Sayfa 103/1006 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    ING e-turuncu hoşgeldin süresi bitene bile gecelik 13 verirken full likit fonlar anlamsız kalıyor bence.
    Bu arada ing e-turuncu için avantajlı oran süresi biten müşterilerine 250kTL üstü %13 olan faizi %13.5 yapmış. Ancak yine de 0-10kTL arası mevduat dönüşleri arası nakit yönetimi için %6.5 ile likit fonların epey altında.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    ING e-turuncu hoşgeldin süresi bitene bile gecelik 13 verirken full likit fonlar anlamsız kalıyor bence.
    üstat merhaba, bankalar hala fonlarda toplam meblağ üzerinden yönetim ücreti almaya devam ediyorlar mı?yoksa getiri üzerinden mi almaya başladılar? ben şu anda vakıfın günlük %14 den faizine yatırdım parayı......altında ve dövizdeki fırsatları ara sıra değerlendiriyorum.fonlara da girme amacındayım ama bu fon yönetim giderlerindeki son durumu bilemiyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Toplam birikim üzerinden alınıyor değişme ihtimali / planı / beklentisi de yok. Getiri üzerinden komisyonu hedge fonlar alır, yatırım fonları o kadar risk ve getiri hedefi taşımaz.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Toplam birikim üzerinden alınıyor değişme ihtimali / planı / beklentisi de yok. Getiri üzerinden komisyonu hedge fonlar alır, yatırım fonları o kadar risk ve getiri hedefi taşımaz.
    teşekkür ederim üstat...altın fonundan bu sene iyi kazandım..bir ara deneyeyim dedim..ama bu yönetim ücreti hesaplarımda bayağı bir yer tutuyor...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Aktif gecelik 16.04 verirken likit fon nedir? Buradakiler bana kızacak ama en yüksek tl faizini alıyorum.

6. Yanlış anlama olmasın. Bunlar likit fon değil. Likit fon dediklerinizin getirisi çok kötü! Likit fonlar Para Piyasası ve Kısa Vadeli fonlardır. Para piyasası fonları son 1 senedir Kısa Vadeli fonlardan çok daha iyi getirmesine rağmen her ikisi de mevduattan az getiriyor genelde. Bunlarda T+0 alım satım valörü vardır. Yani aynı gün para hesabınıza geçer. Acil para lazım olursa bunlar anlamlıdır. Portföyünüzün enfazla %3 veya %5 lik bölümünü belki bundan alabilirsiniz acil durumlarda ani bozmak için. Her bankanın kendi para piyasası fonunu almak en güzelidir. Hesaba hemen geçer alım satımda. Başka bankanınki olursa öğleden sonra hesabınıza geçer ve başka bankanın para piyasası fonunu akşam veya hafta sonu satamazsınız acil durumda.

OKT ise Borçlanma Fonudur. Mevduat karşılığı getirisi %16+ civarı bu aralar. T+1 valör alım satımda.

Talimatı 13:00 ten önce verirsen alırken 1 günlük para piyasası fonu alınıyor. Ertesi gün o fon bozulup bu fon hesabına geçiyor. Paran boşta kalmıyor. Satarken de talimatı 13:00 ten önce verirsen bir sonraki gün 14:30 para hesabına geçmiş oluyor.

KUB ise EuroBond Fonudur. Getirisi değişken. Bu fon genelde Döviz mevduatından daha fazla getiriyor. T+1 valör var alımda. T+3 valör var satımda. Ayrıca parça parça bozabiliyorsunuz. Paranızı bu fonda TL olarak yatırıp TL olarak satıyorsunuz fakat işlemler EuroBond un getirisine ve dövizin değerine göre fonun o günkü değeri hesaplanarak TL ye çevriliyor gün itibarı ile.

Bu fonlar bayağı iyi getiriyor. Ben uzun süredir mevduat oranı yazmıyorum. Fonların bazıları mevduattan daha iyi getiriyor. Mevduata ara verdim 2 aydır.

TL Mevduat yerine Oyak fonu OKT düşünülebilir. Sahibi OYAK olduğu için %100 güvenilir.

https://www.borsadirekt.com/fon-karti/OKT
    OKT - Oyak Portföy Birinci Borçlanma Araçları Fonu

DÖVİZ mevduat yerine Kare fonu KUB düşünülebilir. Sahibi Koç ailesinden İpek Kıraç olduğu için %100 güvenilir.

https://www.borsadirekt.com/fon-karti/KUB
    KUB - Kare Portföy İkinci Borçlanma Araçları (Döviz) Fonu

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ben de yıllardır mevduat yerine fonda tutarım paramın büyük kısmını.
    Eski adıyla likit, yeni adıyla para piyasası fonu.
    Anında alınıp satılabildiği için çok kullanışlı, fiyat da mevduat gibi çok istikrarlıdır, getirisi neredeyse sabittir.
    Yüzde on stopaj var.
    Ziraat, YKB, İş bank, Garanti nin fonlarını taşıdım/taşıyorum. Bu ara işbank fonu iyi.
    Getirisi ortalama mevduat kadar oluyor, burada paylaşılan oranlar (yüksek meblağlar için küçük bankaların verdikleri) daha iyi görünüyor ama küçük tutarlar ve büyük bankalardaki mevduat oranını alırsak fon ve mevduat aynı getiri sağlıyor. Artı eksi yüzde bir diyelim. Avantajı fonun lazım olursa hemen bozulabilmesi.

7. Bu ülkede vatandaş olmak , ahırdaki inek olmak gibidir dersem ağır olur, kümesteki tavuk gibi diyelim. Yabancıya konutta KDV yok, yabancıya hissede stopaj yok, yabancıya sağlık hizmeti vergiden muaf....... şimdi de yeni duyduk ki ; yerliye %14 den yukarı faiz yasak. Yabancıya örtülü 18 ler miş. Fatmagülün, pardon bizim suçumuz nedir ?

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu ülkede vatandaş olmak , ahırdaki inek olmak gibidir dersem ağır olur, kümesteki tavuk gibi diyelim. Yabancıya konutta KDV yok, yabancıya hissede stopaj yok, yabancıya sağlık hizmeti vergiden muaf....... şimdi de yeni duyduk ki ; yerliye %14 den yukarı faiz yasak. Yabancıya örtülü 18 ler miş. Fatmagülün, pardon bizim suçumuz nedir ?
    ben sana suçunu söyleyim, "TL ye fazla güvenmek"

Sayfa 103/1006 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •