Sayfa 863/881 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873 ... SonSon
Arama sonucu : 7041 madde; 6,897 - 6,904 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1. Fitch raporunda yer alan Ebitda oranlarını - 2020 için tahmini %3,4- 2019 gerçekleşme % 3,6 çözebildiniz mi?
    Önümüzdeki yıllarda da bu oranlar istikrarlı gider demişler. Serbest nakit akımı için de tahminleri gene %4,2 ile sınırlı. Bu veriler gelecekteki dağıtılabilir karı hesaplamaya götüreceği için önemli diye bakıyorum.
    Evet herkes borç/ebitda 1'in altına düştüğünde temettü dağıtılabilir diye bakıyor ama temettü tahmini konusunda bir uzlaşma görmüyorum. Fitch'in verilerini esas aldığımda ciroya göre ( 30 mia-2020 ciro hesabından) 1 mia'ın biraz üstünde dağıtılabilir kar tahmini yapabiliyorum ( borçlar tamamlandıktan sonra- belki 2021 sonrası). Migros'un iş modelinin temettüler kadar önemli ve değerli bulmakla birlikte 2 yıl sonra gerçekleşebilecek hisse başı 6-7 lira civarında temettü bizi nereye kadar taşıyabilir düşüncesindeyim.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Pandemi dönemi 3.200 kişi işe aldık. Bu masraf var. Döviz yükseldi, kâr’ı etkiledi. Ayrıca hijyen için 30.000 çalışanın masrafı... vs geldi. Bir de eve teslim siparişlerin kâr durumu da ne kadar iyi bilmiyorum. (Yakıt mesela)
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Fitch raporunda yer alan Ebitda oranlarını - 2020 için tahmini %3,4- 2019 gerçekleşme % 3,6 çözebildiniz mi?
    Önümüzdeki yıllarda da bu oranlar istikrarlı gider demişler. Serbest nakit akımı için de tahminleri gene %4,2 ile sınırlı. Bu veriler gelecekteki dağıtılabilir karı hesaplamaya götüreceği için önemli diye bakıyorum.
    Evet herkes borç/ebitda 1'in altına düştüğünde temettü dağıtılabilir diye bakıyor ama temettü tahmini konusunda bir uzlaşma görmüyorum. Fitch'in verilerini esas aldığımda ciroya göre ( 30 mia-2020 ciro hesabından) 1 mia'ın biraz üstünde dağıtılabilir kar tahmini yapabiliyorum ( borçlar tamamlandıktan sonra- belki 2021 sonrası). Migros'un iş modelinin temettüler kadar önemli ve değerli bulmakla birlikte 2 yıl sonra gerçekleşebilecek hisse başı 6-7 lira civarında temettü bizi nereye kadar taşıyabilir düşüncesindeyim.
    Ebitda düşüşü ile daha önce yazdığım yukarıdaki mesajı ilişkilendiriyorum. Ayrıca borç azaltmak için sattığı gayrimenkullerde kira durumu da negatif yöne dönmüş oluyor.

Temettü konusu tamamiyle muamma. Yönetim bu konuda net bir duruş göstermedi bize. Mjet açılış merkezli yatırımlar çok hızlanabilir yada hazır bir market zinciri satın alınabilir. Yazdığınız gibi 2021 sonuna doğru durum biraz daha netleşir sanırım.

3. Genel olarak bist30 hisselerine göz attım tatilde. Virüsün 2.dalgasi mi fiyatlanmaya başlanmış gibi bir görüş oluştu ben de. Olumsuz etkilenen bankacılık, havacilik, petrol bazlı sektör hisselerinde satışlar yeniden başlamış. Ytd.

4. Helal olsun Migros,bizi gururlandırdın, doğru hissedeyiz arkadaşlar,Allah yolumuzu açık etsin.

5. Hadi Migros Bim-5 yapmışken sende +5 yaparsan kaymaklı ekmek kadayıfı olur.Böyle gidersek Bimi yakalarız.

6. Londra’daki TL krizi nedeniyle yabancılar TL bulmak için hisse satıyormuş. Bugün sert düşen hisseler, sanırım yabancıların satmaya kıydığı hisseler (bim gibi). Migrosa fazla kıyamadılar

7.  Alıntı Originally Posted by gezgin3406 Yazıyı Oku
    Hadi Migros Bim-5 yapmışken sende +5 yaparsan kaymaklı ekmek kadayıfı olur.Böyle gidersek Bimi yakalarız.
    Mgros yatırımcısı olarak Bim in düşmesini de istemiyorum. Bim ne kadar yüksekten işlem görürse bizim potansiyel yolumuz da o kadar uzun olur diye düşünüyorum..
    Yatırım tavsiyesi değildir..

8. Migros bile devre kestiyse vah vahh

Sayfa 863/881 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •