Sayfa 104/1081 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1.  Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Salı günü mahkemede unutulmasın.YTD
    ne mahkemesi, halk bank mı? saat kaçta o salı günü?

Alıntı Originally Posted by ruzgarsorfu Yazıyı Oku
    Sacro Hocam 60 dk lik macd sonda ise olasi bir hareketin yukselme suresi ne olur? Yani yine gun icerisinde 60 dk mi yoksa 1 -2 gunluk bir yukselis mi?

Krstl haftalik dipten donmus ve opusmeye yakin ama gunluk ve 60 liktaki son asagiya kirmis...

Sent from my iPhone using hisse.net
    Ille su olur diyemeyiz. Cunku gunlugu ve haftaligi kotudur onun icin 60 lik cok gitmez yada calismaz.

Hissenin formasyonrl seklide onemlidir.

Mesela deniz banki ben 4.40 iken 60 lik sonu yakaladim. Sabah zaten direk devre kesti ve tavan oldu.

Bazi zirve asimi hisselerde 3 4 gun buyunce yukselis olabiliyor 60 likta. Dip hisselerdede yukari sert bir hareket cekiyor ve bitiyor. Bazilarida yavas yavas devam edebiliyor. Bu hissenin formasyonuna ve karakterine gore degisiyor.
    Twitter : @Sacro_trade
    Boğa piyasaları kötümserlikten doğar,Kuşkuculukla gelişir,iyimserlikle büyür,coşku ile ölür.

3. Tümer hoca on numara teknikçidir,aynı zamanda beyefendi bir kişiliktir.Bende ondan çok şey öğrendim.Artık gençlere bırakıyorum bu işleri dedi emekli oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by Sirenama Yazıyı Oku
    Egitim amacli olarak paylasim da bulunma ihtimaliniz var mi?

Tamamen kendim tarafindan uretilmis fikir yada beyanlardir. Deli sacmasidir. Kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir.
    Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk
    Arada sırada grafik atıyorum burda naçizane
    Yoğun işlem yapıyorum
    İnanin vaktim yok
    Topik bile açtım yamyamlar rahat bırakmadı
    Bende iyice soğudum

5. Sacro Hocam ve Muhterem Dostlar,

Eskiden halka arzlarin da bir sani, serefi vardi. Aldigin kagitlari, isleme acildigi gun iki tavan sonunda satabiliyordun. Ama sonradan o kadar abuk sabuk sirketlerin halka arzina izin verildi ki (Hatta iki seneyi dolduramadan batanlar oldu bunlarin icerisinde), insanlar illallah deyip, lanet okumaya basladilar. Esten dostan nufus cuzdani toplayip, daha cok insan adina muracaatta bulunurdu insanlar, halka arzdan daha cok hisse alabilmek icin. Bu fakir en son AKENR ile jubilesini yapmis oldu halka arzlarda. Isin o kadar moku cikti ki, kendi araci kurumum bile bana, kendi sirketlerinin arzinda hisse pazarlamaya calisti. Sonradan ogrendik ki, yabancilara 40% gibi bir indirimle satmislar. Siz bu sartlarda nasil para kazanabilirsiniz ki?

En son Trabzon Limani muhabbetini topiginden gidip okuyun. Daha 10 gun dolmadan millet baslamis saymaya...Ileride ne olur, ne biter bilemeyiz. O isler bizi asar. Enerjisa'da da yerli yatirimciya cok kucuk bir yuzde verilecegi icin, "Arzin 30 kati talep geldi" laflari sizi yaniltmasin... Kagit cikar cikmaz, vs olur. O konuda yorum yapmiyorum. Sadece uyanik olun, herkes kendi hesabini kendisi yapsin diyorum. Zaten toplam arzin sanirim 5 % ini yerli kucuk yatirimcilara ayrimislar. Buna 30 kat talep gelmesi birsey ifade etmez bence.

Ayrica, hastanenin arzinda fiyat dusurmusler ve fiyati da asagiya cekmisler. Bu cok iyi bir gelisme degil genel anlamda. Hatirlayabildigim en son buyuk arz TURKCELL olmasi lazim. Grafiklerine bakin bakalim, yatirimci dolar bazindaki parasina kac yil sonra kavusabilmis?

Herkesle birlikte ben de al-sat yapmaya calisiyorum, son uc yilimiz kriz beklemekle gecmesine ragmen. Ama aramizdaki fark, ben USD bazinda bakiyorum olaylara. Cok da haksiz cikmis saymiyorum kendimi, kendi kriterlerime bakarak. Her zaman, herseyin daha iyisi olabilir. O durum ayri tabii ki.

Halka arzlarin en cok oldugu seneler, genelde borsanin zirvelerine yakin oldugu seneler olmustur. Grafigi ve rakamlari seven bir arkadasimiz bizimle bunun grafigini paylasabilirse, cok makbule gecer.

Icinizde isletme sahibi olan arkadaslara bu sorum: Siz sirketinizi halka arz edecek olsaniz, borsanin hangi donemini secerdiniz? Ben olsaydim, en yuksek oldugu donemleri secerdim. Herseyin prim yaptigi, halkin mehter esliginde hisselere hucum ettigi donemleri....

"Sacro Hocam, kac paralik bir sermayemiz olsa, isimizi birakip, full-time borsaci olabiliriz" diyen forumdasim. Acizane kanaatim, siz siz olun; isinizin kiymetini bilin ve borsaci olmak icin isinizi asla birakmayin. Borsa, isinizi yapmaniza engel degil. Her dakika takip etmek zorunda degilsiniz. Bu alemde herseyini sifirlayanlar, evini arabasini, hatta araci kurumunu kaptiranlar cok olmustur. Senede 3-4 tane guzel islem, bana fazlasiyla yetiyor da artiyor. Yeter ki dogru senetleri, dogru zamanda alabilelim....

Hepinize hayirli ve bereketli kazanclar diliyorum. Kalin saglicakla....

freesky

PS: Siz TL grafigine bakarsiniz, fiyat ikiye katlandi freesky kriz beklerken dersiniz. Ben USD olarak bakarim, iyi ki almamisim, iki senedir param bosta bekleyecekmis derim....

PSS: Ben hicbir kagit icin ucar gocer, yada duser, isi bitti vs demiyorum, demem de. O kadarini bilsek burda isimiz ne. Bu forumlarda gordugum en kaliteli ve basarili traderlardan birisiydi MDoganay, yanlis hatirlamiyorsam nickini. Kendisine birkac tesekkur borcluyum... Ama, o kadar cok iddiali ve tarih vererek konustu ve o kadar cok yanildi ki, tasi taragi toplayip, cekip gitmek zorunda kaldi en sonunda...(Yada milletin luzumsuz yorumlarindan da bikmis olabilir, bilemiyorum...) Ama sunu diyebilirim ki, borsaya son 4-5 yilda girenler, kredili,. borcla, aciga islem yaparken iki kere dusunsunler. Islerini birakip borsaci olmak isteyenlerse 4 defa dusunsunler....Vesselam....

6. forumlar benim en buyuk indikatorum
    Çoğu topik yazarı çöküş bekliyor
    Ellerinde sağlam enstrümanlar ve grafikler var
    He diyorum heee
    Ben grafik attim buraya
    Dikkate alıp saklayan varsa
    Pusulası olsun
    Hele 3 ay önce usd bazlı attim
    Samimi söylüyorum 1.5 saat çalıştım çizmek için
    Normalde 2 dakika mi alır
    Ben elimden geleni yaptım
    En çok okunan topik burası diye
    Ne mutlu Türk’üm diyene

7. Halka irzdan hisse alınmaz
    Adı üstüne halka ırz
    Tekniği oturmadan
    En az 3 senelik bir grafiği olmadan
    Hisse alana mali kitlerler
    Yatırımcı yaparlar
    Arz ederken hayal satarlar
    Yav b tipi hisse satıyorlar
    Hepimizde hisse var
    İnanin bildigin kese kagidi hepsi
    Borsa yalan dolan
    Gemisini kurtaran kaptan
    Fazla inanmadan bel bağlamadan
    Devam devam

8. Tümer hocayı unutmamış olmanızı TAKDİR ediyorum. Burada gerçekten ŞAHSİYET sahibi kişi sayısının fazla olması memnuniyet verici.

Sayfa 104/1081 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •