Sayfa 102/1006 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bu fonlar bayağı iyi getiriyor. Ben uzun süredir mevduat oranı yazmıyorum. Fonların bazıları mevduattan daha iyi getiriyor. Mevduata ara verdim 2 aydır.

TL Mevduat yerine Oyak fonu OKT düşünülebilir. Sahibi OYAK olduğu için %100 güvenilir.

https://www.borsadirekt.com/fon-karti/OKT
    OKT - Oyak Portföy Birinci Borçlanma Araçları Fonu

DÖVİZ mevduat yerine Kare fonu KUB düşünülebilir. Sahibi Koç ailesinden İpek Kıraç olduğu için %100 güvenilir.

https://www.borsadirekt.com/fon-karti/KUB
    KUB - Kare Portföy İkinci Borçlanma Araçları (Döviz) Fonu
    Ben de yıllardır mevduat yerine fonda tutarım paramın büyük kısmını.
    Eski adıyla likit, yeni adıyla para piyasası fonu.
    Anında alınıp satılabildiği için çok kullanışlı, fiyat da mevduat gibi çok istikrarlıdır, getirisi neredeyse sabittir.
    Yüzde on stopaj var.
    Ziraat, YKB, İş bank, Garanti nin fonlarını taşıdım/taşıyorum. Bu ara işbank fonu iyi.
    Getirisi ortalama mevduat kadar oluyor, burada paylaşılan oranlar (yüksek meblağlar için küçük bankaların verdikleri) daha iyi görünüyor ama küçük tutarlar ve büyük bankalardaki mevduat oranını alırsak fon ve mevduat aynı getiri sağlıyor. Artı eksi yüzde bir diyelim. Avantajı fonun lazım olursa hemen bozulabilmesi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Anında alınıp satılabildiği için çok kullanışlı, fiyat da mevduat gibi çok istikrarlıdır, getirisi neredeyse sabittir.
    Yüzde on stopaj var.
    Ziraat, YKB, İş bank, Garanti nin fonlarını taşıdım/taşıyorum. Bu ara işbank fonu iyi.
    Getirisi ortalama mevduat kadar oluyor, burada paylaşılan oranlar (yüksek meblağlar için küçük bankaların verdikleri) daha iyi görünüyor ama küçük tutarlar ve büyük bankalardaki mevduat oranını alırsak fon ve mevduat aynı getiri sağlıyor. Artı eksi yüzde bir diyelim. Avantajı fonun lazım olursa hemen bozulabilmesi.
    yıllık yönetim ücretleri nasıl? getiri üzerinden mi alıyorlar yoksa tüm meblağ üzerinden mi?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Pazartesi rodeo da dolar vadeli hesabım doluyor.
    Ing ye oran sormaya gittim Beylikdüzü sube. Yeni giris hem günlük hem de 32 günlük %4 dediler.
    En son 1,5 sene önce turuncu hesabım vardı orada.Kullananlar bilir döviz bozdurma da çok kullanışlı, 20 sn fiyat sabitlenebiliyor, spreadler çok makul idi. Ancak 10 yıl geçmeden hoşgeldin faizinden yararlanılamıyormuş. Bu yüzden 200k dolara verdikleri faiz %2 imiş. Gülümseyerek ayrıldım oradan.

4. Arkadaşlar işi bilen birinden soruma bi cevap rica ediyorum.Şuraya geç buna geç istemiyorum.(Banka tercihi anlamında)
    Nisan 24ünde vade günüm.Şuan Halkbank TL mevduatta 35 güne 14.60 alıyorum.Bu işleri çok aklım almıyor.Meblağ söylemek istemiyorum.Malum 25inde toplantı var.Faizlerle ilgili.Döviz mevduatına geçmeli miyim sizce.Sağlıklı bir karar vermiş olurmuyum? Dolar düşer mi yoksa artarmı 25inden sonra.

5.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yüzde on stopaj var.
    bende likit fondan mevduata geçmiştim.
    ancak faiz kadar kazandırdı.
    tamam stopaj düşük ama bir yönetim gideri alıyorlar. stopaj avantajın buharlaşıyor.
    geriye dogru bakarak şunu alsaydım şöyle kar etmiştim boş işler.
    2013 dolar alsaydıma benzer.
    araba devrildikten sonra yol göstermeye benziyor senin tavsiyen

6. Demirören kaynağı Ziraat Bankasından sağlayacak

Türkiye, günlerdir Doğan Medya'nın satışın konuşuyor. Dün resmen gerçekleşen satışta Demirören'in para kaynağını nereden bulduğu da merak ediliyordu. Dev satışta Demirören'in kaynağı Ziraat Bankası'ndan aldığı krediyle sağlayacağı belirlendi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...yacak-2335155/

Evet bayanlar ,beyler maalesef ülkemizde işin çığrından çıktığını gösteren bariz bir örnek.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yüzde on stopaj var.
    Ben mevduat harici işlemlerimde garanti bankası ile çalıştığım için 5-10kTL likit fon kullanıyorum. Ama memnun değilim. Mevduatıma %15 civarı faiz alırken B tipi likit fon'un getirisi hep nette %10 un altında kalıyor. Çok büyük bir meblağ yatırmadığım için katlanıyorum ama performansından memnun değilim. 10kTL'de dahi yıllık kayıp 400-500TL'leri buluyor. Bu tip fonlarda yatırdığınız para üzerinden alınan fon yönetim giderini küçümsememek gerekli. A tipinde yerine göre değiyor ama B tipi likit fonlarda bu kesinti sırıtıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. ING e-turuncu hoşgeldin süresi bitene bile gecelik 13 verirken full likit fonlar anlamsız kalıyor bence.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 102/1006 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •