Sayfa 760/786 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770 ... SonSon
Arama sonucu : 6288 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

Şimdi sorar herkes ne kadar ödeycem nekadar hisse alacam hesaplama budur
    Eller cebe

2.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Bu sefer izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Adnan da biliyor bence! Derdi ucuza hisse toplamak diye düşünüyorum.
    Benzer düşünmekle birlikte izin için raporu görmek gerek; daha önce açıklanan yatırım mevzuları var..
    Her durumda(blöf veya gerçek), fiyata basma olasılıkları yüksek duruyor.. Haftalık grafikte ters flamayı da hazırladılar güzelce(illa çalıştıracaklar demiyorum tabi, teknik bahane hazır).. 5,35 100 birim satıp, 4 ortalamayla 150 birim yerine koymuştum.. Ben bunu portföyün %20-25 ile yaptım, yani onlar olursa zaten bedavaya getirecek muhtemelen bu işi
    İsim değişikliği bu kadar yakınken ve Zermeram ı çatır çatır ortamlarda döndürmeye başlamışken pek normal bir hareket gibi olmadı.. Tiynetlerinin bu olduğunu zaten bilerek buradayım tabi.. 2021 Ocakta bulaştım, sabırla inat arasındaki ince çizgi kaybolmuş olsa da önümüzdeki 1.5-2 yıl içinde vedalaşırım diye düşünüyordum ve hala aynı noktadayım Tabi istediğim usd bazlı fiyatlar oluşursa..
    Agacım ortağın olmaya ilaveten, verirsen 10 cent civarlarında müşterin de olurum yine.. Vermezsen de canın sağ olsun, olanlarla idare ederiz )
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Niye toplasınki ! bu açıklıkla bedelliden çok güzel para toplanır
     Alıntı Originally Posted by damdakikuş Yazıyı Oku
    Yüzde 93,70 açıklığı bulunan hisse kolay toplanırmı dağınık ve
    SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn. Sonli
    Bedelli sebebi; enerji yatırımları olabilir. Bu yatırımları İmasm hisselerinden elde ettikleri gelirle yapacaklarını düşünüyordum. Elde edilecek fonun nerede kullanılacağını gösteren raporu görmek lazım.
    Fakat bu halka açıklık oranıyla SPK nın bu adamlara izin vermesi de yatırımcıya büyük kazık olur. Patronun hisse alışı bunun kılıfımı?

5.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Sn. Sonli
    Bedelli sebebi; enerji yatırımları olabilir. Bu yatırımları İmasm hisselerinden elde ettikleri gelirle yapacaklarını düşünüyordum. Elde edilecek fonun nerede kullanılacağını gösteren raporu görmek lazım.
    Fakat bu halka açıklık oranıyla SPK nın bu adamlara izin vermesi de yatırımcıya büyük kazık olur. Patronun hisse alışı bunun kılıfımı?
    75m dolarlık başlangıç yatırımından bahsediyordu, sattıkları hisse?? Yani, o sebeple raporu görmek gerek..
    Açıkçası ben patronun bu fiyatlardan hisse alışı ile kendini tabelaya AÇIKÇA yazdırmasından kıllanmıştım, ve fiyat hareketi önceki bedelliyi çağrıştırıyordu.. Halka açıklığın %90 küsür göründüğüne bakma, ne kadar olduğunu bilemem ama epeyi zaten yine kendilerindedir. Patron gerçekten hisse alsa öyle hareket olmaz ki, onlar sadece devirdi; bunu herkes anlamıştır zaten.. Yoksa ağalar kademelerden çekildiğinde kademelerde 10-20bin lotların bile bazen olmadığı yerde milyon milyon alacak birisi, mümkün mü? Ama yine de isim değişikliği ve zermeram kapıya dayanmışken yapmazlar diye düşündüm, çünkü hisseyi yukarı sürecek hikayeler hazır.. Blöf veya gerçek olmasından öte; bu durumda bedelli açıklıyorsa, milleti son bi mikme derdinde diye düşünüyorum..
    Ben satmam, "lanet olsun bunlara" deyip -risk almamak için- satana saygı duyarım.. %30-40 falan basarlarsa da ilave etmeye başlayabilirim. Herkesin kendi kararı ve risk algısı..
    Hayırlısı artık, devamını yaşayıp göreceğiz..

6. Spk bu sefer izin vermez!

Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Bu sefer izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Adnan da biliyor bence! Derdi ucuza hisse toplamak diye düşünüyorum.
    Evet, size katılıyorum. Bir önceki bedelliden gelen fonu, söz verdikleri yere kullanmadılarki. Hala kasada duruyor bir kısmı. Paraya ihtiyaçları yok. Ancak, güneş enerjisi santrali yatırımını gerekçe gösterirler. Bu seferde spk bu halka açıklık oranıyla bu sefer razı olmaz. Şirketin başında tescilli bir manüpülatör varken. Daha önceki bedellide bu adnan yoktu.

Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Sn. Sonli öncelik 15 milyon $ yatırım olacaktır. Selvanın Siirtte kurulacak GES için ÇED başvurusu yapıldı. 75 milyon $ yatırım şu aşamada büyük lokma gibi. Sermaye artırımından elde edilecek gelir yeterli olur mu?
    Diğer tesbitlerinize söylenecek söz yok.

8. Tabi diğer bir olasılık, patronun istemediği bir grup yüklü şekilde mal aldıysa onları düzeltme peşinde de olabilir.. Ama bu hisselerde bedelli, manp vs alışkanlık olduğundan bu olasılık ne kadar yüksek bilemiyorum.. O durumda onları düzeltmeden, bizim işimiz yine sıkıntı..

Sayfa 760/786 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •