Sayfa 287/486 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon
Arama sonucu : 3886 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: MARTI - Martı Otel

[QUOTE=mterdemli;1376839]
     Alıntı Originally Posted by EGE2000 Yazıyı Oku

Vallahi analamdım abi. Tamam 3 kuruşa rüçhan aldık. Rüçhanla normal hisse birleşecek zaten değil mi? Yani rüçhan alıp daha sonra 1 tl ye tekrar hisse almak mantıklı mı? 89 dan normal hisse almak mı? Veya hiç almamak mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mantıklımı ? onu bilemem, eğer hissenin 1 TL üzerine gideceğini düşünüyorsanız mantıklı, tersi ise mantıksız, ilk yazdığım yazıyı birdaha okuyun (son paragraf) karar sizin, benim şunu yap bunu yap demem doğru değil.

2. Yani rüçhan almak mantık lı mı? Hisse zaten 89 kuruş. Bana onu almak daha mantıklı geldi. Dikkat etmesiğim birşey var mı acaba? Hisse 1 üzerine atarsa ve bedelli yaparsa ben katılmadığım için kaybım olur mu?

Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

3.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Yani rüçhan almak mantık lı mı? Hisse zaten 89 kuruş. Bana onu almak daha mantıklı geldi. Dikkat etmesiğim birşey var mı acaba? Hisse 1 üzerine atarsa ve bedelli yaparsa ben katılmadığım için kaybım olur mu?

Bedelli fiyat riskine girmek istemiyorum ancak sermaye içindeki pay oranım da düşmesin diyorsanız, şu an 0.89’dan alım yapmak mantıklı.

4. 1802 lotum vardi. Baktim ruchanlar gelmiş. Benim maliyetim 0,93 idi. Banka mi aradım ruchanlar için 680 tl ödeyerek 680 lot alabilirsiniz dedi. Hesap kitap yaptim K atilirsam maliyetim 1,06 oluyor. Hic mantikli gelmedi. Zaten 0,89 dan alabiliyorum. Ruchanlarimi bankayı arayarak 0,03 den sattim 54 tl cebime attim. 680 liraya 680 lot alacağıma 680 tl ye 764 lot alabilirim. Üzerine 54 tl de kar ederim.

5. Fakat benim de anlamadığım şu. Bu hissenin fiyatı ne zaman değişecek. 25 aralıktan sonra mi,son fiyat mi baz alınacak. Diyelim son fiyat 0,90 oldu yüzde 37 mi geri gelecek. Bilen biri cevaplarsa memnun olurum.

6.  Alıntı Originally Posted by kernelpanic Yazıyı Oku
    Fakat benim de anlamadığım şu. Bu hissenin fiyatı ne zaman değişecek. 25 aralıktan sonra mi,son fiyat mi baz alınacak. Diyelim son fiyat 0,90 oldu yüzde 37 mi geri gelecek. Bilen biri cevaplarsa memnun olurum.
    Neden %37 geri gelsin.aciklama yaparmisiniz.sermaye azaltimi degilki bu bedelli sermaye artirimi.arkadaslar gecmis sayfalarda bunun izahatini yaptilar.geriye dogru okursaniz sorunuz cevabina ulasabilirsiniz.zamaninda hicbirsey bilmiyordum.internetten arastirmak sureriyle bedelli nedir bedelsiz nedir tahsisli nedir bunlari okuyarak ve yasayarak ogrendim.sizlerden ricam arastirmaci olun.arastirin 2 gundur garanti ruchan pazarinda mal topluyor.hisse 89 kr ama adam 1 tlden almayi planliyor.bu adam neden normal tahtadan degilde ruchan kullanarak almak ister.bunu illa yasayarak tecrube etmeyin.empati yapin.y.t.d

7.  Alıntı Originally Posted by arzum Yazıyı Oku
    Neden %37 geri gelsin.aciklama yaparmisiniz.sermaye azaltimi degilki bu bedelli sermaye artirimi.arkadaslar gecmis sayfalarda bunun izahatini yaptilar.geriye dogru okursaniz sorunuz cevabina ulasabilirsiniz.zamaninda hicbirsey bilmiyordum.internetten arastirmak sureriyle bedelli nedir bedelsiz nedir tahsisli nedir bunlari okuyarak ve yasayarak ogrendim.sizlerden ricam arastirmaci olun.arastirin 2 gundur garanti ruchan pazarinda mal topluyor.hisse 89 kr ama adam 1 tlden almayi planliyor.bu adam neden normal tahtadan degilde ruchan kullanarak almak ister.bunu illa yasayarak tecrube etmeyin.empati yapin.y.t.d
    Dostum empati yaptim cok mantiksiz geldi 89 kr hisseyi 1 tlden almak yasamadan aciklarsan seviniriz

8. [QUOTE=arzum;1379294]Neden %37 geri gelsin.aciklama yaparmisiniz.sermaye azaltimi degilki bu bedelli sermaye artirimi.arkadaslar gecmis sayfalarda bunun izahatini yaptilar.geriye dogru okursaniz sorunuz cevabina ulasabilirsiniz.zamaninda hicbirsey bilmiyordum.internetten arastirmak sureriyle bedelli nedir bedelsiz nedir tahsisli nedir bunlari okuyarak ve yasayarak ogrendim.sizlerden ricam arastirmaci olun.arastirin 2 gundur garanti ruchan pazarinda mal topluyor.hisse 89 kr ama adam 1 tlden almayi planliyor.bu adam neden normal tahtadan degilde ruchan kullanarak almak ister.bunu illa yasayarak tecrube etmeyin.empati yapin.y.t.d[/QUO

Korkum;

0.03 kuruştan rüçhan haklarını satın alıp 1 tl den bedelli kullanırsa maliyet 1,03, 90 kr maliyet varken mantıklı değil. rüçhan haklarını alıp, 1 tl nin üzerine çıkacak imajı yaratıp, Acaba 30-40 kuruştan topladığı hisseleri 90 krş tan çakıyor olabilir mi?

Sayfa 287/486 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •