Sayfa 648/2118 İlkİlk ... 14854859863864664764864965065869874811481648 ... SonSon
Arama sonucu : 16942 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Hocam altın yatırımcıları olarak artık bazı şeyleri hissetmiyoz,bence dolar yatırımcılarıda zevk almaya baksın.. Kasmasınlar kendilerini

Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Hocam altın yatırımcıları olarak artık bazı şeyleri hissetmiyoz,bence dolar yatırımcılarıda zevk almaya baksın.. Kasmasınlar kendilerini
    Daha önce yazmıştım.Mayıs ayına kadar ABD'de enflasyonun tırmanmasını ve Mayıs verisiyle enflasyon rakamlarının %4 civarına kadar yükselmesini bekliyorum.Eğer bu durumda Fed aksiyon almaz faizleri arttırmaz ise altın fiyatlarında sert bir yükseliş olur.

3. Piyasaya bir süperbono dedikodusu yayılmış. Olursa süreç nasıl ilerleyebilir üstad?

Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    Piyasaya bir süperbono dedikodusu yayılmış. Olursa süreç nasıl ilerleyebilir üstad?
    ENAG Eylül ayından bu yana enflasyonu ölçüyor ve Eylül -Aralık 4 aylık enflasyonu %14.39 ölçtü,yıllıklandırılmışı ise %49.7 oluyor.
    ENAG'ın 2020 yılı enflasyon tahmini ise % 36.72

https://enagrup.org/bulten/enag2020.pdf

Süper bono olması için faizin %40'larda olması gerekir ihtimal veriyormusunuz!...Ben ihtimal vermem...

5. Hazine avro cinsi devlet iç borçlanma senedi ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek -AA

ANKARA (AA) - Hazine ve Maliye Bakanlığı, avro cinsi devlet iç borçlanma senedi (DİBS) ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla 5 Şubat 2021 valör tarihli avro cinsi sabit kuponlu DİBS ve sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı yapılacak.

Söz konusu ihraçlar bankalara doğrudan satış yöntemiyle gerçekleştirilecek ve talepler 3 Şubat saat 14.00'e kadar Bakanlığa iletilecek

İhraçlarda asgari talep tutarı nominal olarak 10 bin avro olacak, senetler 1000 avro ve katları şeklinde ihraç edilecek.

DİBS ve kira sertifikası almaya hak kazanan bankalara, ihraç tutarları bilgisi 3 Şubat Çarşamba günü Merkez Bankası Ödeme Sistemleri İhale Sistemi vasıtasıyla bildirilecek. Bankaların ihraç karşılığında valör günü yatırması gereken tutarların, 5 Şubat Cuma günü en geç saat 13.30'a kadar Bakanlığın Merkez Bankası nezdindeki hesaplarına aktarılması gerekiyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Daha önce yazmıştım.Mayıs ayına kadar ABD'de enflasyonun tırmanmasını ve Mayıs verisiyle enflasyon rakamlarının %4 civarına kadar yükselmesini bekliyorum.Eğer bu durumda Fed aksiyon almaz faizleri arttırmaz ise altın fiyatlarında sert bir yükseliş olur.
    Dowda da 15 bin beklentiniz vardı..

Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Dowda da 15 bin beklentiniz vardı..
    Beklenti değil,2008 ekonomik krizinde dow 7500 seviyesine indiği ve geçen yıl ki ekonomik kriz de en az 2008 krizi kadar ağır olduğu ve 2008 yılındaki dow endeksinin karşılığı 2020 yılında 15000 seviyesi olduğu için,bu seviyeye inerse uzun vade için iyi bir yatırım olacağını yazmıştım."Dow endeksinin 15 bin seviyesine gelmesini bekliyorum" demedim.

Şimdi de ABD borsalarında düşüş bekliyorum,ama "şu seviyeye" kadar inmesini bekliyorum demiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Beklenti değil,2008 ekonomik krizinde dow 7500 seviyesine indiği ve geçen yıl ki ekonomik kriz de en az 2008 krizi kadar ağır olduğu ve 2008 yılındaki dow endeksinin karşılığı 2020 yılında 15000 seviyesi olduğu için,bu seviyeye inerse uzun vade için iyi bir yatırım olacağını yazmıştım."Dow endeksinin 15 bin seviyesine gelmesini bekliyorum" demedim.

Şimdi de ABD borsalarında düşüş bekliyorum,ama "şu seviyeye" kadar inmesini bekliyorum demiyorum.
    Ben yanlış hatırlıyorum kusura bakmayın..

Sayfa 648/2118 İlkİlk ... 14854859863864664764864965065869874811481648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •