Sayfa 1467/2114 İlkİlk ... 467967136714171457146514661467146814691477151715671967 ... SonSon
Arama sonucu : 16908 madde; 11,729 - 11,736 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. http://www.haberturk.com/rusya-ukray...liligi-3519850

Çok detaylı anlatılmış. Emek verilmiş bir çalışma..

2.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Rusya kiev e yaptığı saldirida 2 haftada rezil olup geri cekilmek zorunda kaldi.. en buyuk gemusini kaybetti odessaya yaklasamadi ... savasin basinda hedef ukraynayi tamamen isgal etmek iken ilerleme 7. Ayda durdu son iki ayda da ukrayna ordusu saldiriya gecti kuzey cephesinde onemli mevkileri kazandi ... bu savaşı rusyanın kaybettigini saldirinin basinda avrupaya gaz vermeye devam etmesine bu koza ihtiyac duymamasina ragmen simdi ard arda avrupa donacak demeci vermesinden apar topar luhansk ve dombas bolgesinde sahte referandum yapmaya çalışıp buralari bari kaybetmemek istemesinden gorebiliriz
    Abd nin bir kac himars gondermesi savasin seyrini kuzey ve dogu cephesinde tamamen degistirdi ... simdi sırada kirala odunc al sozlesmesi var.. ruslar sovyetlerden kalma kamyonlarla savaşıyor... argeye ayrıldığı soylenen butcelerin cogu iç edilmis anlasilan... abd yaptirimlarinin korkusundan ruslara çinliler bile destek veremiyor .. kuzey koreden fuze istiyorlar
    Yorumlarınıza katılıyorum.
    Nedendir bilmem ama ülkemizde ciddi bir batı düşmanlığı ve bu düşmanlığın ürünü olarak bu savaşta Rusya'yı destekleyen kesim bile var. Ruslar nedeni ne olursa olsun bir ülkeyi işgal ettiler, binlerce asker ve sivili öldürdüler. Putin'in önümüzdeki süreçte taktik nükleer kullanacağını düşünüyorum.
    Bizimde bu tarafsız görünüp çift taraflı siyasetimizin de fazla ömrü kalmadığını düşünüyorum. Bir tarafı seçmemiz için kısa zamanımız kaldı gibi. Ukrayna ile drone ticaretimiz olmasaydı baştan beri Ruslardan yana tavır mı koyardık tam emin değilim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

https://www.bloomberght.com/putin-ki...n-etti-2315420

Ukrayna, daha önce Rusya'nın ele geçirdiği bazı bölgelerde hakimiyeti yeniden sağlarken Rusya'dan kısmi seferberlik ilanı geldi.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Yorumlarınıza katılıyorum.
    Nedendir bilmem ama ülkemizde ciddi bir batı düşmanlığı ve bu düşmanlığın ürünü olarak bu savaşta Rusya'yı destekleyen kesim bile var. Ruslar nedeni ne olursa olsun bir ülkeyi işgal ettiler, binlerce asker ve sivili öldürdüler. Putin'in önümüzdeki süreçte taktik nükleer kullanacağını düşünüyorum.
    Bizimde bu tarafsız görünüp çift taraflı siyasetimizin de fazla ömrü kalmadığını düşünüyorum. Bir tarafı seçmemiz için kısa zamanımız kaldı gibi. Ukrayna ile drone ticaretimiz olmasaydı baştan beri Ruslardan yana tavır mı koyardık tam emin değilim.
    çok doğru stadım insanlar rusyanın saldırıp kadın çocuk demeden toplu mezarlar yapmış olmasını bile haklı buluyorlar.. üstelik 34 şehidimizi hiç hatırlamadan malesef .. bizim ikili siyasetimiz de belirttiğiniz gibi sona geldi gibi önümüzde seçim de var ... inşallah daha büyük felaketler yaşanmadan bu saldırı biter.. size ve tüm forumdaşlara iyi haftalar dilerim
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,831
    Demokrasi ile yönetilmeyen toplumların hata yapma olasılığı demokrasinin yerleştiği
    toplumlara göre fazla . Tüm büyük savaşları demokrasiye inanmayan ama demokrasiyi
    istidiği vagondan binip istediği zaman inecek bir tren gibi gören toplumlar başlatmıştır.

Deniz Üstada bir soru sormak isterdim : Gümüşteki çıkış için sonbaharı işaret etmiştiniz
    sizce zamanı geldi mi ? Yoksa savaşın bitmesini beklemek mi gerekir .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6. Canadian inflation slowed to 7 per cent in August, Statistics Canada said on Tuesday, even as food prices increased at the fastest rate in 41 years.

https://ca.finance.yahoo.com/news/br...123917848.html

7.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Demokrasi ile yönetilmeyen toplumların hata yapma olasılığı demokrasinin yerleştiği
    toplumlara göre fazla . Tüm büyük savaşları demokrasiye inanmayan ama demokrasiyi
    istidiği vagondan binip istediği zaman inecek bir tren gibi gören toplumlar başlatmıştır.
    Demokrasi bir utopyadir.

Cahil toplumlar ve cahil olmayan toplumlar diye bakmak lazim.

Demokrasi kulturlu toplumlarin rejimidir.

Bizdeki gibi, takkeli, cember sakalli eli g.tunde gezen milyonlarca cahili olan dunyada hic bir ulke yok.

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku

Deniz Üstada bir soru sormak isterdim : Gümüşteki çıkış için sonbaharı işaret etmiştiniz
    sizce zamanı geldi mi ? Yoksa savaşın bitmesini beklemek mi gerekir
    .
    Gümüş'ün fiyatına ivme kazandıracak olan, yenilenebilir enerji kaynaklarında ve elektrikli otomobillerde yaygın olarak kullanımı olacak.Bu konuda başta avrupa olmak olarak küresel ölçekte büyük bir hazırlık ve beklenti var.Hem ithal fosil kaynaklara bağımlı olmamak,hem de tehikeli olarak kritik seviyelere yükselmiş,ekolojik yaşamı tehdit eden küresel ısınmayı geri çevirmek için, karbon salınımını azaltmak için.
    Dolayısıyla gümüş yatırımı önceki yazılarımda benim de özellikle altını çizdiğim gibi,uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülmeli.Fiziksel olarak saklanabilir veya bankada bir değerli metal(gümüş) hesabı açıp,unutmalı.Uzunca bir süre fiyatına bakmamalı.

Kısa vadede ise trade amaçlı analiz olarak;

https://www.fxstreet.com/news/silver...e-202209211025

Silver Price Analysis: XAG/USD climbs to mid-$19.00s, eyes descending trend-line hurdle

değerlendirilebilir.

https://www.bloomberght.com/elektrik...is-2307191-amp
    Son düzenleme : deniz43; 21-09-2022 saat: 15:59.

Sayfa 1467/2114 İlkİlk ... 467967136714171457146514661467146814691477151715671967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •