Sayfa 10/2118 İlkİlk ... 8910111220601105101010 ... SonSon
Arama sonucu : 16939 madde; 73 - 80 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Ben mi FARKLI EKRANA BAKIYORUM ANLAYAMADIM vob 24 topiğinde KOÇ der ki ; dolar kaptırdı gidiyor..

bence SAATLIK az daha geri gelse SAT verecek diyorum ...

kısa vade bakınca, hacim yerlerde sürünüyor. saatliklerde de fena nu var vadelide. neredeyse her bar geri geliyor hacim. bankalarda saatlerdir yaprak kımıldamıyor. nşa bir 1500 buradan basarlar derdim hatta biraz ekstra açtım buralardan ama gün sonu kapatacağım onları. canımı tek sıkan parite. o da trump bütçe açıklamalarıyla ilgilidir diye düşünüyorum. uzun vadede bakınca da pariteyle korelasyon yüksek ama belli bir noktadan sonra o da bozulmalı. şu anomalide değilse, ne zaman.

Alıntı Originally Posted by selymus Yazıyı Oku
    kısa vade bakınca, hacim yerlerde sürünüyor. saatliklerde de fena nu var vadelide. neredeyse her bar geri geliyor hacim. bankalarda saatlerdir yaprak kımıldamıyor. nşa bir 1500 buradan basarlar derdim hatta biraz ekstra açtım buralardan ama gün sonu kapatacağım onları. canımı tek sıkan parite. o da trump bütçe açıklamalarıyla ilgilidir diye düşünüyorum. uzun vadede bakınca da pariteyle korelasyon yüksek ama belli bir noktadan sonra o da bozulmalı. şu anomalide değilse, ne zaman.
    Daha önce hissenet blogumda yazmıştım,burada da paylaşıyorum:

https://tradingeconomics.com/united-...ernment-budget

Bu yıl ABD'nin 1 trilyon dolar civarında açık vermesi sonraki 2 yılda daha da artması bekleniyor.Yukarıda ABD'nin bütçe açığı/gsyih nın uzun vadeli grafiği var,grafikte sırasıyla 'historical' ve 'max' ı seçtiğimiz zaman bu uzun vadeli grafiği görüyoruz.Geçmişte bütçe açıklarının dolar endeksiyle korelasyonu ne olmuş diye baktığımızda,bütçe açığına paralel enflasyon ve faizlerin de yükselmesi nedeniyle dolar endeksinin de yükseldiğini özellikle 1990'lardan itibaren net olarak görüyoruz grafikte compare(karşılaştır) alanına ''us dollar' diye yazdığınızda aynı grafikte dolar endeksi ve bütçe açığı korelasyonunu görebilirsiniz.

Tabii bu analiz orta ve uzun vade için geçerli

4.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    bugün herkes İŞC diyor... ne oldu bu kağıtta, ne var ki anlamadım ?
    GARAN da 12,00 seviyesini kırarsa.... Derinleşir satışlar diye düşünüyorum..
    Yazdıklarım yatırım danışmanlığı kapsamında olmayıp doğacak kar veya zarardan sorumlu değilim...

5.  Alıntı Originally Posted by selymus Yazıyı Oku
    en çok hacim de thy de...finans, yapı kredi ve gedik at oynatıyor...adamlar sırayla 1 milyon lot alıp veriyor, çoğusu karşılıklı, arada ne kadar adam çarpabilirsek hesabı.

bu arada medikal park arz günü, artı değer görmedi sayılır, ilk günden ekside...bence bu bile moral bozmaya yeter.

6. En yakın destek 141,300........ Benden bu kadar herkese kolay gelsin......
    Yazdıklarım yatırım danışmanlığı kapsamında olmayıp doğacak kar veya zarardan sorumlu değilim...

7. anlamadığım şey şu...bu iş din mi, ya da takım mı tutuyoruz...belli kriterlerin, sinyallerin olur..teknik, temel, psikolojik, para giriş çıkışı vs vs...buna göre yön tahmin eder, buna göre kısa-orta-uzun vade poz alırsın.

buranın üstü yok, buranın altı yok...çıkamaz, düşemez tarzı ifadeler piyasalar hakkında hiç bir nok bilmediğinin ispatıdır ilgili kişinin.

fanatikliğe gerek yok yani.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    anlamadığım şey şu...bu iş din mi, ya da takım mı tutuyoruz...belli kriterlerin, sinyallerin olur..teknik, temel, psikolojik, para giriş çıkışı vs vs...buna göre yön tahmin eder, buna göre kısa-orta-uzun vade poz alırsın.

buranın üstü yok, buranın altı yok...çıkamaz, düşemez tarzı ifadeler piyasalar hakkında hiç bir nok bilmediğinin ispatıdır ilgili kişinin.

fanatikliğe gerek yok yani.
    sen diyorsun ya üçkağıtçı piyasa hakikaten öyle fdow daha düşükken 115600 ee ne oldu da 1144xx e bastın????

Sayfa 10/2118 İlkİlk ... 8910111220601105101010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •