Sayfa 25/183 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1459 madde; 193 - 200 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. ne güzel tahta yapıcı daha ne istiyorsunuz bir senede iki katına çıktı kimseye hissetdirmeden...

2. Cirosu 2.5 milyar liraya çıktı, yeni hastaneye 200 milyon dolar yatırdı

17 Mart 2017

ACIBADEM Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Huzur Vakfı’na ait Altunizade’deki huzurevinin yerini yeni hastane yatırımı için hedefine koyunca masaya şu teklifle oturdu:

- Polonezköy’de 200 yataklı eğitim birimimiz var. Değeri 10 milyon dolar var. Bedelsiz şekilde vakfınıza verelim. Altunizade’deki alanı bize 30 yıllığına kiraya verin.
    İTO ve Huzur Vakfı yönetimi, huzurevindeki yaşlıları düşündü, kararını verdi:

- Altunizade’deki yaşlıları Polonezköy’e nakledebiliriz.
    Aydınlar, kira sözleşmesini imzalayıp kolları sıvadı:

- 98 bin metrekare kapalı alanla özel sektörün en büyük hastanesini 200 milyon dolara yapacağız. Burası hastane zincirimizin 22’nci halkası olacak.
    Mehmet Ali Aydınlar, 14 Mart 2017’de hizmete giren Acıbadem Altunizade’yi gezmek üzere buluştuğumuzda grubun yıllık yatırım temposunu aktardı:Cirosu 2.5 milyar liraya çıktı, yeni hastaneye 200 milyon dolar yatırdı

- Her yıl 300-350 milyon liralık yatırım yapıyoruz.
    Grubun büyümesine işaret etti:

- 2016’da yüzde 22 büyüdük. Bu yıl yüzde 20 büyüme hedefi koyduk. 22 hastanenin yanı sıra 21 de tıp merkezimiz var. Geçen yıl 4.8 milyon hasta tedavi ettik. 118 bin ameliyat yaptık.
    Grubun 2016 cirosunu paylaştı:

- Geçen yılı 2.5 milyar lira ciroyla bitirdik. Bunun yüzde 15’i yurtdışı hastanelerimiz, yüzde 10’u yabancı hastalardan sağlandı. Amacımız dış ve yabancı hasta gelirini yüzde 50’ye çıkarmak.
    Kartal ve Ataşehir’de yeni hastane yatırımının gündemlerinde olduğunu kaydetti:

- 2017 ciromuzu 3 milyar lira planladık.
    Grubun istihdamının 22 bine ulaştığını vurguladı:

- Bunun 3 bin 500’ü hekimlerden oluşuyor. Personelin yüzde 60’ı kadın.
    Sağlık sektörüne dışarıdan 1 milyar doları aşan yatırım sağladığını anımsattı:

- Sektörde ilk halka açılan biz olduk. İlk yabancı fona (Abraaj) hisse satışını gerçekleştirdik. Daha sonra yabancı stratejik ortak getirdik.
    Grubun ortaklık yapısının altını çizdi:

- 2001 yılı sonuna doğru Abraaj bizdeki yüzde 50 hissesini Integrated Healthcare Holding’e (IHH) sattı. Ben de IHH’ya hisse verdim. Böylece Grubun yüzde 75’i IHH’ya geçti. Ancak, yönetim hakları bende kaldı.
    IHH’nın yapısını açtı:

- Çoğunluk hisse Malezya Yatırım Fonu Khazanah’a ait. İkinci büyük ortak da Japon Mitsui & Co. Ben de IHH’dan hisse aldım, yönetim ve icra kuruluna girdim.
    Khazanah ve Mitsui’nin Türkiye’ye bakışının altını çizdi:

- Ortaklarımız Türkiye’ye inanıyor, yatırımlarımıza uzun vadeli bakıyor.
    Grubun 200 milyon dolarlık son yatırımı bu bakışın en önemli kanıtını oluşturuyor...
    HOLLANDA’DA 10 MİLYON EURO’YA KLİNİK AÇIYOR
    ACIBADEM Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, dış yatırımlarına işaret etti:

- Üsküp, Sofya ve Süleymaniye’de hastanemiz var. 125 milyon Euro ile Bulgaristan’ın en büyük yatırımcısıyız. Ülkedeki sağlık hizmetlerinin yüzde 20’sini biz veriyoruz.
    Hollanda’da “deneme yatırımı†yaptıklarını belirtti:

- Amstredam’da 10 milyon Euro’ya bir klinik açıyoruz. Açılış bu ay sonunda.
    Hollanda ile yaşanan gerilimi anımsattık, yanıtladı:

- Biz işimize bakıyoruz.
    Sırbistan’da bir şirket almayı planladıklarını kaydedip ekledi:

- Rusya’da yatırım planlamıştık. Uçak krizi nedeniyle beklemeye aldık. Şimdi devlet yatırım ofisi ve Rönesans Grubu’yla Moskova’da hastane yatırımı için görüşüyoruz.
    KAPI KOLU BAKTERİYİ ÖLDÜRÜYOR
    MEHMET Ali Aydınlar, hasta odalarını gösterirken kapı kollarına dikkat çekti:

- Mikrop yayan en önemli noktalardan biri kapı kollarıdır. Bu kapı kolu bakteri öldürüyor.
    Fiyatını merak ettik, aktardı:

- Bu kapı kolu 75 Euro...
    1 MİLYAR DOLARA HASTANE YÖNETİM SİSTEMİ SATABİLİRİZ
    MEHMET Ali Aydınlar, Altunizade Acıbadem Hastanesi’ni gezerken üzerinde “A Store†yazan cihazın önünde durdu:

- Bu, yazılım ve makinenin tasarımıyla bizim geliştirdiğimiz bir ilaç yönetim sistemi. Hastaya eksik, fazla, yanlış ve zamansız ilaç verme olasılığı ortadan kaldırıyor. Bu sistemi başka hastanelere satıyoruz.
    Grupta 200’ü aşkın IT (bilgi teknolojileri) elemanı çalıştığını vurguladı:

- IT’ye yaptığımız yatırım 400 milyon doları bulmuştur.
    Acıbadem Teknoloji adlı bir şirketlerinin faaliyet gösterdiğine değinip ekledi:

- Bir ülke ile tüm kamu hastanelerine yönetim sistemi ve yazılımı satmak için görüşüyoruz. Anlaşırsak 1 milyar dolarlık satış söz konusu olacak.
    İki ülke ile laboratuvar işletmesi için görüştüklerini kaydetti:

- Anlaşırsak, o ülkelerin kamu hastanesi laboratuvarlarını işleteceğiz. Bunlardan birinin parasal büyüklüğü 100 milyon Euro’yu buluyor.
    BİR YABANCI HASTA 8-10 BİN DOLAR BIRAKIYOR
    MEHMET Ali Aydınlar, 105 milyon dolarlık yıllık yabancı hasta geliriyle “hizmet ihracatı ödülü†adlıklarını belirtti:

- Bir yabancı hasta 8-10 din dolar bırakıyor.
    Cibuti Sağlık Bakanlığı ile yeni anlaşma imzaladıklarını bildirdi:

- Cibuti, daha önce Hindistan’a gönderdiği hastalarını bize yönlendirecek.
    Sağlık turizmi için 24 ülkede 38 ofisle hizmet verdiklerini vurguladı:

- Sağlık turizmi gelirimizi 5 yılda 500 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

Bu yazıyı İnşallah tüm Lokman Hekim yöneticileri okuma zahmetinde bulunmuşlardır.Sadece yandaş yayınlarını okumakla bu bilgilere ulaşamayacakları için belki buradan okumalarına vesile olabilirim.

Vizyonlarını genişletmek açısından son derece etkili bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Çok ayrıntılara girmeden sadece 200 milyon dolara hastane yapmaktan bahsediliyor.Lokman Hekimin piyasa değeri 37 milyon dolar.

Metroya iki reklam engelliler için bir video hazırlayıp kendilerini başarılı gibi görmelerinin nasıl bir vizyon ile yönetildiğini gözler önüne sermeye yetipde artmaktadır bile.

Ne inek işine girmişler ne de vinç tepelerinde siyasi hizmetler peşinde koşan yöneticileri var.

Kendi işleri ile ilgi seviyelerinin göstergesi olarak, 21.03.2016 tarihinde yapmış oldukları geleceğe dair beklentiler çalışmasını yaptılar mı acaba ? Vakit bulabildiler mi siyasi çalışmalarından dolayı merak ediyorum. Hoş beklentileri tutturamamak da zaten başlı başına farklı bir başarı alanı.

Sanırım nasılsa tutturamıyoruz, ne gerek var ya boşver mi dediler acaba!

Acıbadem de CFO olacaksın siyasi çalışmalar için mesai saatleri içerisinde farklı amaçlar için emek harcayacaksın.

İzin verirler mi ?

Tabiki hayır.

Hatır gönül ilişkileri ile yönetildiği sürece bu vizyonsuzluk devam edecektir.

Beni 22 hastanesi 21 tıp merkezi ile kıyaslayamazsınız derseniz eğer, o danışmanınıza söyleyin hazırladığı raporlarda Lokman Hekim - Acıbadem kıyaslaması yapmasın.

Lokman Hekim kim Acıbadem kim ?

Haddinizi piyasa değerinizi bilin ona göre danışmanınız tarafından hazırlanan rapora onay verin.

İnternet sitenizi yenileyip bunca yıl sonunda Sağlık Turizmi Geliştirme konseyine üye olup Map2heal üzerinden yabancı hasta arayışlarına giriyor olmanız bile beni dehşete düşüren bir gelişme oldu, Allah büyük ummadık taş baş yarar belki.

3. Çok güzel bir yazı sizi seviyorum bazılari size kizsada keşke böyle bir hastane olabilse

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

son bir ayda alanlar

satanlar

7. Yataya bağladık mı nedir ?
    Hareket yok pek. Hacim de bitik.

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Dinlensin kerata biraz kendine gelsin..

Sayfa 25/183 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •