEĞER ARKADAŞ VAR ONLARI TENZİH EDERİM.

Sayfa 349/570 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •