Sayfa 1589/2118 İlkİlk ... 5891089148915391579158715881589159015911599163916892089 ... SonSon
Arama sonucu : 16944 madde; 12,705 - 12,712 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    sn sürkontr aynen katılıyorum-

"Kendimiz gibi düşünmeyenlere de saygı göstermek durumundayız, onlara saygı göstermeyip hakaret edersek, kendi düşüncemize de saygı bekleyemeyiz"

insanların faşizm talep etmeleri artık bana tuhaf gelmiyor, kendi duymak istediklerine aykırı herhangi bir ses duymaları halinde anında saldırgan bir faşiste dönüşmeleri, ağızlarından köpükler saçarak hakaret etmeye başlamaları son yıllarda görmeye alışık olduğumuz bir rutine dönüştü.. bu, çok üzücü bir değişim

bu topiği ilk cauti açmıştı, beni de davet etmişti, ilk zamanlarında çok yazdım bu topikte, o zamanlar makro- ekonomi üzerine yapılan paylaşımlar objektif bir değerlendirme ortamında karşılanırdı, bugünkü saldırgan faşizm yoktu o günlerde.. en küçük bi karşıt fikri sorgusuz sualsiz linç etmeye programlanmış, anlamadan dinlemeden polemiği direkt hakaret boyutuna taşımak gibi alışkanlıklar yoktu
    Ben de size katılıyorum.
    İletişimin, tartışmanın temeli saygı noktasında düğümleniyor.

Her görüş kendini saygı temelinde ifade edebilmelidir.

Bunu anlatıyorum, düşünce özgürlüğünü anlatıyorum, hala kendisi gibi dusunmeyene yaptığı hakaretin izahını yapmaya çalışanlar oluyor

Düşünceye hakaretin izahı falan olmaz.
    Bunu anlamayan kişilerle iletişim kuramayiz.

Bu topigin eski halini bilmiyorum.
    Son hali;
    Deniz Hoca bırakınca topik kurudu.
    Geri gelince topik yeşerdi.
    Güncel kullanicilar Deniz Hocayı okumaya geldiklerini beyan ettiler. Ben de aynı şekilde.

O zaman bu arkadaşlara saygı göstermemiz lazım.

Makro ekonomi topigi gerekiyorsa bir tane açalım. Yaz derseniz ben de yazmaya çalışırım, makro bilgim zayıf olmasına rağmen.
    Siyaset topigi gerekiyorsa onu da açalım.
    Orada her şekilde tartışalım, orada herkesin düşünce haklini savunurum.
    Buranın formatı farklı, şimdiki hali bence iyi.

Herkese mutlu, sağlıklı yıllar dilerim.

2. Burası sn denizin günlüğü gibiydi. Bizde oluşan soru işaretlerini kendisine sorardık. Bir soru bir cevap devam edip gidiyorduk. Diğer forumdaşlarda gözden kaçabilecek bilgileri paylaşıyordu. Sn deniz yorum yapıyordu.
    Sorular soyut olsada cevaplar belli temellere dayanıyordu.
    Böyle devam etsek güzel olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Ben de size katılıyorum.
    İletişimin, tartışmanın temeli saygı noktasında düğümleniyor.

Her görüş kendini saygı temelinde ifade edebilmelidir.

Bunu anlatıyorum, düşünce özgürlüğünü anlatıyorum, hala kendisi gibi dusunmeyene yaptığı hakaretin izahını yapmaya çalışanlar oluyor

Düşünceye hakaretin izahı falan olmaz.
    Bunu anlamayan kişilerle iletişim kuramayiz.

Bu topigin eski halini bilmiyorum.
    Son hali;
    Deniz Hoca bırakınca topik kurudu.
    Geri gelince topik yeşerdi.
    Güncel kullanicilar Deniz Hocayı okumaya geldiklerini beyan ettiler. Ben de aynı şekilde.

O zaman bu arkadaşlara saygı göstermemiz lazım.

Makro ekonomi topigi gerekiyorsa bir tane açalım. Yaz derseniz ben de yazmaya çalışırım, makro bilgim zayıf olmasına rağmen.
    Siyaset topigi gerekiyorsa onu da açalım.
    Orada her şekilde tartışalım, orada herkesin düşünce haklini savunurum.
    Buranın formatı farklı, şimdiki hali bence iyi.

Herkese mutlu, sağlıklı yıllar dilerim.
    bende hepinize katılıyor, mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Hayatta en fazla iki yüzlü insanlardan nefret etmişimdir , kendi çıkarı için adı geçen kişiyi sabah gazetesi gibi kullanıyorlar , ve bunu açıkça söylemekten de çekinmiyorlar ,falanca kişi buralara bir-iki şey yazınca buraya yazma biz sabah denizhocayı okuyoruz arada kaybolmasın vs deniliyor
    sonra da düşünce özgürlüğü edebiyatı ....

son zamanlarda bu iki ikiyüzlülüğü EYT konusunda görüyoruz , karar açıklanmadan önce EYT olayına kimse muhalif değildi çünkü muhalif olsa EYT lilerin hışmına uğrayacağını biliyordu
    Karar açıklandıktan sonra ooooooooo bakıyorsun ülkenin geleceği karartıldı diyenler arttı ..
    senle bizim kapasitemize XLVI daha uygun.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...54959&page=867
    .
    sende gelsene
    Hem burasını trollediğinde eline ne geçecek.
    Yazdıklarımı üzerine alınma
    Hiç biri sana değil.

5. Benim kişisel ne çıkarım olabilir, yazın da herkes bilsin.

Psikolojik rahatsızlığı olan varsa ona yapabileceğimiz bir şey yok.

Yönetimin değerlendirmesi gerekiyor.

6. Rahatsız kisiler forumu kirlettiginde onlarla tartışmaya girmeyin.
    Sonuca varamazsiniz.
    Şikayet butonuna basarak yönetimi bilgilendirin.
    Yazısı silinmiş, ben zaten başka cevap vermeyecektim.

Ben anlarım, yeni nesil bilmez.
    Borsacilarda rahatsızlık oranı çok yüksektir, seans salonlarinda bulunsanız bilirdiniz.

Twittet'da ya da yan topikte anlamladiramadiginiz bazı mesajlara bu açıdan bakın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
    Deniz bey Merhabalar, 2023 yılı için USD kurunun adil değer hesaplamasını yapabildiniz mi? Bilgi verirseniz sevinirim.

8. Sn. Deniz hocam

Botaş'ın 20 milyar USD borcunu Rusya'nın ötelediği haberi var tahminlerimize paralel yalnız anlamadığım konu bu ötelenen borç MB yükümlülüklerinde gözükmeli değil mi? Yükümlülüklerde varsa o zaman nasıl rezerv artabiliyor? Bu konuda rica etsem aydınlatabilir misiniz?

Saygılarımla.

Tekrar Deniz hocam'ın ve başlığa katkı yapan arkadaşlarımın yeni yılını tebrik ederim.

Sayfa 1589/2118 İlkİlk ... 5891089148915391579158715881589159015911599163916892089 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •