Sayfa 869/2121 İlkİlk ... 36976981985986786886987087187991996913691869 ... SonSon
Arama sonucu : 16968 madde; 6,945 - 6,952 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Deniz hocam, bu hafta montanlı yabancı alımları ( Garan, eregl ) olduğunu düşünüyorum. Perşembe günkü veri daha net fikir verir.

Mart ayında borsayı çökertip ülkeyi terk eden ekibe ait alımlar gibi duruyor.

Pek anlam veremedim, beklemediğim bir gelişme idi. Henüz konuşmak için erken ( bu perşembe değil de haftaya perşembe gelen veriler net fikir verir) ama böyle bir gelişmeyi öngörebilecegimiz herhangi bir veri olmadı, tahvil faizleri düşmedi yükseldi, ciddi nakit açığı verisi geldi. Bu olası girişi neye bağlarsınız, nasıl açıklarsınız sizin bir fikriniz var mı sorayım istedim.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son 2 ayın(9 hafta) merkez bankasının yabancılarla ilgili hisse senedi giriş/çıkış rakamları aşağıda:

-93.8
    33.5
    -3.2
    -2.8
    -38.1
    54.2
    -62.0
    0
    -51.8

Merkez bankası verilerine göre son 2 aydır hisse senetlerine bir yabancı girişini olduğunu söyleyemiyoruz.(Bu haftanın verilerini de gelecek hafta Perşembe göreceğiz.)Aslında çok uzun zamandır yatırım amaçlı giren bir "gerçek yabancı" (Avrupalı ve Amerikalı) yok.Tabloda yabancı girişi olarak gözükenler, gerçekte körfez arap sermayesi,ve "bıyıklı yabancı" dediğimiz borsada işlem gören bazı şirketlerin patronları ve yurt dışındaki aracı kurumlar üzerinden işlem yapan ,spekülatör de dediğimiz ,büyük yerli oyuncular.Bir de kısa vadeli fırsat gördüğü zaman, hızla girip hızla çıkan vurkaççı "hedge fonlar" var.Ama "gerçek yabancıların" çok büyük kısmı Türkiye'yi terk etmiş durumda,kalanı da muhtemelen çıkmak için fırsat kolluyor.Ama yukarıdaki rakamlardan gördüğümüz gibi, son zamanlarda "körfez arap sermayesi" ve "bıyıklı yabancı" girişi de pek gözükmüyor.Bu hafta bir giriş olmuşsa Perşembe günü merkez bankası verisine yansır.(Not:Garanti bankasının durumu farklı olabilir,belki sahibi BBVA bir miktar kendi hissesini almış olabilir)

2. Cevap için teşekkürler. Bekleyelim bakalım 10 gün sonraki veride resim net çıkar diye düşünüyorum. Garanti için söylediğiniz mantıklı çünkü tek başına çekti gitti xbank arkasından bakakaldı.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. BBVA payı %49.85 alım yaparsa defter değerine yakın bir değerleme ile çağrı yapması gerekiyor 50 yi geçerse şayet ve bu mümkün değil tıpkı Akbank ve Ykb gibi azınlık hissedarlar hakim ortak Değiller çoğunluk diğer ortaklarca bölüşülmüş durumdadır

Bu hafta bankacılığa giriş var gibi gözüktü.
    Garantide de ordino vesaire lafları geçiyordu.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5. Geçen hafta bankaları takip ederken dikkatimi şu çekti. Bir gün garanti çıktı ertesi gün ak çıktı. Aynı zamanda biri çıkarken diğeri düşüyordu.
    Bu normalmi?
    Bana istikrarsız ve dengesiz hareketler gibi geliyor.
    Saygılar

Ben yabancıların trade amaclı gelmiş olabilecegini düşünüyorum.
    Sonucta fk lar cok düsuk kaldi bilancolar iyi geliyor vs ... durum ne kadar kötü olursa olsun swapla ne kadar dayak atarsak atalim para kazanacaklarini anladıklarında kan kokusu alan kopek baliklari gibi geliyorlar son gunlerde bizim borsa raporlarda pazarlaniyor... bazen siyasi bir takim adimlar atiyoruz ve zaman kazaniyoruz ... tabi bazen de hic beklemedikleri suprizlerimiz oluyor bir gece ansizin cok zarar edebiliyorlar ... bakalim bu sefer surec nasil devam edecek ..
    ben temettucu oldugum icin ve portföyün bir kismi dolara endeksli hisse senedi fonlari ile altinda oldugu icin sadece cekirdegimle seyrediyorum... ytd
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

GÜNDEM:Haftanın 2 önemli gündem maddesi var.

-Küresel piyasalar için ABD'den Çarşamba günü gelecek enflasyon verisi

-Bizim piyasamız için Perşembe günü yapılacak merkez bankası toplantısı

8. Deniz Hocam Merhabalar, Hocam altın fiyatları neden düşüşe geçti? neler etkili oldu bu düşüşte ayrıca yıl sonu için yeni gram tl ve dolar tl tahminiz var mı?

Sayfa 869/2121 İlkİlk ... 36976981985986786886987087187991996913691869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •