Sayfa 761/2120 İlkİlk ... 26166171175175976076176276377181186112611761 ... SonSon
Arama sonucu : 16953 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

ben yerliler satmaz diye düşünüyordum ama ciddi bir satış olmuş gerçekten
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Satanların ne kadarı alttan alacak ne kadarı tövbe edecek bugünün devamındaki soru bu.
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Satanların ne kadarı alttan alacak ne kadarı tövbe edecek bugünün devamındaki soru bu.
    Ben sattim sahsen, dusunce yeniden alicuk.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben sattim sahsen, dusunce yeniden alicuk.
    Ben de öyle, işte bu durum doların fazla düşmesini engelleyecektir. Çok da büyük rakam değil aslında toplama bakarsanız alsatçı kısmın oranı düşük. Kur tekrar 8 altına inerse 7.5 falan olmaya kalkarsa bu satanların hepsi tekrar alır, hatta daha fazla talep gelir. Yani benim kaba hesabıma göre tekrar 7.5 kuru görmek için en az 10 milyar dolar satış lazım, böyle bir para bulunur mu? Daha doğrusu gerek var mı? Olan oldu zaten iniş çıkışlar çok zarar veriyor kuru burada tutmaya çalışmak daha akıl karı olur.

Diğer yandan döviz mevduatlarını bozdurtmak için kuru düşürmeyi, kuru uzun süre sabit götürmeyi, sözlü yönlendirmeleri, alışa stopajı vb herşeyi denediler hiçbiri bu kadar işe yaramadı. Maalesef dolarları çözdürmenin en etkili yolu kuru yükseltmek görünüyor. On liraya yükselse çok daha fazla bozan olur ama o zaman da işte ekonomi dağılıyor.

Zor işler..

5. Denizhocam hazine kamu bankalarından 20 ton altın aldı borç olarak. O MB daki bahsettiğiniz rakam bu olabilir mi.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben hesaba baktım 8.35 den satmışım becerirsem haftaya sattıklarımı. 7.80 den yerine koyacağım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ben hesaba baktım 8.35 den satmışım becerirsem haftaya sattıklarımı. 7.80 den yerine koyacağım
    Başkan çok teessüf ederim size. Kendi açtığınız başlığa uğramıyor, doların 7,80 e düşeceğini yazmıyorsunuz. Vob başlığına tezgahı kurmuşsunuz. Bizde sizi dolar başlığında bekliyoruz. Ayrıca 7,80 fazla iyimser olmuş.

8. İlginç olan şurası:
    -Merkez Bankası'nda rezerv kalmadığını (adeta) gözümüze sokarcasına yayınlayan ve görmemizde hiç mahsur görmeyen, böyle davranarak adeta döviz taşımayı teşvik eden otorite ile,
    -"her türlü sayısal veriyi" manipüle ettiği (varsayılan) otoritenin aynı olması.?
    -Üstelik; yine aynı otorite tarafından Merkez Bankası Yöneticileri iki yılda üç defa değiştirilebilirken durum bu şekilde.?

Esen kalın
    Son düzenleme : seyis; 02-04-2021 saat: 01:25.

Sayfa 761/2120 İlkİlk ... 26166171175175976076176276377181186112611761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •