Sayfa 22/335 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 2680 madde; 169 - 176 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

1. Logo topiğinin eski canlılığı yok...
    Bu durumu nasıl açıklayabiliriz bilemem!
    Sn.666 Logo hakkında yazdıklarınız düşündürdü beni.Uzun vade için maliyetlenecektim sanırım maliyetlenme seviyelerini daha aşağıya çekmem gerekiyor.Şirketi açıkçası her geçen gün daha yakından tanımaya çalışıyorum.

Alıntı Originally Posted by The Stock Yazıyı Oku
    Logo topiğinin eski canlılığı yok...
    Bu durumu nasıl açıklayabiliriz bilemem!
    Sn.666 Logo hakkında yazdıklarınız düşündürdü beni.Uzun vade için maliyetlenecektim sanırım maliyetlenme seviyelerini daha aşağıya çekmem gerekiyor.Şirketi açıkçası her geçen gün daha yakından tanımaya çalışıyorum.
    Her emtiada bulunan risk analizini yapmalisiniz. 5 senede 50 kat artmis bir hissenin icerdigi riskleri hesaplamalisiniz.

Bir 30 hissesi olan TAV'da bile Goldman Sachs 300 Milyona 7'den aldigi hisseleri 2'ye kadar satip gitti 100 milyona. 6 ay satip durdu. EMEA'dan cekilme karari almislar. 1 Trilyon dolarlik banka. Onun umurunda mi 200 milyon bir yerde zarar yazmis merkezden karar alinmissa. Pozisyonlarini kaparken TAV'dan yaptigi zarari baska yerden yaptigi karla denklestirir. Kim kimin ne dusundugunu, ne zaman ne yapacagini nasil bilebilir.

Ben elimde hala 1/3 pozisyonum oldugunu, 3. dalgada satmayi planladigimi belirttim. Her koyun kendi bacagindan asilir, vebali ustume kalmasin sonra.

3. Bana polemik yapip konuyu uzatma diyen sen,fakat yazima 15 gun sonra polemikli bi tavirla konuyu iyicene uzatan yine sen..ondan sonra neyine guluyorsun diyorsun bi de haddinde olmadan daha guzel buyume potansiyeli olan bilgisayar sirketlerini bulun diye tavsiyede bulunuyorsun.. yine de tessekkur ediyorum ama ben almayayim ,yatirim icin illa da bilisim sektoru olacak diye bi takintim yok cok sukur, temel analizini ve hikayesini begendigim, hizli buyume gosterecegini dusundugum tum sektordeki sirketlere yatirim yaparim; acibadem ,logo, bim,sasa gibi..bunlarin bendeki maliyetlerini cok GEREKSİZ(!) bir bilgi diye paylasmak istemiyorum ama ortalama tutma surelerinin en az 2-3 yil oldugunu ky ye ornek olmasi adina soylemekte de bi cekince gormuyorum,tesekkurler..

Suc senin haddini bilmez yazina cevap vermek tenezzulunde bulunmakti ilk basinda aslinda.

Senin gibi 60'ta buraya gelip yere goge sigdiramayanlara tekrar soracagim. Hisse 1-3-5 iken nerde idiniz? Cikarin forumdan koyun buraya da gorelim hisse 50 kat artmadan once akliniza gelmis mi, yoksa suru misali boyalar cilalar yapildiktan sonra mi jeton dusmus?

Mesela leemorgan arkadasimiz kendi nedenlerini yazmis niye 60'lik hisseye geldigine: http://www.hisse.net/topluluk/showth...646#post214646

Bunlara katilmasam da secimine saygi duyarim. Ama seninkine duymam.

Benim hisse ile yazdigim veya verdigim tek bir yanlis bilgi varsa belirtin. Yoksa okudugunuzu bile anlamadan, 35 kere tekrarladigimiz seylere polemik yaratmayin. Hele hele haddini asan yok 59'dan sat Citi aliyor seklinde yazilara hic gerek yok. 50 kat artmis hisseyi, artmadan once bulamayip da, arttiktan sonra gelip baskalarina akil vermek ancak bu ulkede.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Arkadasim gereksiz yere polemik yapma artik. Anlattigimi da anlamiyorsun.

15 sene ne temettu verdi ne birsey VC geyigi ortaya cikana kadar. VC geyigiyle tabana yayma amaciyla verdi bir temettuyu mallari yemlemek icin. Zor birsey mi bunu anlamak? 35 kere soyledim.

Neyine guluyorsun da anlamadim. Bu adam sagmaya calisip durdu senelerdir yatirimcisini 1'den. Milyon milyon lotlarini gecirdi bize. Ondan sonra da gel 4'ten sana cagri yapayim hisselerinizi alayim e-geyik tam piyasaya dusmusken. Olur veririz 4'ten Tektabanca. Bak bakalim o burda bilmeyene gecirirken 40'dan 60'tan VC hikayelerini ben ne kadar kazanmisim ve elimde daha ne kadar var, kuzenime ne kadar kazandirtmisim. Attim resimleri once.

Bundan daha iyi kazanc saglayan 4 tane daha bilgisayar sirketim var yurtdisinda. Biri haric hicbiri de VC pisligine bulasma geregi duymadi. Bulasani da sutladim.

Uzatmayin artik bu konuyu. Bunun kaymagini yedik biz. Kalan kilcigi. Borsaya acik daha guzel buyume potansiyeli olan bilgisayar sirketlerimiz var. Acin onlari bulun.
    Kilcigi kaldi diyip hala Logo'da beklemek ise ayri bir kafa sanirim. Madem senin ifadenle "borsaya acik daha guzel buyume potansiyeli olan bilgisayar sirketlerimiz var", insan Logo'da degil o hisselerde bekler duz mantikla...

6. Elimdeki hisseleri 2013-2014 yilinda 4-5 arasi maliyetle aldim,zaman zaman bir kismiyla trade yaptim bir kismini da baska hisselere kaydirdim ama hala elimde 6 bin lot var,onlari da total soft ve hindistan operasyonlarindan dolayi simdilik tutuyorum,bir iki bilancoda o bekledigim ısıgı goremezsem onlarla da vedalasirim..bunlari karsi tarafin 'hisse 60 a gelince ortaya cikiyorsunuz da 3-5 lerde nerdeydiniz' iftirasina istinaden acikladim,kolay gelsin..

7.  Alıntı Originally Posted by The Stock Yazıyı Oku
    Nasdaq'a acilma cok eski haber. Mediterra hisselerini IMKB'de ikincil halka arz yapmak yerine, Turkven'in Dominos Pizza hisselerini Londra Borsasinda satmasi gibi Nasdaq'da satacakti. Nasdaq ile ugrasmak yerine IMKB'de satip ciktilar. Artik Nasdaq'a acilmak hikaye, zaten acilsa bile kim ne kadar hisse satacak, zaten sirketin buyuk kismi IMKB'de halka acik su an.

Sayfa 22/335 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •