Sayfa 312/634 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon
Arama sonucu : 5067 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: KENT - Kent Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by Lithium Yazıyı Oku
    Blooomberg bir hisseyi kötülüyorsa gidecek yol uzundur derim kendi adıma

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tesadüfen dikkatimi çekti. 25 yıldır borsadayım. Hayatımda Kent gıdayı hiç alıp satmadım. Ama bayramlarda şeker ve çukulatalarını alırım.

Hissenin temel verilerini incelediğim zaman
    Hissenin piyasa değeri : yaklaşık 40 milyar TL (40 milyon değil ha.. 40 milyar TL.
    Ödenmiş sermayesi:29milyon TL
    Halka açıklık oranı : %0,54 (yani %1 in bile altında)
    Peki bu durumda borsada işlem gören hisseyi hesaplarsak.
    1 milyon 334 bin TL nominal değerli hisse borsada işlem görüyor. (ki bunun yaklaşık %94 ü de yabancıların elinde, bu durumda biz yerlilerin elindeki nominal hisse değeri 93 bin TL )
    Bilançosunu incelediğim zaman, bana göre bu hissenin ederi 10 TL ile 20 TL arası bir değer eder.
    Bu durumda 10 TL den bu hisseyi toplasaydım, yerlilerin satmayacağını varsaysaydım , 930.000 TL ye alınıp satılan tüm hisseyi toplayabilirdim. (peki ben 10 TL veya 20 TL bu hisseye verir miydim? Sanmam.)

Peki nasıl oluyorda bu hisse, Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşu olan (yıllık cirası 90 milyar TL) TÜPRAŞ ın piyasa değeri 28 milyar TL. iken bu hisse 40 milyar olabiliyor?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2. Elinde Kent olmayan kıskancliklarindan çatlayanlarla dolmuş burasi

3. Uzun yıllardır forumu takip ediyorum. Gerek elimde bulunan kağıtların bolumlerini gerekse gözüme çarpan kağıtların bölümlerini yorum yapmadan okuyorum. Tavan serilerine başlayan tüm hisselerde gördüğüm klasik durum şu; birileri çıkıp sizin kağıdınız var ya elinizde patlayacak, bu kağıt var ya bu kadar etmez, bu kağıt aslında çöp buraları görmesi imkansız gibi yorumlarla kendilerince kurtarıcı rolünü üstlenmeyi görev ediniyor. Aynı kişileri kağıt aylarca hatta yıllarca sessiz sedasız yerinde sayarken görme şansımız olmuyor. 3 haneli düşük rakamlardan beridir kağıdı taşıyorum. Herkesin kendince bir beklentisi vardır. Bu kağıtta bedelli ve/veya bedelsiz beklentileri, bilanço beklentisi, yıllar önce gordugu dolar zirvesi gibi beklentiler içinde hala bekliyorum, kendimce belirledigim bir fiyattan çıkmayı düşünüyorum. Borsada beklentiler satın alınır. Daha kimsenin pd\dd değeri düşük, hak ettiği yerlerde olmayan hisseler için forum bölümlerinde arkadaş bu hisse neden burada diye dovunduğunu, bu hissenin yeri burası değil, sırf bunun icin su kadar lot satın aldım dediğini görmedim. Kimseye al sat tut tavsiyesi vermeden herkesin kendi satın aldığı kağıt hakkında yorum yapmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by kartel5 Yazıyı Oku
    Sasa size soruyorum.elimde vkyo olmadığı halde internetten ruchanini aldım ve sattım.bu nasıl oluyor
    Ben deniz yatırım kullanıyorum , malesef ki telefonla emir vermem gerektiğini söylediler. odaş,cemas, afyon ,alkim katıldım hepsinde aynı işlemi yaptım.
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

Teknik anlamda en fazla 900 ü görüp düzeltme yapması gerekti 900 üstü balon fk PD/dd zaten artık bakılmıyor bir hisse neden çok yükselir çünkü maldan çıkamadılar iyi alıcı gelsin güm kentin taban yaptığı gün bfren fmizp pkent alayı taban olacak

Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

6. Sn.Mustican dedikleriniz kısmen doğru ama eksik size bir örnek vereyim QnbFinans bank 142 milyar TL piyasa değere sahip Garanti bankasının 5 katı nasıl oluyor işte buna piyasa diyoruz.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Tesadüfen dikkatimi çekti. 25 yıldır borsadayım. Hayatımda Kent gıdayı hiç alıp satmadım. Ama bayramlarda şeker ve çukulatalarını alırım.

Hissenin temel verilerini incelediğim zaman
    Hissenin piyasa değeri : yaklaşık 40 milyar TL (40 milyon değil ha.. 40 milyar TL.
    Ödenmiş sermayesi:29milyon TL
    Halka açıklık oranı : %0,54 (yani %1 in bile altında)
    Peki bu durumda borsada işlem gören hisseyi hesaplarsak.
    1 milyon 334 bin TL nominal değerli hisse borsada işlem görüyor. (ki bunun yaklaşık %94 ü de yabancıların elinde, bu durumda biz yerlilerin elindeki nominal hisse değeri 93 bin TL )
    Bilançosunu incelediğim zaman, bana göre bu hissenin ederi 10 TL ile 20 TL arası bir değer eder.
    Bu durumda 10 TL den bu hisseyi toplasaydım, yerlilerin satmayacağını varsaysaydım , 930.000 TL ye alınıp satılan tüm hisseyi toplayabilirdim. (peki ben 10 TL veya 20 TL bu hisseye verir miydim? Sanmam.)

Peki nasıl oluyorda bu hisse, Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşu olan (yıllık cirası 90 milyar TL) TÜPRAŞ ın piyasa değeri 28 milyar TL. iken bu hisse 40 milyar olabiliyor?
    cevabınıda kendiniz verdiniz. Halka acıklık oranı %0,54 156bin lot piyasada hissesi var spegimiz götürüyor satan şuan için ky kim tutar kim satar bişey diyemem ama hissemiz gidiyor.
    dalgalanma olmalı tabi bedelsizin açıklanacagı gün hala beklenıyor. FİNASNBANK PİYASA DEGERI OLARAK 250 MILYARA CIKMIŞTI ŞUAN 140 MILYAR TL SEBEBİ NE YÜKSEK KARLILIK MI? HAYIR DÜŞÜK HALKA AÇIKLIK!!
    BENIM ORTALAMAM DÜŞÜK ELİMDE TUTMAYA DEVAM EDIYORUM KORKULU RÜYA GÖRMÜYORUM. BU SEVİYELERDEN ALINMAZ! BÖLÜNMEDEKİ SERBEST MARJA KADAR BEKLEMEYE DEVAM EDECEM( HABER AKIŞI ÖNEMLİ YABANCI SATIŞI TAKİP EDİLMELİ)
    1
    1
    KORKUSU OLAN SATSIN İYİ PARA KOYDU BU VAKİTTEN SORNASI CİDDİ MANADA RİSK İÇERİR KALDI Kİ 750 TLDEN SONRASIDA RİSKTİ. BEN ELİMDE 1 HAFTADAHA TUTACAGIM YA 5 TAVAN YA 5 TABAN!
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

8. Hisse şu an brüt takasta parası olan alır hissesi olan satabilir açığa satış olayı yok uzun zamandır iki üç günde yazı yazılan sayfa biranda dolup taşımaya başladı borsanın temel verilerine göre ( f/k pd/dd gibi) aşırı pahalı bir hisse ama burda kimsenin alın dediğine şahit olmadım hatta sasa 500 arkadaşımız girilmez hüsrana da uğrarsınız gibi yazılarlada uyarılarda bulunuldu peki hisse niye yükseliyor halka açıklık oranı çok düşük belkide yabancı şirket kottan çıkmak istiyor bilemeyiz takastaki ilk 5 ten iş yatırım düşük maliyetli hisseleri elden çıkardığı gibi bunlar karşılanıyor da nereye gider belli değil şu an medyada forumlarda yapılmak istenen şey hissesini satmayan ky paniğe sevkedip taban serileri başlatmak belki yarın ilk taban olucak ama ben bedelliyi görmek istiyorum ve hareketin bedelliden sonra da devam edeceğine inanıyorum geçmiş sayfalarda şu meşhur Afyon çimento örneği verilmişti olurmu olmazmı diye işte oldu ve olmaya ve yıllarcada konuşulmaya devam edecek lütfen birbirimizi kıracak sözler yazıp üzmeyelim

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 312/634 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •