Sayfa 259/2116 İlkİlk ... 1592092492572582592602612693093597591259 ... SonSon
Arama sonucu : 16924 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Sayın Deniz 43 hocam
    Bu açıklama ne anlama geliyor

Albayrak, Merkez Bankası'nın rezerv artış politikasına kendilerinin de olumlu bakacağına işaret ederek, "Keşke çok eski dönemlerde Merkez Bankalarımız, başkanlarımız daha fazla rezerv biriktirselermiş." diye konuştu.
    Kur politikalarına yönelik soru üzerine Albayrak, "Ne yüksek ne düşük, şahsi kanaatim rekabetçi kur politikası olmalı." dedi.

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Sayın Deniz 43 hocam
    Bu açıklama ne anlama geliyor

Albayrak, Merkez Bankası'nın rezerv artış politikasına kendilerinin de olumlu bakacağına işaret ederek, "Keşke çok eski dönemlerde Merkez Bankalarımız, başkanlarımız daha fazla rezerv biriktirselermiş." diye konuştu.
    Kur politikalarına yönelik soru üzerine Albayrak, "Ne yüksek ne düşük, şahsi kanaatim rekabetçi kur politikası olmalı." dedi.

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn. Bakan mizah yapıyor olmalı,bu konuda bir politika değişikliği yok.Bloomberg terminallerinden piyasa işlemlerini takip edenler ,bu söylemin tam tersi yönünde işlemler gözlemliyorlar.

TUİK'e göre:

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2019 yılı Haziran ayında, 2018 yılının aynı ayına göre %14,3 azalarak 11 milyar 82 milyon dolar, ithalat %22,7 azalarak 14 milyar 259 milyon dolar olarak gerçekleşti

Haziran ayında dış ticaret açığı 3 milyar 177 milyon dolar,yılın ilk 6 ayında ise 14.849 milyar dolar oldu.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre; 2019 Haziran ayında bir önceki aya göre ihracat %15,5, ithalat %0,2 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış seriye göre ise; 2019 yılı Haziran ayında önceki yılın aynı ayına göre ihracat %8,1, ithalat %14,8 azaldı.
    Son düzenleme : deniz43; 31-07-2019 saat: 11:07.

4. TCMB/UYSAL: MERKEZ BANKASI KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ BİZİM ARAÇ SETİMİZİ GENİŞLETME İMKANI SAĞLAYAN BİR DÜZENLEME

31.07.2019 11:14:53 TCMB/UYSAL: MERKEZ BANKASI KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ BİZİM ARAÇ SETİMİZİ GENİŞLETME İMKANI SAĞLAYAN BİR DÜZENLEME

31.07.2019 11:08:39 TCMB/UYSAL: DOLARİZASYONDA POZİTİF BİR DÖNEME GİRECEĞİMİZ BEKLENTİSİ BİZDE OLUŞTU

31.07.2019 11:08:17 TCMB/UYSAL: DOLARİZASYONU BESLEYEN UNSURLAR; KUR ARTIŞ BEKLENTİSİ VE ENFLASYONDAKİ BELİRSİZLİK

31.07.2019 11:07:43 TCMB/UYSAL: FARKLI ENSTRÜMANLARI REZERV ARTIRIMI NOKTASINDA DEĞERLENDİRMEYE ALABİLİRİZ

Ne demek istedi
    Nasıl olacak bu dedikleri

5. Deniz Hocam,
    MB Baskanı Mevlüt Uysal'in konusmasini siz izlediniz mi? MB net rezervleri icinde swaplarin miktari, vadesi vs hakkinda bir soru soruldu mu, aciklama yapildi mi, herhangi bir bilgi verildi mi?
    Ben bir kismini izledim, denk gelmedim.
    Asil merak ettigim bu konu o kadar onemsiz mi de, kimse bu konuya deginmedi, yoksa sansurlenmis olabilir mi konu acaba, toplanti oncesi rica ile.

Redmi 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by kurmay Yazıyı Oku
    Deniz Hocam,
    MB Baskanı Mevlüt Uysal'in konusmasini siz izlediniz mi? MB net rezervleri icinde swaplarin miktari, vadesi vs hakkinda bir soru soruldu mu, aciklama yapildi mi, herhangi bir bilgi verildi mi?
    Ben bir kismini izledim, denk gelmedim.
    Asil merak ettigim bu konu o kadar onemsiz mi de, kimse bu konuya deginmedi, yoksa sansurlenmis olabilir mi konu acaba, toplanti oncesi rica ile.

Redmi 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merkez Bankası Başkanı toplantı yaparken dışarıda işlerim vardı ,kısmen telefondan izledim(Daha sonra toplantı metnine bakacağım).Izlediğim bölümlerde 2 soruya verdiği cevap dikkatimi cekti:Birincisi ,swap ile aldığı dolar karşılığında bankalara verdiği TL+Repo ile haftalık ve günlüķ fonlama ile piyasaya toplam 130 milyar TL verdiğini söyledi. Piyasayı günlüķ ve haftalık repo ile fonladığı tutarı internet sitesinde yayınladığı için 130 milyar TL den bu tutar çıkarılırsa güncel bankalarla yaptığı swap tutarı hesaplanabilir. Bu tutara 3 milyar dolar Katar ile ve -yanlış hatırlamıyorsam 1.2 milyar dolar Cin ile yapılan swap anlaşmasındaki tutarlar eklenerek merkez bankasının swap sözleşmeleri toplamı bulunabilir.
    İkincisi,bir gazeteci de yılbaşından beri Türkiye ye giren toplam döviz tutarı 800 küsur milyon dolar iken nasıl olur da döviz tevdiat hesaplarının 20 küsür milyar dolar artabildiğini sordu.Benim Pazartesi günü yazdığım şeyi söyledi,yani, islemin TL mevduat sahibinin bankaya gidip rayiç kurdan parasını dolara çevirmesi şeklinde bir bilgisayar işlemi olduğunu (kaydi) bankaya sistem dışından fiziksel giren ya da yurt dışından transfer edilen herhangi bir dolar girişi olmadığını ifade etti.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : deniz43; 31-07-2019 saat: 17:50.

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankası Başkanı toplantı yaparken dışarıda işlerim vardı ,kısmen telefondan izledim(Daha sonra toplantı metnine bakacağım).Izlediğim bölümlerde 2 soruya verdiği cevap dikkatimi cekti:Birincisi ,swap ile aldığı dolar karşılığında bankalara verdiği TL+Repo ile haftalık ve günlüķ fonlama ile piyasaya toplam 130 milyar TL verdiğini söyledi. Piyasayı günlüķ ve haftalık repo ile fonladığı tutarı internet sitesinde yayınladığı için 130 milyar TL den bu tutar çıkarılırsa güncel bankalarla yaptığı swap tutarı hesaplanabilir. Bu tutara 3 milyar dolar Katar ile ve -yanlış hatırlamıyorsam 1.2 milyar dolar Cin ile yapılan swap anlaşmasındaki tutarlar eklenerek merkez bankasının swap sözleşmeleri toplamı bulunabilir.
    İkincisi,bir gazeteci de yılbaşından beri Türkiye ye giren toplam döviz tutarı 800 küsur milyon dolar iken nasıl olur da döviz tevdiat hesaplarının 20 küsür milyar dolar artabildiğini sordu.Benim Pazartesi günü yazdığım şeyi söyledi,yani, islemin TL mevduat sahibinin bankaya gidip rayiç kurdan parasını dolara çevirmesi şeklinde bir bilgisayar işlemi olduğunu (kaydi) bankaya sistem dışından fiziksel giren ya da yurt dışından transfer edilen herhangi bir dolar girişi olmadığını ifade etti.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sn deniz hocam,
    başkanın bu ifadesi sistemde 20 milyar usd açık pozisyon riskinin itirafı değil midir?

şaka gibi
    ytd..

8.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    sn deniz hocam,
    başkanın bu ifadesi sistemde 20 milyar usd açık pozisyon riskinin itirafı değil midir?

şaka gibi
    pasifteki bu artış kredi olarak ekonomiye gitmedi.. muhtemelen başka yerlere kredi olarak verildi...anladınız siz onu
    ytd..

Sayfa 259/2116 İlkİlk ... 1592092492572582592602612693093597591259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •