Sayfa 173/181 İlkİlk ... 73123163171172173174175 ... SonSon
Arama sonucu : 1441 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1. Merhaba, finansallarına, iştiraklerine, işlem hacmine ve halka açıklık oranına baktığımda (borçları ve sahiplerini saymazsak) harika bir şirket. Gördüğüm 2 olumsuzlugu da parantez içerisinde belirttim borç acikcasi çok sorun değil çevriliyor. Bu şirketin yıldız pazarda olmamasının özel bir nedeni var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by noixxx Yazıyı Oku
    Merhaba, finansallarına, iştiraklerine, işlem hacmine ve halka açıklık oranına baktığımda (borçları ve sahiplerini saymazsak) harika bir şirket. Gördüğüm 2 olumsuzlugu da parantez içerisinde belirttim borç acikcasi çok sorun değil çevriliyor. Bu şirketin yıldız pazarda olmamasının özel bir nedeni var mı?
    Var...Manipülasyona açık olması.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) İzmir Demir Çelik (#IZMDC) hisselerinde 11 Ağustos 2022 ile 16 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen işlemlere ilişkin yürütülen incelemeyi tamamladı.SPK bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, söz konusu tarihler arasında IZMDC pay piyasasındakı işlemleri nedeniyle Halil As hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.Kurul ayrıca Halil As hakkında, borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda 2 yıl işlem yapma yasağı getirdi.SPK tarafından, 16 Ağustos 2022 tarihinde 6 ay işlem yasağı getirilen Halil As'a, işlem yasaklı kaldığı süre 2 yıllık süreden düşülerek uygulanacak.

3.  Alıntı Originally Posted by CEMIX Yazıyı Oku
    Hangi piyasa değerinden arz olur

Tahminleri alalım
    Tahminim en az 10 milyar tl den ve %30 oranında bir arz ve 3-4 milyar TL nakit girişi olabilir. Ytd

4. KAP: IZMDC [ ] İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1090185
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2022-12-27
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 11.08.2021, 12.10.2021
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Sektördeki yerimizi güçlendirerek büyümek amacıyla çelikhane üretim kapasitemizi iki katı olacak şekilde 1.400.000 ton/yıl'dan 2.800.000 ton/yıl'a çıkarılmasına yönelik Çelihane yatırımına başlandığı daha önce Özel Durum Açıklamaları ile kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Kararlılıkla devam eden çelikhane yatırım sürecine ilişkin gelinen aşamada çelik konstrüksüyon bina temel ve beton işleri büyük oranda tamamlanmış olup makine ekipman montajları başlamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İşbu açıklamamızın İngilizce çeviri metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Ömrümüzü yedin be İzmdc

6. İzmir Demir Çelik bağlı ortaklığı İzdemir Enerji Çatı üzeri Güneş Enerji Santrali yatırımı yapılmasına karar verdi

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan şirket açıklaması aşağıda bulunuyor:

Ülkemizde ve uluslararası alanda yenilenebilir enerji üretimi, sürdürülebilir, çevreci, etkin ve ekonomik olması nedeniyle tercih edilir bir konuma gelmiştir. Bu gelişmeler ışığında Şirketimizin %85,44 oranla bağlı ortaklığı İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından İzmir ili Aliağa ilçesinde 2,06 MWe kurulu güce sahip ekonomik katma değer yaratmayı amaçlayan, teknik ve çevre standartlarına uygun olarak elektrik üretmek amacıyla yaklaşık 2.000.000 USD değerinde Çatı üzeri Güneş Enerji Santrali yatırımı yapılmasına ve yatırımın en kısa sürede tamamlanmasına karar verilmiştir.

Ayrıca Manisa ilinde yenilenebilir enerji üretimi alanında 147 MWe üretim hacmine sahip arazi üzerine, 24,1 MWe kurulu gücünde yaklaşık 30.000.000 USD değerinde fotovoltaik paneller yardımıyla güneş enerjisinden elektrik üretimi yapmak üzere yatırım yapılması planlanmaktadır.

Konu ile ilgili gelişmeler ayrıca kamuoyuyla paylaşılacaktır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1098415
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Bu korkunç felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce mevlamız gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar versin enkaz Altında sağ kalan vatandaşlarımıza bir an ulaşmağı sağ Salim kurtarılmayı yüce mevlamızdan duacıyız ALLAH Yar ve v yardımcımız olsun

8. Kapasite artışı iyi,güzel yatırımlar yapıyor,izenerjinin halka arzı bu yıl içinde olur sanırım.Buranın halka arzında geç kaldılar aslında..Buradan gelecek mebleğ,direk borcu ödemede kullanılır,zira faiz gideri 9 aylıkta 2.2 milyar.Borçlar azalınca çok ciddi bir kar getirebilecek şirket.bu borca rağmen,zarardan kara geçti.12 aylık bilançoyu iyi bekliyorum..700 civarı gelirse süper olur.Gelecek vadeden çok güzel bir şirket..Patron hisse ile oynamayı bırakırsa,piyasa götürecek bu hisseyi yukarıya..Yukarı dediğim rakam,şirketin ederi.2 milyar dolar civarı FD olması lazım,en azından..Şu anda FD 14 milyar tl..Buradan bakarsak gidecek daha yolu var..Gideceğini tahmin ediyorum,yeter ki spek ve patron yol versin,günlük aylık kazançlardan vazgeçsinler..Günün birinde ederini bulacaktır,yani 1.5$..Belki patrona göre bu fiyat bile azdır,orasını bilemeyi,en iyisi kendisi bilir..

Sayfa 173/181 İlkİlk ... 73123163171172173174175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •