Sayfa 187/709 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287687 ... SonSon
Arama sonucu : 5666 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: MAKTK - Makina Takım

1.  Alıntı Originally Posted by elite1 Yazıyı Oku
    Bugün spekden fazla çalıştım, tembel herif

Yatırım tavsiyesi değildir!

2.  Alıntı Originally Posted by elite1 Yazıyı Oku
    Bugün spekden fazla çalıştım, tembel herif

Yatırım tavsiyesi değildir!
    Maşallahın var. Tşk.

Le X620 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Tesadüfe burdayım diyosun biz 1 lerden aldıgımızda yeni daha 2 yada 3 ay önce arsa satışı vardı bekledik verdi nimeti ama senin gibi beklersen vermez bir nimet biraz daha gitmezse 1.80 yakın eger bir beklenti yoksa yatırım için 80 lirayı da daha birşey yapmamışlar .

4. İbiloglu vardı forum da bir sancaktar onlar sattılarmı buralardamısınız arkadaşlar merhaba beklentiniz nedir bilanço düşük sanki borçların çogu duruyor.

5.  Alıntı Originally Posted by tuncaykoc Yazıyı Oku
    İbiloglu vardı forum da bir sancaktar onlar sattılarmı buralardamısınız arkadaşlar merhaba beklentiniz nedir bilanço düşük sanki borçların çogu duruyor.
    Başkaları adına konuşamam tabi ama benim tek beklentim budur günlük haftalık aylık fiyat hareketleriyle ilgilenmiyorum!

Murat Ülker: Gözde Girişim ile, ekonomi dışına çıkma riski olan şirketleri Türkiye’ye kazandırıyoruz

Gözde’nin bu anlamda önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Gözde benim çok önemsediğim bir şirket. Neden çok önemsiyorum? Gözde sadece Yıldız Holding'e değil, Türkiye ekonomisine de çok önemli katkı sağlıyor. Türkiye'nin varlıklarını kaybolup gitmekten kurtarıyor, kurtarmakla da kalmıyor değer katıyor. Gözde'nin altında birbirine benzemeyen pek çok irili ufaklı şirket var. Bu şirketlerin benzeyen tarafı ise, Gözde'ye girmeden önce bir kısmında işlerin yolunda gitmemesi. Gözde bu şirketleri büyütüp, geliştirip kendi sektörlerinde bir “değer” haline getiriyor. Böylece şirketler kendi bilançolarını kısa sürede toparlayıp sağlıklı birer şirket haline geliyor” diye konuştu.

Yıldız Holding'in üst düzey yöneticileri olarak kendilerinin de tecrübelerini bu şirketlere koyarak onların hızla büyümesini sağladıklarına işaret eden Ülker, Gözde için önemli açıklamalarda bulundu:

Ekonomi dışına çıkma ihtimali yüksek olan şirketlerin yeniden ekonomiye kazandırıldığını görmek, benim için büyük memnuniyet oluyor. Neden böyle düşünüyorum? Çünkü katma değeri yüksek şirketleri büyüterek onları kaybetmeden ülkemize kazanca dönüşmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda da istihdama katkı sağlıyoruz.

Bizim işimiz üretmek. Üretmek için kaynak oluşturmak. Bunu yaparken de ülke ekonomisine katkıda bulunmak. Satın aldığımız her şirketi kısa bir süre içinde işinin en iyilerinden biri haline getirmek istiyoruz. Yıldız Holding'in bütün kaynaklarını (insan, satış...) ve tecrübesini bu şirketlerin geleceğini sağlamlaştırmak için kullanıyoruz.

Ha elbette günü gelince de bu şirketleri satacağız. Bu yeni kaynakla da yeni işlere yatırım yapacağız.
    En son Farmamak'ı sattık. Konusunda liderdi. Dünyanın en büyük ambalajcılarında n biri satın aldı.

Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir..!
    Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

6. “Hiçbir zaman “önce sermayeyi ortaya koyalım nasıl olsa yatıracak yer buluruz” düşüncesi ile hareket etmiyoruz. O yüzden de piyasaya çıkıp şirket aramıyoruz. Bize teklif edilen yatırım fırsatlarını daha çok tercih ediyoruz. Satışa çıkmış şirketler için sıraya giren yatırımcı olmak yerine, ortaklık için tercih edilen şirket olmayı önemsiyoruz. Bu seçiciliğimiz sayesinde bugüne kadar yaptığımız beş tekliften dördü kabul görmüş durumda. Bu önemli bir oran. Değer katabileceğimiz, potansiyeli yüksek olan şirketlere yatırım yapıyoruz.
    Sadece yatırım yaparken değil, o yatırımdan çıkarken de ekonomiye değen katmaya önem veriyoruz. Yatırımlardan çıkarken üç yöntemimiz var. Ya şirketi halka arz ediyoruz ya işi büyütecek bir şirketle ortaklık yapıyoruz ya da bu alanda daha fazla büyüme planı yapmıyorsak da satış yapıyoruz.”

HER CEBİNDE PARASI OLANA ŞİRKET SATMIYORUZ

Tabii şirketi kime sattığımıza da bakıyoruz. Her cebinde parası olana şirket satışı yapmıyoruz. Örneğin son yaptığımız satışta Farmamak’ı alanında dünyanın ikinci büyük şirketine sattık. Biliyoruz ki, şirketi alıp büyütecek know how ve tecrübeye sahipler. Yani işlerimizden çıkarken de, işi ehil şirketlere devretmeyi önemsiyoruz. Ülkeye ve topluma katkı sağlamaya özen gösteriyoruz.
    Finansal ihtiyacı olan zor durumdaki şirketlere yatırım yaparak ekonomiye ve istihdama katkı sağlıyoruz. Örneğin, Makine Takım finansal olarak sıkıntıda olan halka açık bir şirketti. İflas etseydi hem çalışanları hem bireysel yatırımcısı mağdur olacaktı. Biz bu şirkete fon koyarak hem çalışanları hem küçük yatırımcıyı mağdur etmemiş olduk.

MAKİNE TAKIM, YENİDEN SAHADA

Aslında Makine Takım bir marka. Sektöründe herkesin bildiği bir şirket. Cumhuriyetin önemli sınai şirketlerinden biri. Uçak yapacaksak, araba yapacaksak Makine Takım’ın ürettiği ürünlere ihtiyaç var.
    Satın aldığımızda finansal açıdan sıkıntıları olan bir şirketti. Biz bu markayı yeniden gün yüzüne çıkardık. Kısa sürede şirketi yüzde 25 FAVÖK marjı üretir hale getirdik. Öyle bir planlama yaptık ki, fabrikayı üretime ara vermeden 6 ayda yeni fabrikasına taşıdık. Yani yine koşan ata nal çaktık. Üretimi de azaltmadık. Şimdi sermaye artışına hazırlanıyoruz. Eski fabrikanın bulunduğu arsa ile birlikte sermaye artışından gelecek finansla borçlarını kapatıp şirketi çok daha iyi bir seviyeye getireceğiz. Bu sektörde de rakiplerimizin hepsi yabancı rakipler.

Gözde yatırım CEO Mustafa Aydemir

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Zihin fukara olunca,akıl ukala olur..Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Sayfa 187/709 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •