Sayfa 734/2122 İlkİlk ... 23463468472473273373473573674478483412341734 ... SonSon
Arama sonucu : 16972 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Evet o manaya geliyor.Bu atamadan görünen,iktidarın seçim kazanmak için-kısa vadede ferahlama yaratacak- ama orta/uzun vadede ekonomide yıkıcı sonuçlar üretecek olan ,merkez bankasının büyük ölçüde para basacağını düşündürüyor(hazinenin bastığı onlarca milyar TL'lık tahvilin bankalar üzerinden dolaylı olarak veya yasa değiştirilerek doğrudan alınarak kamu harcamalarının büyük ölçüde arttırılması olarak.Sonuçta bu politika değikliği hiper enflasyon yaratır,1990'lı yıllarda olduğu gibi enflasyonu %100'ün üzerine çıkarabilir.Ama muhtemelen onu da "TUİK'e talimat veririz enflasyonu düşük gösterir ,hallederiz" diye düşünüyor olabilirler.
    Tabii bu durumda da halkın birikimlerinin enflasyondan erimesinden korumak için altın ve dövize koşacağını görürüz.
    o zaman sn Deniz 43,CDS İMİZ YENİDEN 600 üzerine çıkabilir 1-2 ay vadede ,hayli kötü..........

...:::vobelıt:::...

Haydar Acun
    @Haydaracunn
    Merkez Bankası başkanları da hisse senedi alıp satar gibi “trade” edilen bir enstürman haline döndü. Faiz en düşükte değiştir, faiz en yüksekte değiştir..

https://mobile.twitter.com/Haydaracu...56175366225920

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Herkes google amcaya 9 nolu cumhurbaşkanlığı kararnamesi yazsın. Istanbul sözleşmesini nasıl tek taraflı fesh ettiyse, lozan,montrö vs.. fesh edebiliyormus.

...:::vobelıt:::...

Sn Deniz saçma olsada sorayım.
    Sebep mb nin faizi artırması
    Sonuç mb başkanın görevden alınmasıysa
    Eğer mb faiz artırmasaydı şu anki sonuçtan daha mı iyi olurdu ?

İki seçeneğinde uzun vadede sonucu değiştirmeyeceğine inanıyorum. Kısa orta vade için soruyorum.

O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    deniz43 hocam aklıma geldi...biraz ütopik bişey ama olsa ne olur diye merak ettim...

hükümet çıkıp bankaların ve varlık yönetim şirketlerinin elindeki tüm sorunlu TL kredileri alıyorum dese ne olur? sonuçta bunun için lazım olsan şey TL ve o da matbaada basılıyor...senin gibi ekonomi bilgim olmadığı için sonuçlarını da bilemediğim için soruyorum...aklıma gelen mesela piyasaya bir anda yağmur gibi TL ineceği için enflasyon patlar (mı) veya daha neler olur?

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Deniz saçma olsada sorayım.
    Sebep mb nin faizi artırması
    Sonuç mb başkanın görevden alınmasıysa
    Eğer mb faiz artırmasaydı şu anki sonuçtan daha mı iyi olurdu ?

İki seçeneğinde uzun vadede sonucu değiştirmeyeceğine inanıyorum. Kısa orta vade için soruyorum.

Merkez Bankası faiz arttırmasaydı,Benchmark ABD tahvillerinin getirilerinin tırmanışıyla "sıcak para" yavaş yavaş pozisyon azaltırdı.Şimdi hepsi bir anda çıkış kapısına yönelecek.Sıcak para ile ekonomiyi döndürmeye çalışmak büyük hata ama ,bir anda çıkışlarının fırtına yaratması kaçınılmaz.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    deniz43 hocam aklıma geldi...biraz ütopik bişey ama olsa ne olur diye merak ettim...

hükümet çıkıp bankaların ve varlık yönetim şirketlerinin elindeki tüm sorunlu TL kredileri alıyorum dese ne olur? sonuçta bunun için lazım olsan şey TL ve o da matbaada basılıyor...senin gibi ekonomi bilgim olmadığı için sonuçlarını da bilemediğim için soruyorum...aklıma gelen mesela piyasaya bir anda yağmur gibi TL ineceği için enflasyon patlar (mı) veya daha neler olur?
    Hükümet sorunlu kredileri hangi fiyattan alacak.100 TL verilen krediden sadece 5 TL tahsil edilme imkanı olmasına rağmen bankalara 100 TL ödenirse,bankalara halkın cebinden para ödenmiş olur.Halkın cebinden ,çünkü bu para enflasyon yoluyla halkın cebinden çıkar.Bunun da hukuki sonuçları vardır,iktidar değişince "ağır ceza"lık suç olarak konu yargının önüne gelir.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Hükümet sorunlu kredileri hangi fiyattan alacak.100 TL verilen krediden sadece 5 TL tahsil edilme imkanı olmasına rağmen bankalara 100 TL ödenirse,bankalara halkın cebinden para ödenmiş olur.Halkın cebinden ,çünkü bu para enflasyon yoluyla halkın cebinden çıkar.Bunun da hukuki sonuçları vardır,iktidar değişince "ağır ceza"lık suç olarak konu yargının önüne gelir.
    İktidar değişirse ki bu seçimle olmaz bu saatten sonra, iktidar mensupları yurtdışına çoktan çıkmış olur Sn deniz43. Yeni iktidarın ortakları da seçmeni ve yöneticileri eski iktidar olan iki yeni parti olacağına göre (kuvvetle muhtemel) kim hesap soracak?

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 734/2122 İlkİlk ... 23463468472473273373473573674478483412341734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •