Sayfa 942/1081 İlkİlk ... 4428428929329409419429439449529921042 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 7,529 - 7,536 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1.  Alıntı Originally Posted by safran_ Yazıyı Oku
    Değil bunlar anasını bile affetmez böylesini, kaybederse ipin ufukta olduğunun gayet farkında, tüm telaş bundan.

Neyse başlığın konusu bu değil ,Geldiğimiz noktada 6-7 f/k lar normalleşmeye başladı , bankacılık sektöründen bahsetmiyorum , değerlemeler değişti, birçok hisse sayabilirim 3 aylıklara göre , ucuz dediklerimize alıcı gelmiyor , oyuncular piyasanın da ülkenin geleceğine güvenmiyor, bu f/k ların başka hiçbir açıklaması yok..
    bir devler liderini iple aynı cümleye koyacak kadar cüretkarsın.

Cesaretine hayran kalmamak elde değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by srares Yazıyı Oku

..............İlk olarak dünya üzerinde gelişmiş hiçbir ülke yada OECD üyesi ülke kamu parası ile YİD olmadan bu kadar büyük projeler ( köprü vs gibi) yapmaz yapamaz yapan zaten rejim olarak komünist rejim olur .. Google amcaya sorun anlatsın nedenini ..2. olarak https://www.google.com.tr/amp/s/www....haber-688830-m
    Link e tıklayın orada gerçek bakanliktan verilen rakam ve sayılar var ALGİ yapılmadan atgozlukleri ile okunmaz ise eğriye eğri doğruya doğru denir ...

... . Y.T.D ..
    Yazınızın benim yazdığım kısmıyla ilgili kısmına cevap vereceğim. O yüzden kısmen alıntıladım.

Türkiyede birisi Demirel zamanında, birisi de Özal zamanında 2 köprüyü devlet kendisi yaptı. İkisinde de Türkiye komünist değildi.

Dünyada "Yap İşlet Devret " diye bir sistem var. Ama adamın hem kredisine kefil olup, hem de dolar bazında kullanım garantisi verdiğiniz zaman artık bu YİD olmuyor. Siz o köprüyü, tüneli bütün yüklerinden ve risklerinden arındırılmış şekilde, dolar bazında kar garantili bir işletme olarak o şanslı müteahhite altın tepside sunuyorsunuz. Hele ihale rakamları da ballıysa değme gitsin keyfine.

Kovboy filmlerinin çekildiği dönemde kovboy kasabalarının ana caddeleri olurdu. Caddenin sağında solunda binalar. Git bir de arkasından bak içinde bir şey var mı. Size söylenen, gösterilmek istenen şeyleri sorgulayın. Olaylara çok yönlü bakın. Aksi durumda yanıltılırsınız.
    Söylediklerim, yazdıklarım sadece ve sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Baybars Yazıyı Oku
    Yazınızın benim yazdığım kısmıyla ilgili kısmına cevap vereceğim. O yüzden kısmen alıntıladım.

Türkiyede birisi Demirel zamanında, birisi de Özal zamanında 2 köprüyü devlet kendisi yaptı. İkisinde de Türkiye komünist değildi.

Dünyada "Yap İşlet Devret " diye bir sistem var. Ama adamın hem kredisine kefil olup, hem de dolar bazında kullanım garantisi verdiğiniz zaman artık bu YİD olmuyor. Siz o köprüyü, tüneli bütün yüklerinden ve risklerinden arındırılmış şekilde, dolar bazında kar garantili bir işletme olarak o şanslı müteahhite altın tepside sunuyorsunuz. Hele ihale rakamları da ballıysa değme gitsin keyfine.

Kovboy filmlerinin çekildiği dönemde kovboy kasabalarının ana caddeleri olurdu. Caddenin sağında solunda binalar. Git bir de arkasından bak içinde bir şey var mı. Size söylenen, gösterilmek istenen şeyleri sorgulayın. Olaylara çok yönlü bakın. Aksi durumda yanıltılırsınız.
    kesinlikle katılıyorum. görüntü var ses yok🤔

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by srares Yazıyı Oku
    Biri çıkmış gider ayak doları vs yükseltiyorlar herşeyi mahsus yakip yıkarak gidecekler demiş ( sanırım iktidar için yazmış) bide küfür etmiş bissuru adam da msji alıntılamis pohpohlayip hurra yazmış ..Bir yıllık güldüm ya madem dediğin gibi doları kalıcı olarak konuşarak yükseltebilen adam o kudreti var neden konuşarak kalıcı düşürmesin ? Az bı mantıklı yazın ..

..
    Hadi bende buraya cevap vereyim ama sen göremezsin ne yazdığımı çünkü seneye kadar güleceksin nasıl olsa )))

Bak ben o yazıyı yazdığımda dolar 4.25 den 4,31 e çıkmıştı niye biliyormusun, beyefendiler faizi indereceğim fln filan dediler.
    Oysa hiç konuşmasa doların seyri çokda yavaş olsa aşağıydı.
    Oysa bu gün asrın liderimiz çıkıp ohali kaldırıyorum dese dolar 4 ün altına inecek. Sİzce doları düşürme gücü var mı yok mu?

5.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Hadi bende buraya cevap vereyim ama sen göremezsin ne yazdığımı çünkü seneye kadar güleceksin nasıl olsa )))

Bak ben o yazıyı yazdığımda dolar 4.25 den 4,31 e çıkmıştı niye biliyormusun, beyefendiler faizi indereceğim fln filan dediler.
    Oysa hiç konuşmasa doların seyri çokda yavaş olsa aşağıydı.
    Oysa bu gün asrın liderimiz çıkıp ohali kaldırıyorum dese dolar 4 ün altına inecek. Sİzce doları düşürme gücü var mı yok mu?
    Cumhurbaşı'nın dolar üzerindeki gücünden şüphe etmemekte haklısınız, "Bıktım bu işlerden, İstifa ediyorum" dese dolar o saat 3 tl olur. Bu da mı güç değil?
    Son düzenleme : ekfuture; 12-05-2018 saat: 17:43.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6. [QUOTE=Sirenama;2148813]Gitmeye cesaretlerinin olduğunu sanmıyorum. Kısa yemez. Açık çok. Her biri yapışır. İnce veya Akşener bunları affedecegini zannetmiyorum.

Krizi göğüsleyecek atlangoç aranıyor birader

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Bi b.k yapmıyorsunuz bari açmayın şu lanet olası ağzınızı, adamlar resmen doalrı fırlatıyorlar, ya kaybedeklerini kesin anladılar, yakıp yıkıp gidecekler
    Eğer enkaz bırakır giderlerse gelenler 3 sene de beyaz bayrak diker erken seçim kararı alır, o seçimde de bu gidenler %70le geri gelirler
    burayı sessizce takip edenlerdenim. Perde arkasındaki gerçeği kim görecek diye bekliyordum.

7. [QUOTE=nazelyon;2149908]
     Alıntı Originally Posted by Sirenama Yazıyı Oku
    Gitmeye cesaretlerinin olduğunu sanmıyorum. Kısa yemez. Açık çok. Her biri yapışır. İnce veya Akşener bunları affedecegini zannetmiyorum.

Krizi göğüsleyecek atlangoç aranıyor birader

burayı sessizce takip edenlerdenim. Perde arkasındaki gerçeği kim görecek diye bekliyordum.
    Kucağa bırakacaklar diyorsunuz. Yediler içtiler faturayı ödeyecek keriz arıyorlar oluyor.
    Ben hala o kadar cesaretlerinin olduğunu düşünmüyorum . Yaşayıp göreceğiz.

Acemiyim, hisse analizi konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Cumhurbaşı'nın dolar üzerindeki gücünden şüphe etmemekte haklısınız, "Bıktım bu işlerden, İstifa ediyorum" dese dolar o saat 3 tl olur. Bu da mı güç değil?
    Hangi amaçla yazdınız bilmiyorum ama o kadar da değil. 3.7 lerin altı dediğiniz kadar kolay değil. Ama 4 'ün üstü de bu kadar gerçekli değil.

Sayfa 942/1081 İlkİlk ... 4428428929329409419429439449529921042 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •