Sayfa 153/1032 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Komutanım ağzına sağlık. Pek çoğumuzun hislerine tercüman oldun.
    tabiki düştüğü gibi çıkaracaklar hocam.... bu hisseler buhar olup uçmuyor yani... bu satışları karşılıyan biri var.. 9-10 dolarlık hisselere gıyabında çöp muamelesi çekiyorlar... istemem ama yan cebime koy... kimse 9-10 dolarlık hisseleri çöpe möpe atamaz..maçaları yemez... eninde sonunda merkep gibi değerine getirecekler hocam... siz hiç ömrünüzde ayağına bilerek kurşun sıkan insan gördünüz mü? ben görmedim..sıkamazlar zaten... bir kedi diğer kediye ciğeri kaptırmamak için o ciğer pis diyor o kadar.

2. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    fiyatın kendisiyle fiyatın teend çizgileriyle ilgilenin
    sanane isveç fonunun sattığından aldığından
    sanane takaslardan
    sanane alıcı satıcı analizinden kademelerden
    x senet 20 tl den 10 tl ye düşerken yabancı hiç satmamış olsa ekstrende % 50 zarar görünmeyecekmi
    fiyatın kendisiyle fiyatın teend çizgileriyle ilgilenin
    pozisyona girdiğinizde stop seviyeniz muhakkak olsun
    saçma sapan şeylerle uğraşmayın
    Yazanlar okuyanlar belli bir olgunluga erismis burda. Yani sacma yazinca komik duruma dusme ihtimali oluyor.

Borsada dogruyu gosterecek tek bir gosterge yok. Ne kadar fazla aleti kullanabiliyorsan, o kadar iyidir. Senin en iyi bildigin system, senin hayatinda en isabetli sistem neyse, en dogru olani odur.

Katilrim "yabanci satmasa bile %50 dusmusse" kismina. Onlarla uzun vadeli ongorulerde bulunabilmek icin ilgileniyoruz zaten. Yoksa borsa zero-sum.

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    Var mi bunun yayinlandigi bir yer? Matriksten istemistim, koyacagiz dediler de... Uzun hikaye simdilik. Indir, excele at, gereksiz sutunlari sil, hisseyi ara, vs.

USDTRY Analizi (İkon Menkul)

USDTRY paritesi Asya seansında 4.3500 seviyesini gördü.

Türk Lirası, diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinin yanında büyük bir hızla değer kaybetmeye devam ediyor. Dün gece yarısına doğru dolara karşı olan performanslarda Türk Lirası %1.54 oranında değer kaybederken; Kolombiya Pezosu %1.94, Meksika Pesosu %0.59 ve Brezilya Reali %0.49 oranında zayıfladı.

Yani dün itibariyle aslında gelişmekte olan ülke para birimi sepeti değer kaybetti ve TL'de buna eşlik etti ama Türk Lirası'nın kendi hikayesinin olması da süreci daha fazla zorlaştırıyor. Ek olarak dolar endeksinin ilerleyen süreçte 94-95 bölgesine çıkma potansiyelinin bulunması tetikte olmanın gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Teknik olarak baktığımızda; günlük grafikte görülen ve 3.3800 seviyesinden başlayan yükselen fiyat kanalının üst bandına kadar gelindi. Dün gece itibariyle 4.3500 seviyesine gelinmesi sonrası kanalın üst bandına temas edildi ve bu bölgeden çok cılız da olsa geri çekilme yaşanıyor. Gün içerisinde 4.05 bölgesinden bu yana yükselişe eşlik eden kısa vadeli ortalama (34 saatlik üssel ortalama) destek olarak takip edilebilir. Geçtiğimiz hafta bu ortalama ciddi anlamda test edilmişti ancak altına saatlik kapanış yapılamayıp üzerine katlayarak yükseliş gerçekleşmişti.

4.30 bölgesine denk gelen bu ortalamanın altında saatlik mum kapanışı yaşanırsa, USDTRY için ilk geri çekilme sinyali oluşabilir. Bu durumda 4.2850 ve 4.2265 destekleri gündeme gelebilir.
    Bu ortalama kırılamaz ise, yükselen kanalın üst bandına doğru savrulmalar oluşabilir ve böyle anlarda yükselişin daha hızlı ve kontrolsüz olabilir.

Destekler: 4.3200 - 4.3000 - 4.2850 - 4.2265

Dirençler: 4.3500 - 4.3700 - 4.4020 - 4.4335

İkon Menkul
    www.İkonmenkul.com.tr

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Var mi bunun yayinlandigi bir yer? Matriksten istemistim, koyacagiz dediler de... Uzun hikaye simdilik. Indir, excele at, gereksiz sutunlari sil, hisseyi ara, vs.
    bende paylaşan birinden alıntı yaptım üstad...hiç fikrim yok malesef...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

Israel Prepares for Iran Attack With Bomb Shelters As Trump Calls Off Nuclear Deal

Bir bu eksikti! Siyasetin icin dusmus dedik, yetmemis banka nukleer apokalypsin de ortasinda!

8.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    bu çakallar geçen sene bana ne yaptılar anlatayım ; mart ayında 3.52 den 55.000 bin dolar almıştım... ben aldıktan sonra 3 ay 3.46-3.65 gitti gitti geldi...bıktırdı beni. sonunda 3.39 da gösterdi... hulkuda 15.40 kadar götürdü... bende allah belanı versin senin gibi doları diyip..3.44 den verdim gitti dolarları... şimdi doları yavaş yavaş 4.20-4.50 arası bir geçirirler ...sonra bir düzeltmeye sokarlar çakarlar 3.80-3.90 arasına bir sene burada kapana kısılır kalırsın...
    Yaklaşık aynı zamanda dolar almışız, ben 3.57 maliyetli dolarlarımı şimdiye kadar taşıdım ama, bu aralar boşaltıyorum, sürdürülemez bir çıkış yapıyor korkmaya başladım, bu kadar kar bana yeter. Hükümet/MB birşeyler yapmak zorunda artık, ancak ben dört liranın altını beklemiyorum, biraz düşüp uzun süre aynı yerde sürünme tarzı bir bitiş bekliyorum.

Sayfa 153/1032 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •