Sayfa 180/366 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon
Arama sonucu : 2927 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Enerjisa Enerji

Kapanış (TL) : 5.05 - Hedef Fiyat (TL) : n.a - Piyasa Deg.(TL) : 5964 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 5.5 ?

ENJSA TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist: [email protected]

Enerjisa 2Ç18 Finansal Sonuçları: Güçlü sonuçlar

Enerjisa 2Ç18'de 256mn TL net kar açıkladı. Yıllık bazda %39 artış gösteren net kar piyasa beklentisi 205mn TL'nin de %25 üzerinde gerçekleşti. Net kar rekabet kurulunun 107mn TL'lik idari cezasını içeriyor. Bu kalem dışarıda bırakılıp bakıldığında net kardaki artış çok daha güçlü olmaktadır. Şirket'in net karında yaşanan artış tamemn güçlü operasyonel sonuçlardan kaynaklanıyor. Şirket'in gelirleri yıllık bazda %35 artarak 3.76 milyar TL'ye FAVÖK ise %49 artış göstererek 889mn TL'ye ulaştı. Net varlık tabanındaki artış, yükselen reel getiri oranı ve enflasyon büyümenin arkasında yatan temel faktörler olarak öne çıkmaktadır. FAVÖK piyasa beklentisi 865mn TL'nin %3 zerinde gerçekleşmiştir. Sonuçların genel olarak beklentilerden iyi olması nedeni ile piyasa tepkisinin olumlu olacağını düşünüyoruz.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

2. Enerjisa ikinci çeyrekte 256mn TL net kar açıkladı. Açıklanan kar piyasa beklentisi olan 205mn TL’nin üzerinde geldi. Geçtiğimiz hafta açıklanan 107mn TL tutarındaki rekabet kurumu cezasının yanında 324mn TL seviyesindeki net finansal giderlere rağmen Şirket net karını geçen yılın aynı dönemine göre %39 artırmayı başardı. Şirket’in en önemli faaliyet göstergelerinden biri olan operasyonel gelirler geçen yılın aynı dönemine göre %49 artışla 857mn TL oldu. Enerjisa’nın faaliyet gelirlerindeki söz konusu artış ağırlıklı olarak 2018’in ilk yarısı itibariyle faaliyet gelirlerinin %89’unu oluşturan dağıtım segmentinden kaynaklanmıştır. 2017 yılının ilk yarısında 4,6 milyar TL iken, 2018 yılının ilk yarısında 6,5 milyar TL’ye ulaşan “Düzenlenmiş Varlık Tabanı”na ek olarak, RMGO’nun %11,91’den %13,61’e artmış olması, finansal gelirleri desteklemiştir. Son dönemde endekse göre zayıf performans sergileyen Enerjisa’nın güçlü 2. çeyrek sonuçlarına piyasa tepkisinin olumlu olmasını bekliyoruz.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

3. Sayın adestim haber için teşekkürler lakin sayfa sayfa gezip yapıştırdığım bu haberleri okumak mümkün değil hangi dil bu? Kopyala yapıştırın düzgün olması için bir sayfa açmıştı yöneticiler bence orayı inceleyin

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Alan satan atarmısınız.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Ben bilmem , şimdilik aranızdayım

6.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Ben bilmem , şimdilik aranızdayım

İyice inceledin mi alınır mı? Bende ilgileniyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by existence Yazıyı Oku
    İyice inceledin mi alınır mı? Bende ilgileniyorum.
    Oyak 7.90 hedef fiyat vermiş ki bence 9 TL eder.. Çabuk tepki veren bi hisse.. Orta vade alınır( ben%30 a razıyım.) 7 ye varınca yolla gitsin dersen de olur

8.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Oyak 7.90 hedef fiyat vermiş ki bence 9 TL eder.. Çabuk tepki veren bi hisse.. Orta vade alınır( ben%30 a razıyım.) 7 ye varınca yolla gitsin dersen de olur

Bu fiyatlar hoş görünsene Ben tatil riskini almak istemedim dönüşte bakayım uygun olursa liste başı.

Sayfa 180/366 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •