Arama sonucu : 4559 madde; 1 - 8 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Benim size önerim şu olabilir: Hisse adedinizi arttırabilirsiniz.
    Mesela 10,000 adet aldığınızı varsayalım
    Eğer ekonomik anlamda ilave para koyabilecekseniz...
    mesela
    8,20 - 1000 adet
    8,00 - 1000 adet
    7,75 - 1000 adet
    7,40 - 1000 adet
    7,00 - 1000 adet
    gibi aklınızda bir kurgu belirleyin.
    Her aldığınız 1000 adetlik kısmı aldığınız fiyatın %10 üstüne satış girin...

Eğer derseniz ki ALIM yapacak para yok.
    O zaman elinizdeki 10 bin adedin 2500 tanesini satın.
    Bu seviyeden sonra düşerse yukarıdaki formülü uygulamaya devam edin.
    Ama alımlarda 1000'er değil 500'er adet yazın.

Bunun için hergün borsaya bakmanıza da gerek yok
    Talimatı sabah saat 8'de girin
    Akşam hangi işlemler olmuş diye bakın..

Derseniz ki.. 2500 adet sattım ve kağıt 12 bin oldu..
    Ona da üzülmeyin. Dersiniz ki.. en azından kalan 7500 tanesi zararını azaltmış oldu.
    Valla Polyanna gibi hisettim biran, ne guzel 150 bin lira zararim var ama dusmeye devam eden bir hisseye para yatirmak da guzel, ya da sattim ama olsun cikti sattigimin zararindan kurtuldum. Tavsiyeniz icin tesekkurler ama bunlar devlet erkani, medya eliyle resmen dolandirdilar bizi. Ne tahvil ne baska bir sey, daha temettu vermeye baslamadan dusurduler. Ilk temettu verildigi gun fiyat ne kadardi biliyor musunuz 12 tl. 21 den 12 ye. O kadar bangir bangir reklam yapildi ve arzdan 1 hafta sonra herkes sus pus, hic kimse aciklama yapmiyor, almayaydin kardesim demeye basladilar. Neyse yinede tavsiyeni icin tesekkurler, ofkem size degil yanlis anlamayin kendime ve bu dolandiriciliga alet olan sirket sahibinden, denizbankina, spk sindan borsa gundemine, medyasindan bin ali in alisine, gelecegin muhtar adayi. Neyse fazla siyaset yapmayim. Ondan sonrada yok Istanbul niye gitt, yok o bu beddua aldilar beddua. Ha birde kira sozlesmesi dediginiz nedir Allah askina, satacam der satar devlet. Kiraciya oncelik verecem borsadegerindender kim mani olabilir, neye engel cikarilar, sorusturdular ki boyle bir karara engel ciksin. Burasi Turkiye ve basta AKP hersey mumkun. Umarim birileri secimde yazdigim notu kendine iletmistir. Evet AKP, TLMAN' i unutmadik binali. Sonra secimde oy caldilar derler. Sen kendi secmenini kazikladin beee.
    Son düzenleme : klonely; 22-05-2019 saat: 01:36.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •