Sayfa 328/335 İlkİlk ... 228278318326327328329330 ... SonSon
Arama sonucu : 2680 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

1. Logo yillik cirosunun yarisini son 3 ayda yapiyor, evet buda 2.5 milyar civarlarinda olmasi demek, kar.marjida gecen yilki gibi olurda 1milyarin ustunde bir kar rakami demek.

Neden iyimser demis onu anlamdim. Sanayi sirketimi bu,

2.  Alıntı Originally Posted by lipsoss Yazıyı Oku
    Cok fazla kurumsallar, cok durustler, borsada logonun ceyregi olmayacak sirketler nerelere geldiler,

Olumsuz ve temkinli konusmuslar, bende bu aciklamalardan sonra elimdeki logolarin yarisini satma karari aldim.

Muhendislik ve arge anlaminda cok iyi olabilirler ama isletme yonetimi malasef kotu.

Borsanin kurallari degisti, bunu idrak edemiyorlar daha.
    Uzun zamandır az veya çok pozla bu hissedeyim, gerek pazardaki payı, gerek faaliyetleri gerekse finansları ile çok iyi bir şirket ama hisse olarak tek kelimeyle rezalet hem de geri alıma rağmen ancak bu kadar diyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Ne acayip bir hisse bu böyle. Kurumsal falan dedik hala bak. Gözaltı pazarında işlem gören hisseler bile bundan daha sağlıklı hareket ediyorlar

Geri alım için 75 şe düşmesini bekliyorlar herhalde!?

4. Nasdaq mazdaq falan hikaye, patronda 10 yil once soylemisti benzer biseyi,

Toplasinlar tum hisselerini yallah gitsinler, guvenen tum yatirimcilarini enflasyona karsi ezdirdiler,

Yazilim sirketlerinin dgerlemesinde milyar dolarlar havada ucusurken, logo 3 sene oncesi fiyayinin dolar bazinda yarisinda.

Full zarar.

5. Gecen sene 550 milyon kar acikladi bu sirket,

Busene 750 milyon olurmu diye sormuslar?

Ordaki gorevli cok iyimsersiniz demis, yani ne diyim memleketteki enflasyondandami haberin yok, 9 aylik bilancoyudami okumadin.

Yatirimci dusmani vallahi bunlar, olumsuz algi yapiyorlar, buda ispati

6. İş yatırım raporunu sordum 2023 beklentisini. Onu aşağı revize etmek gerecek gibi dediler. Hisse hareket belli zaten her şey

Beklenti bu şekildeymiş

2023 Beklentileri: Şirket, 2023 için yıllık %81 büyümeyle 2783mn TL ciro (Logo Solo'da %96 ve Total Soft'ta %52 büyüme), %72 büyümeyle 848mn TL FAVÖK ve %96 büyüme ile 890mn vergi öncesi gelir beklentisi paylaştı. Logo Solo için yıllık %75 artış ile 686mn TL FAVÖK öngörülmüş. Bu da, %36’lık bir FAVÖK marjına işaret ediyor (2022: %41). Total Soft’un ise yıllık bazda %60 büyüme ile 195mn TL FAVÖK kaydetmesi bekleniyor (FAVÖK marjı beklentisi: %23, yıllık bazda 1 puanlık iyileşme). Belirsizliklerin yüksek olduğu yıl için, Şirket beklentilerini belirlerken muhafazakar davranmayı seçmiş. Özellikle fiyat artışı anlamında yılın ikinci yarısında yer oluşabileceği öngörülüyor.

7. Kendi sitesinde 3.ceyrek sonrası paylaştığı yatirimci sunumu var.Orda zaten 2644 milyar civari bir ciro beklentisi paylaşılmıştı.Mevcut net kar marji%23 idi hadi ben iyimser dusunerek son ceyrek en iyi çeyreği olması sebebiyle %25 alarak 650 milyon net kar beklentim vardı.Bunu da mu asagiya revize etmek lazım diyorlar o kısmı anlayamadim?

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Enflasyon muhasebesi işinden negatif etkilenecek onu dillendirdi. Ne kadar negatif etkilenir orası muallak

Normal şartlarda en az 700 milyon gelmeliydi! Enflasyon muhasebesi ile muallak bir durum oluştu

Sayfa 328/335 İlkİlk ... 228278318326327328329330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •