Sayfa 390/570 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

1. karı vergi dairesine sunmuşlar ama daha bilanço gelmedi bakalım bekliyoruz.

2. Dolar bazında nasıl eridi bu şirket yazık

3. Geliri dolar diye ...temettü var diye girdim başmıza gelmeyen kalmadı....

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bilanço hayırlı olsun ytd...

5.  Alıntı Originally Posted by haldırhuldur Yazıyı Oku
    Bilanço hayırlı olsun ytd...
    Yukleyemedim 18.653.667 kâr

6. Bunlarda ya beceriksiz yada soyguncu patronlar.
    Böyle rezalet bir bilanço olamaz ya.

İlk çeyrekte 127 milyon tl olan toplam aktifler 111 milyon tl 'ye düşmüş. Bu sırada 51 milyon tl olan toplam borçlar da 54 milyon tl 'ye yükselmiş.

Haliyle 76 milyon tl olan özsermaye 57 milyon tl 'ye inmiş. Ve bunu geçen seneden daha fazla ciro ve kar elde ederken yapmışlar.

Kar eden şirketin özkaynakları nasıl azalır? Bu resmen patron soygunu.
    Temettü süne karına güvenip aldık buda adi şirket çıktı. İnş tez zamanda zararsız çıkmak nasip olur.

Bıktım böyle üç kâğıtcı patronlarla karşılaşmaktan borsadan soğuttular beni.

Günlerce analiz yap kafa patlat patronun biri gelsin içine etsin. Yazık bu ülkenin insanına.
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Bunlarda ya beceriksiz yada soyguncu patronlar.

İlk çeyrekte 127 milyon tl olan toplam aktifler 111 milyon tl 'ye düşmüş. Bu sırada 51 milyon tl olan toplam borçlar da 54 milyon tl 'ye yükselmiş.

Haliyle 76 milyon tl olan özsermaye 57 milyon tl 'ye inmiş. Ve bunu geçen seneden daha fazla ciro ve kar elde ederken yapmışlar.

Temettü süne karına güvenip aldık buda adi şirket çıktı. İnş tez zamanda zararsız çıkmak nasip olur.

Günlerce analiz yap kafa patlat patronun biri gelsin içine etsin. Yazık bu ülkenin insanına.
    Ytd
    Borç/Özkaynak oranı %104 ten %94 e düşmüş o hususlar ilgili bardağın dolu tarafı :-)

8.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Bunlarda ya beceriksiz yada soyguncu patronlar.

Ytd

Yaklaşık 28 milyon tl temettu vermişti. Ozermaye azalış nedeni bu.

Faaliyetlerde sıkıntı görünmüyor. Ama finansal yatırımlar tam bir felaket. Kasadaki paradan 3 milyon tl civarında para kazanılacağına 1.5 milyon yatırım fonu zararı , 800 bin tl kur farkı gideri yazmışlar.
    Yani toplamdan 2.3 milyon zarar. (Dipnot 20-21)

Yani net kâr 24 milyon tl civarında geleceğine 18.7 milyon tl gelmesinin nedeni bu.

Tek kelime ile aç gözlüklük yapmış şirketin muhasebesi/yönetimi !

Sayfa 390/570 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •