Sayfa 493/555 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543 ... SonSon
Arama sonucu : 4434 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Benim çok merak ettiğim bir konu var;

BAGFS zaten yıllardır Kimyevi ithalat ve ihracatını kendi başına sorunsuzca yapabiliyordu- en azından öyle olmuş olması gerektiğini düşünüyorum.

Bayram değil, seyran değil..T GÜBRE DIŞ TİCARET A.Ş. diye bir iştirak kuruldu; Kimyevi ithalat ve ihracatı faaliyetinde bulunan ve % 100.. BAGFS'ın.. Bunun amacı sizce ne olabilir?

Benim tahminim Bagfas'ın bilançosunda gözükmesi istenmeyen masrafları (çok yüksek maaş ödenecek personel - yönetim kurulu bonusu vb- saklayabilecekleri paravan bir şirket mi? Dikkat çekmemesi için 100% BAGFS iştiraki yapılmış olabilir. Bu şirketin de bilançosunu almak mümkün müdür? En azından SPK bunun gibi sonradan kurulan iştiraklerin de bilançosunu KAP'a koydurtmalı.

Örnek senaryo: Bu şirketin YK üyelerine(aynı zamanda patron) bu şirketten 10 milyon TL bonus dağıtsalar BAGFAS'a etkisi 1 milyon TL, patrona 50% hisse onda olsa 5 milyon TL.. ama patron neticede (+10 -5) 5 milyon karda... KY 5 milyon zararda..

Devletten alınan -bilançoda gözüken- vergi teşvik'i sadece BAGFS'ı mı yoksa iştiraklerini de kapsıyor mu?

Bunu üzülerek soruyorum çünkü şirket bence yeteri kadar şeffaf değil, aklıma maalesef şüpheci sorular getiriyor. Bu soruların akla gelmesi BAGFS yönetiminin ayıbı.. Mesela hiçbir KOÇ grubu hissesinde aklıma böyle bir soru gelmez..

2. Hayırlı olsun. 2020 konsolide zarar -41.208.260 TL. Vergi dairesine bildirdiği zararın hemen hemen yarısı.
    Genel kurul tarihi : 25.03.2021
    Temettü : 0 TL

3. Zarar zarar zarar. Çiftçi ağlıyor gübre %200 zamlandı diye hani nerede. Bundan bi b.k olmaz

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Gubre uretiminde Kapasite kullanım oranı %56'ya düşmüş...

Yeni fabrika nin bile üretimi önceki yıla göre gerilemiş...

Sattığı elektrik ise 2 kattan fazla artmış...

Anladığım kadarıyla çok ciddi üretim problemleri var...

50 yıllık fabrika...

Her yeri dökülüyor muhtemelen...

Gübrenin altın yılında yazik oldu...

DAP-NP/NPK üretimi düzelmeli...

5.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Gubre uretiminde Kapasite kullanım oranı %56'ya düşmüş...

Yeni fabrika nin bile üretimi önceki yıla göre gerilemiş...

Sattığı elektrik ise 2 kattan fazla artmış...

Anladığım kadarıyla çok ciddi üretim problemleri var...

50 yıllık fabrika...

Her yeri dökülüyor muhtemelen...

Gübrenin altın yılında yazik oldu...

DAP-NP/NPK üretimi düzelmeli...
    Bence bu kadar kötümser olmamalı. 3 aylık bilanço da Euro 9 TL civarı olursa kur farkı olmaz ve iyi bir kar gelir. Geçen 3 aylık zarar 15 milyon. Faaliyet raporunda eski fabrikanın modernizasyonu için 50 milyon TL harcanmış yazıyordu. YTD...

6. hisse tavana gidiyor buralar hala boş
    Kesinlikli Yatırım Tavsiyesi Değildir. Yazdıklarıma bakarak karar vermeyin.

7. Sn Egeli,

Haklısınız da uzun süredir bu kağıtta olan yatırımcıda sabır kalmadı. Ne bitmez revizyonmuş. Yeni fabrikayı bile tam yaptıramadılar. Şirket artık kar etsin, para dağıtsın istiyoruz.

50 milyona yapılacak revizyon yenine 1-2 milyona şu pandemi döneminde hijyenik ürün imalatı kursalar daha çok para kazanırdı..

Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Bence bu kadar kötümser olmamalı. 3 aylık bilanço da Euro 9 TL civarı olursa kur farkı olmaz ve iyi bir kar gelir. Geçen 3 aylık zarar 15 milyon. Faaliyet raporunda eski fabrikanın modernizasyonu için 50 milyon TL harcanmış yazıyordu. YTD...

8. Merhaba,

Bloga #BAGFS 2020/12 dönemi bilanço analizi ve grafikleri yükledim. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygıla
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

Sayfa 493/555 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •